Biograficzny 1997

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 61 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść o niezłomnej woli i wielkiej wierze przeciwstawionym fizycznej sile i politycznym mechanizmom. To prawdziwa historia Tenzina Gyatso - tybetańskiego chłopca, który jako Dalaj Lama prowadził swój naród przez najbardziej burzliwe czasy w jego historii.
Płatny morderca Lefty-Lewus Ruggiero poznaje młodego pasera biżuterii Donniego Brasco. Po poznaniu się, Lefty wprowadza nowego do mafii. Mężczyźni zaprzyjaźniają się coraz bardziej. Gangster nie wie jednak, że Donnie jest agentem FBI, który ma za zadanie poznać środowisko przestępcze i wydać Ruggiero. W domu mają do niego coraz więcej pretensji i rodzina oddala się od niego. Z czasem policjanta zaczynają nękać wątpliwości, kim naprawdę jest i po której ''stronie'' ma się opowiedzieć.
Bohater Siedmiu lat w Tybecie, austriacki himalaista Heinrich Harrer (Brad Pitt) wyrusza w 1939 roku z ekspedycją w celu zdobycia szczytu Nanga Parbat. Wybuch wojny zatrzymuje himalaistów w Azji jako brytyjskich jeńców. Film jest historią pobytu i ucieczki Harrera z obozu, jego wędrówki i wreszcie życia w stolicy Tybetu - Lhasie, do której dociera wraz z poznanym podczas wyprawy Peterem Aufschnaiterem (David Thewlis). Będąc jednym z nielicznych Europejczyków, którym udaje się dotrzeć do tego zakazanego miasta, Harrer uzyskuje przywilej nauczania młodego Dalajlamy. Obcowanie z tak niezwykłym uczniem oraz prostymi, pełnymi radości i pokoju tybetańczykami zmienia całkowicie zadufanego w sobie, aroganckiego głównego bohatera.


Pogrążona w depresji po śmierci męża królowa Wiktoria odcina się od świata. Niespodziewanie na jej drodze staje szkocki służący John Brown, z którym wkrótce się zaprzyjaźnia.
Film opowiada historię znanego niemieckiego zespołu muzycznego. Swoje pierwsze występy mieli w 1927 roku, a ostatni w 1934, gdyż zespól został wtedy rozwiązany. W ich szeregach byli Żydzi, którzy musieli się ukrywać przed nazistami.
Biograficzny film o Howardzie Sternie, jednym z najbardziej kontrowersyjnych i zarazem lubianych prezenterów radiowych wszechczasów. Karierę rozpoczął od kilku niecenzuralnych słów, rzuconych w eter, a rozwinęło sie to w show, w którym mieszczą się orgazmy na antenie, obelżywe konkursy i opowieści o miłości... fizycznej.
Film zrealizowany na podstawie sztuki Karola Wojtyły o malarzu Adamie Chmielowskim, znanym lepiej jako brat Albert, założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek w Krakowie. Porzuciwszy sztukę i karierę, poświęcił on swe życie odrzuconym przez społeczeństwo nędzarzom, szukającym schronienia w murach miejskich ogrzewalni.

Selena

7,1
Film opowiada historię życia meksykańskiej piosenkarki Seleny, tworzącej w stylu muzycznym "Tejano" i rozwój jej krótkiej, lecz spektakularnej kariery, która doprowadziła ją na szczyt amerykańskiej listy przebojów.
Wychowana w dostatku Georgia poślubia starszego od siebie lekarza, z którym wspólnie zakładają plantację bawełny. Jednak zanim osiągną sukces i zbudują dom, muszą przezwyciężyć wiele trudności. Phemie, która w dzieciństwie straciła rodziców, przeprowadza się do swojej starszej siostry – żony jednego ze Strażników Teksasu. Spokój i harmonię obu rodzin burzą wydarzenia polityczne decydujące o życiu i śmierci bohaterów filmu. Uczestniczą oni w wojnie z Indianami, Wojnie Secesyjnej, stawiają czoło dramatowi niewolnictwa, a Georgia i Phemie rozpoczynają walkę o prawa kobiet.
Flim jest ekranizacją życia i wielkiej miłości Karen Mogens i Nielsa Vestenberga. Pod koniec lat 50-tych oboje wyjechali z Europy, aby gdzieś w świecie odnaleźć swój zakątek raju. Osiedlili się na wyspach Costa Rica, gdzie w harmonii z naturą i nowym otoczeniem prowadzili prace badawcze nad lasami i środowiskiem wyspy. W obronie naturalnych terenów i jej rdzennych mieszkańców publikowali międzynarodowy biuletyn poświęcony wyspie i jej przyrodzie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…