Filmy stosunki międzynarodowe

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje stosunki międzynarodowe. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film nawiązuje do głośnych wydarzeń z 1962 roku znanych jako Kryzys Kubański. Amerykanie dowiadują się, że Związek Radziecki rozmieścił na terenie Kuby broń jądrową, co stwarza realne zagrożenie nie tylko dla USA, ale także całego świata. Rozpoczynają się negocjacje mające na celu zażegnanie konfliktu...
W czasie zimnej wojny każdy miał świadomość realnego zagrożenia atakiem atomowym. Po jej zakończeniu uznano, że ryzyko wojny nuklearnej znacznie spadło. Niniejszy dokument udowadnia, że było wręcz odwrotnie. Odbywając podróż po całej planecie przekonamy się jak wiele jest czynników, miejsc, krajów, organizacji z powodu których może dość do użycia najpotężniejszej z bomb. Wnioski, które nasuwają się z rozmów z światowymi przywódcami prowadzą do jednej konkluzji: by uniknąć zagrożenia atomowego muszą zostać zniszczone wszystkie arsenały atomowe. Odliczanie do zera czas zacząć, mówią autorzy filmu.
Alexandre Taillard de Worms (Thierry Lhermitte), minister spraw zagranicznych, potężny umysł, piękny, pełen polotu, umiejący przemawiać do kobiet, wynajmuje Arthura Vlamincka (Raphaël Personnaz), który będzie odpowiedzialny za "język" w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Oczywiście, oznacza to, że musi napisać przemówienie dla ministra oraz nauczyć się radzić z jego "świtą", gdzie stres, ambicja i brudne sztuczki nie są rzadkością.


Seria dramatów, uznana za jeden z najlepszych w historii seriali telewizyjnych. Składa się na nią ponad 200 odcinków, których akcja dotyczy wszystkich aspektów współczesnego życia społecznego.
Poza wszystkim, dyktator jest artystą, który może wprowadzać w życie swoje egotyczne wizje. Pozostaje jedynie kwesta, czy okaże się bardziej, jak Baudelaire, Bolintineanu (poeta i prozaik rumuński oraz minister spraw zagranicznych.), Ludwik XVI czy Nicolae Ceausescu? Z formalnego punktu widzenia, autobiografia Nicolae Ceausescu udowadnia, że można użyć już istniejących obrazów i zmontować je w taki sposób, by składały się na film w duchu eposu historycznego, a więc kina fikcji, zrealizowanego w stylu amerykańskich filmów o pokoleniu wojny w Wietnamie. Niezwykłą rolę w tym procesie odgrywa właśnie montaż. Możemy stać się świadkami narodzin nowego gatunku
Słowa kluczowe

Proszę czekać…