Filmy pośrednik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pośrednik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Manifesto

6,1
6,9
Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością. Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.
Pierwsze w historii kina spotkanie bohaterów dwóch ponadczasowych i uwielbianych przez wszystkie pokolenia baśni. Dowiedz się, kim był Piotruś, zanim stał się Piotrusiem Panem i co robiła Alicja, zanim trafiła do Krainy Czarów? To właśnie ich wspólną historię opowiada porywające widowisko fantasy, w którym pierwsze skrzypce gra laureatka Oscara – Angelina Jolie_ (o3315), a wspierają ją: David Oyelowo_ (o12824), Anna Chancellor_ (o17229), Clarke Peters_ (o10699) i Michael Caine (I)_ (o7268). Za kamerą produkcji stanęła zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii, Brenda Chapman (I)_ (o53355) – reżyserka oscarowej „Meridy Walecznej” i współtwórczyni takich familijnych hitów, jak: „Król Lew”, „Auta” czy „Piękna i „Bestia”. „Come Away to nowy dziecięcy klasyk.
Robert jest artystą z Londynu, który wraca do Włoch ze swoim synem Jackiem, aby szybko sprzedać dom, który odziedziczyli po zmarłej żonie i matce. Jednak żaden z nich nie spodziewa się, że zastanie niegdyś piękną willę w takiej ruinie. Remont zupełnie im nie idzie, więc ojciec i syn wkrótce zaczynają się kłócić. Robert, nie mając żadnego doświadczenia w zakresie majsterkowania, w końcu decyduje się poszukać pomocy wśród barwnych mieszkańców okolicy. Jego uwagę szybko przyciąga stara znajoma Kate, która zarabia na życie sprzedając domy. Dla Jacka natomiast stan domu odzwierciedla nieliczne szczęśliwe wspomnienia związane z matką. Wkrótce chłopak zakochuje się w Natalii, pełnej werwy młodej włoskiej kucharce, która przywraca spokój jego ciała i ducha przysmakami z lokalnej trattorii.


Matthew McConaughey w roli Trippa, 35 letniego faceta, który nadal mieszka z rodzicami. Bo gdzie miałby wygodniej? Zero czynszu, ma własny pokój, a mamusia (Kathy Bates) gotuje i pierze. Rodzice pragną jednak by syn wyrwał się z domu i zatrudniają piękną kobietę (Sarah Jessica Parker) by trochę mu w tym pomóc. Nie przypuszczają jednak, że Tripp może im się zrewanżować.
Furmanka z lodem jedzie przez surowy, pustynny krajobraz. Prowadzi ją Lotfollah (Ali Bagheri znany z filmów Mani Haghighi), pracujący od 40 lat w położonej na perskiej prowincji cegielni. Gdy dojeżdża na miejsce, dostaje polecenie od jej właściciela, aby zebrać wszystkich pracowników - ma im coś do ogłoszenia. Zaczyna przemowę będącą niejako refrenem filmu, powracającym miarowo między scenami, w których poznajemy życie personelu zakładu. Lotfollah, jako jego kierownik, zaangażowany jest właściwie we wszystkie tutejsze sprawy: utarczki, miłości, tajemnice... Najważniejszy okazuje się tu jednak nastrój tej krainy - kamera powoli odsłania nie tylko jej dyskretne piękno, ale i piekło tutejszego życia, bardziej skomplikowanego, niż można by przypuszczać.
Londyn. Starsza kobieta z Chin żyje wspomnieniami o swoim zmarłym niedawno synu. Jej spokój przerywa pojawienie się obcego człowieka. Richard, który również bardzo przeżył śmierć chłopaka, spróbuje nawiązać z nią kontakt. Ze względu na barierę językową i kulturową nie będzie to jednak łatwe.
Wdowiec Harry Coombes (Art Carney) całe swoje 72-letnie życie spędził na Manhattanie. Pewnego dnia dowiaduje się, że dom w którym mieszka, ma zostać zburzony. Postanawia więc, że pojedzie w podróż do Los Angeles. Zabiera ukochanego kota Tonto i wyjeżdża. Po drodze odwiedza swoje dorosłe dzieci i dawną przyjaciółkę Jessie (Geraldine Fitzgerald).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…