Filmy relacja rodzinna, homoseksualne dziecko

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, homoseksualne dziecko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Emma (nagrodzona Oscarem Tilda Swinton) jest od wielu lat żoną Tancrediego Recchi, głowy potężnej rodziny z Mediolanu. Piękna, otoczona bogactwem kobieta, żyje w świecie konwenansów, rytuałów i codziennych obowiązków. Przypadkowe spotkanie z młodym, charyzmatycznym przyjacielem syna przypomni jej o głęboko skrywanych żądzach i stanie się początkiem erotycznego przebudzenia. Pełen namiętności potajemny romans na zawsze odmieni oblicze rodziny.
Serial opowiada o losach amerykańskiej rodziny. Nora i William Walker to rodzice piątki dorosłych już dzieci. Sary, matki dwójki dzieci i pracownika Ojai Foods rodzinnej firmy Walkerów, Kitty młodej republikanki bardzo skłóconej z matką, Tommy’ego także pracownika Ojai Foods, Kevina prawnika geja oraz Justina żołnierza narkomana. W serialu ważną rolę odgrywa także brat Nory - Saul. Nora stara się pomagać swoim pociechom w każdym problemie jaki tylko ich dotknie, jednak ci nie zawsze są chętni do zwierzeń. Jednak i tak w końcu przychodzą do niej po pomoc.
Tara, żona oraz matka dwójki dzieci, z pozoru wiedzie normalne życie. Jednak zmienia się ono, gdy Tara zmienia osobowość. Otóż, cierpi ona na rozdwojenie jaźni. Czasami jest Tarą, a czasami nastolatką T., kiedy indziej przykładną gosposią Alice, a od czasu do czasu... mężczyzną Buckiem. Taka sytuacja nie jest łatwa dla jej rodziny.


Historia dwóch przyjaciół nieśmiałego, nadwrażliwego Jonathana i zagubionego, ale pociągającego Bobby'ego (Colin Farrell), którzy w splocie różnych, często tragicznych, sytuacji starają się poukładać swój świat. Czy Clare (Robin Wright), dojrzalsza od nich kobieta, wprowadzi w tę powikłaną uczuciowo relację stabilizację, czy jeszcze większy chaos?
Błyskotliwa i jednocześnie przenikliwa opowieść o wielodzietnej rodzinie, w której jeden z synów odkrywa swe homoseksualne skłonności. Nie homoseksualizm jest tu jednak najważnieszy, to tylko punkt wyjścia do refleksji o tym, jaką drogą przez mękę potrafi być dorastanie jednostki nadwrażliwej i o tym, że tzw. normalna rodzina w tym bolesnym procesie wcale nie pomaga.
Im starsze drzewo wiśni, tym więcej ma kwiatów. A człowiek? Dlaczego z wiekiem coraz trudniej nam rozkwitnąć? Japoński zwyczaj każe celebrować Hanami, czyli wspólne podziwianie rozkwitu wiśni wraz z rodziną i przyjaciółmi. Zapracowani do utraty tchu Japończycy wylegają tłumnie do parków, aby przypomnieć sobie o sprawach najistotniejszych. Bo różowo-białe kwiaty to sygnał rozpoczęcia wiosny, a zatem – symbol życia, siły, młodości, piękna i przebudzenia, ale także – symbol idei, że życie składa się z wielu etapów i że szybko przemija.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...

W ciemno

6,5
Nimr (Nicholas Jacob) jest palestyńskim studentem, który marzy o lepszym życiu za granicą. Pewnej nocy chłopak poznaje Roya (Michael Aloni), izraelskiego prawnika. Para zakochuje się w sobie. Dzieli ich wszystko – wyznanie, język, narodowość, a także stan portfela. Roy jest dziedzicem fortuny, a Nimr ledwo wiąże koniec z końcem. Mimo wszelkich przeciwności i czyhającej na każdym kroku służby bezpieczeństwa mężczyźni próbują pielęgnować i rozwijać uczucie, które ich połączyło.
„Nigdy nie pozwól sobie wmówić, kogo masz kochać i kogo nienawidzić. Zawsze ci źle doradzą.” – tak mawiała babcia Tommaso, najmłodszego syna właściciela fabryki makaronu w Apulli we Włoszech, który teraz wraca do domu z Rzymu. Wraca, by stanąć twarzą w twarz ze swoją rodziną i w końcu wyznać, kim jest naprawdę. I kogo kocha. Na Tommaso czeka zacna, choć nieco ekstrawagancka familia: babka, która ciągle wspomina swoją nieudaną miłość, matka Stefania, stłamszona przez mieszczańskie konwenanse i nadmiernie krytyczny wobec swoich dzieci ojciec Vincenzo. Ekscentryczna ciotka Luciana, siostra Elena, która buntuje się przeciwko roli kury domowej oraz brat Antonio, który wraz z Tommaso ma w przyszłości przejąć rodzinny makaronowy interes. Jest także Alba, zawodowo związana z rodziną Cantone. Kiedy Tommaso, w czasie uroczystej kolacji, będzie chciał zdradzić swoje seksualne upodobania, ubiegnie go brat, który wyzna własne sekrety. Vincenzo wyrzuca Antonia z domu, z rodziny i z fabryki, po czym doznaje zawału. Tommaso przejmuje rodzinny interes, ale nie ma do niego serca. Brakuje mu przyjaciół i życia w Rzymie. Jak jednak mógłby ryzykować pogorszenie stanu zdrowia ojca? Niespodziewana wizyta przyjaciół zagrozi rodzinnym wstydliwym tajemnicom…
Sasza Petrović ma 19 lat, mieszka z rodziną w Kolonii, ale pochodzi z Czarnogóry. Jego matka marzy, by został pianistą, ojciec chce zrobić z niego prawdziwego mężczyznę, jego chińska koleżanka kocha się w nim na zabój. Ale Sasza ma własne plany na życie. A przede wszystkim ma swój sekret. Chciałby o nim powiedzieć, ale nie wie jak. Bo przecież matka będzie zrozpaczona, koleżanka wpadnie we wściekłość, a ojciec sięgnie po broń.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…