Filmy prostak

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje prostak. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Truman Burbank zaczyna zdawać sobie sprawę, że przez całe życie jest głównym bohaterem reality show emitowanego 24 godziny na dobę.
Tym razem cztery nierozłączne przyjaciółki postanawiają opuścić miasto i udać się do Afryki. Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda trafią do jednego z najbardziej luksusowych, egzotycznych i tętniących życiem miejsc, gdzie przyjęcia nigdy się nie kończą. A przygoda czeka na każdym kroku. Ciepła i sympatyczna komedia obfitująca w fajerwerki mody, piękne plenery, skandale, islam, rozterki i dobry humor.
Niezastąpiony Danny Trejo, znany chociażby z Maczety, rozpoczyna swoją krwawą walkę z hordami zombie.


Nikodem Dyzma, zredukowany urzędnik pocztowy z prowincjonalnego miasteczka, jak wielu bezrobotnych poszukuje pracy w Warszawie. Wymarzył sobie, że zostanie mandolinistą lub fordanserem, dlatego jak najcenniejszy rekwizyt przechowuje wytworny frak. Szczęśliwy traf otwiera przed nim nowe perspektywy. Znajduje na ulicy zaproszenie na raut rządowy i postanawia zaryzykować. Wyelegantowany idzie na bal, aby choć raz najeść się do syta. Podczas bankietu jeden z gości wytrąca mu z ręki talerz. Głodny i wściekły Dyzma robi mu głośną awanturę. Spodziewa się, że zostanie natychmiast wyrzucony na bruk. Tymczasem otrzymuje gratulacje i wyrazy uznania, między innymi od pułkownika Waredy i ministra rolnictwa Jaszuńskiego. Okazuje się, że zwymyślał dyrektora gabinetu premiera, niejakiego Terkowskiego, który ma wielu przeciwników politycznych. Nikodem Dyzma staje się bohaterem wieczoru, dygnitarze uznają go za jednego ze "swoich". Tak zaczyna się zawrotna kariera hochsztaplera. Dyzma bez namysłu korzysta z nęcącej propozycji Kunickiego, przyjmuje posadę administratora w jego dobrach.

Braciszek

7,0
Opowieść o życiu i czynach zakonnika Braciszka, wzorowanej na postaci Alojzego Kosiby. Oprócz żarliwej modlitwy i świętości franciszkanina, który pomagał biednym i potrzebującym, oglądamy codzienne, zwyczajne życie klasztorne.
Imigrant z Irlandii staje się gubernatorem miasta.
10 kwietnia 1825 roku Paul-Louis Courier (Jacques Dumesnil), słynny pamflecista, zagorzały republikanin i zaciekły przeciwnik Restauracji, został znaleziony zamordowany na leśnej ścieżce w pobliżu swojej farmy w La Chavonnière w Veretz, gdzie był na emeryturze przez siedem lat. W wolnym czasie pisał swoje słynne oszczerstwa i petycje przeciwko obowiązującemu rządowi. Ofiara została postrzelona i oderwano jej ucho. Kto jest winny? Natychmiast wykluczono teorię samobójstwa. Królewski wymiar sprawiedliwości wszczął śledztwo i wysłał na miejsce prokuratora oraz sędziego śledczego, aby przesłuchali siedmiu świadków bliskich pisarzowi. Każdy wyraża swoją opinię na temat zmarłego. Jego służąca, opisuje go jako skąpego i wściekłego człowieka. Bezceremonialnie odesłałby włóczęgę, który błagał o talerz zupy. Markiz de Sibias (Aimé Clariond) chwali jego odwagę polityczną: publicznie protestował przeciwko arbitralnym aresztowaniom przeprowadzonym w Toura...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…