Filmy żołnierz, zestrzelony samolot

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, zestrzelony samolot. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold "Tolo" Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

X-Men

7,2
W świecie pełnym strachu przed wrogimi mutantami rodzi się grupa ludzi o nadzwyczajnych, nieprawdopodobnych umiejętnościach. By mogli oni trenować i doskonalić swoje moce bez obaw o własne życie, profesor Xavier tworzy dla nich na terenie własnej posiadłości Szkołę Młodych Talentów. Od tej pory jako grupa X-Men muszą walczyć o swoje prawa z nadzieją, że uda im się uczynić świat bezpieczniejszym, a ludzie i mutanci wreszcie będą mogli żyć razem w zgodzie i harmonii. Jednak podczas gdy X-Men pod wodzą swojego mentora walczą o pokój, są też tacy, którzy starają się wyeliminować ludzką rasę, aby zrobić miejsce dla istot wyższych - mutantów. Od tej pory zacięta walka toczy się już nie tylko między dwoma gatunkami...
Podczas Drugiej Wojny Światowej dwóch amerykańskich pilotów - Lucky Finder (Mike Connors) i Hank Wilson (Robert Redford) zostaje zestrzelonych nad terytorium Niemiec. Lądują na spadochronach w małym miasteczku gdzie znajdują schronienie u pana Flicka (Alec Guinness) - samotnego staruszka, któremu bardzo odpowiada ich towarzystwo. Sytuacja komplikuje się kiedy wojna dobiega końca a pan Flick wcale nie zamierza rozstać się z nowymi znajomymi.


Podczas klęski 1940 roku trzech francuskich żołnierzy: sierżant Chaudard (Pierre Mondy) i jego podwładni, Tassin (Aldo Maccione) i Pitivier (Jean Lefebvre), woleli deptać im po piętach niż poddać się wrogowi. Cała trójka prawie pomyliłaby sytuację z wycieczką w teren, gdyby niespodziewane spotkanie porucznika Dubouchela (Erik Colin), lekkomyślnego lotnika, nie przywołało ich z powrotem do bardziej aktywnej rzeczywistości. Chcąc ukryć się na farmie, Pitivier prowokuje strzelaninę, w wyniku której grupa staje na czele niemieckiej lawety. Dlatego nasi przyjaciele trzeźwieją w mundurze wroga, zdobywając w ten sposób łatwo żywność niezbędną do ich utrzymania, podczas gdy pułkownik desperacko szuka 7. Kompanii Łączności... Grupa odzyskuje szeregowca Carliera (Alain Doutey), któremu udało się uciec z konwoju więźniów. Wkrótce potem Carlier zostaje ranny, a fałszywi Niemcy pomszczą go bez litości, czekając na uwolnienie całej Kompanii, która nie wierzy własnym oczom!
Film opowiada o jednym z najbardziej dramatycznych okresów w historii świata: rozmieszczeniu radzieckich rakiet na Kubie w 1962 roku i związanym z tym kryzysem międzynarodowym, którego groźbą był wybuch konfliktu nuklearnego między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Tytułowe 13 dni były najdramatyczniejszym okresem dla administracji Kennedego. W gabinetach rządowych i prezydenckich rozgrywała się walka między doradcami prezydenta, Pentagonem, CIA. Kryzys oglądamy oczami specjalnego asystenta prezydenta Johna F. Kennedego – Kennego O’Dommell’a (K. Costner).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…