Filmy gestapo, więzienie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gestapo, więzienie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Magnat

7,1
Rok 1900. Książę pszczyński, Hans Friedrich von Teuss XVII, gości cesarza Wilhelma II. Zadowolony z polowania cesarz proponuje mu urząd nadwornego Wielkiego Łowczego lub ambasadora w Londynie. Ku niezadowoleniu swej żony, Daisy, książę wybiera tytuł Wielkiego Łowczego. Rok 1932. Książę jest częściowo sparaliżowany. W pałacu przebywa wraz z niedawno poślubioną małżonką Mariscą de Bodege i najmłodszym synem, Bolkiem, zalecającym się do macochy. Na wieść o chorobie ojca przyjeżdżają: najstarszy syn - Franzel, pracujący u Heinberga, jednego z najbogatszych obecnie właścicieli kopalń w Westfalii i trzeci syn - Conrad, przebywający w Warszawie razem z przyjacielem z lat dzieciństwa, Jurkiem Zbierskim, z którym łączą go intymne więzy uczuciowe. Wobec katastrofalnego stanu finansów von Teussów, Franzel uzyskuje pełnomocnictwo do zarządzania całym majątkiem rodzinnym.
Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.
Jest 1943 rok, Monachium. Sophie i Hans, rodzeństwo Scholl są członkami organizacji antyfaszystowskiej „Biała róża”, należącej do ruchu oporu. Kiedy rodzeństwo rozrzuca ulotki na uniwersytecie, przyłapuje ich woźny, który wzywa Gestapo. Po aresztowaniu zostają osadzeni w areszcie i przesłuchiwani wielokrotnie. Początkowo Sophie blefuje podczas przesłuchania z Robertem Mohrem, ale Hans w końcu zgadza się zeznawać. Sophie w tej sytuacji stara się ochronić innych członków grupy.


Lata okupacji niemieckiej. Tragiczna historia młodego konspiratora, który spełniwszy podczas okupacji obowiązek wobec swych najbliższych, popada w konflikt z organizacją, za co musi zapłacić życiem. Grupa konspiratorów napada na bank i zdobywa dużą sumę pieniędzy na cele organizacyjne. W czasie ucieczki jeden z nich zostaje schwytany – szwagier dowodzącego akcją Pawła. Ten wszelkimi sposobami stara się go wydostać. Działa na własną rękę, choć wie, że za takie postępowanie grozi mu śmierć.
Ważą się losy Krakowa. Jest początek 1945 roku, do miasta zbliża się styczniowa ofensywa wojsk radzieckich. Faszyści przygotowują się do wysadzenia miasta w powietrze. Dzięki błyskawicznej akcji Armii Czerwonej Kraków zostaje zdobyty bez żadnego wystrzału artylerii.

Amen.

6,8
Film skupia się na roli kościoła katolickiego w czasie II wojny światowej, a szczególnie na postaci papieża Piusa XII, który w obawie przed represjami niemieckimi wobec duchowieństwa i wiernych uchylił się od otwartego potępienia nazistowskich zbrodni. Głównym bohaterem jest oficer SS Kurt Gerstein, który mimo że dostarczał zabójczy gaz do obozów koncentracyjnych, próbuje powiadomić świat, a Watykan w szczególności, o holocauście.
Wojtek i Piotrek są braćmi, rozłączeni w czasie okupacji, spotykają się w zrujnowanej przez wojnę Warszawie przy powstańczej mogile rodziców. Wcześniej, jako mali chłopcy walczyli w szeregach warszawskich harcerzy. Po klęsce powstania lądują w hitlerowskim obozie pracy...
Kraków, listopad 1943 roku. Żołnierze oddziału Armii Krajowej postanawiają odbić swojego kolegę aresztowanego przez gestapo. Chcą oswobodzić Danka w czasie transportowania go do więzienia. Niestety nie mają broni. Cały ich arsenał dostał się w ręce Niemców na trzy dni przed planowaną akcją. Muszą jak najszybciej pozyskać broń, której w Krakowie brakuje. „Pigułki” są w Kielcach i trzeba je stamtąd przywieźć... Zadania tego podejmuje się student ŻAGIEŁKO (Jarosław Kuszewski), kleryk GUŚ (Andrzej Hrydzewicz), plutonowy URBAN (Zdzisław Kuźniar) i dowódca oddziału „AGAT” (Jerzy Adamczak). Ciężarówką, którą jadą do Kielc, kieruje niejaki Michalak. Nie należy do organizacji, ale został polecony jako pewny człowiek. Broń ukryta jest w kieleckiej fabryce zabawek „Mickey Mouse”. Na miejscu okazuje się, że fabrykę zajęło niemieckie wojsko. Mimo to AK-owcy decydują się na wyniesienie karabinów. Wydaje się, że akcja zakończy się sukcesem. Jednakże wystraszony szofer nie wytrzymuje napięcia i nie zatrzymuje się do kontroli drogowej. Niemcy rozpoczynają pogoń za ciężarówką. Ginie Urban. Reszta grupy chroni się u znajomej Michalaka, Lili. AK-owcy postanawiają dotrzeć do Krakowa pociągiem. Jednak skład, którym mieli jechać, zostaje ostrzelany...
Lata 40. Historia członków francuskiego ruchu oporu w Lyonie, ale również miłości Lucie Aubrac do swego męża. Kobieta narażając swoje życie uwalnia męża z rąk francuskiej policji, a później drugi raz odbija go z rąk gestapo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…