Filmy opozycjonistka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje opozycjonistka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lady

6,4
W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim wymaga od mieszkańców oddania i za nic ma ich prawa. Jedyną szansą na przywrócenie normalności są działania Aung San Suu Kyi - córki antyrządowego aktywisty. Wykształcona na Oxfordzie kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka daleka jest od agresji - kobieta wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Aung Suu jest w stanie poświęcić nawet szczęście swoje i swojej rodziny, aby służyć wyższym celom i stanąć na czele opozycji. Pomimo wielkiego dystansu, długich rozłąk i przeciwnika w postaci niebezpiecznego reżimu, miłość jej męża i dzieci nie słabnie - wręcz przeciwnie - wszyscy będą ją wspierać bardziej niż kiedykolwiek w życiu.

Tyran

6,8
Bassam "Barry" Al Fayeed (Adam Rayner) wychował się w kraju Abbudin, położonym na Bliskim Wschodzie. Jako młody mężczyzna postanowił opuścić ojczyznę, bo miał dość bycia synem okrutnego dyktatora. W Stanach Zjednoczonych założył własną rodzinę, zrywając kontakty z arabską przeszłością. Po latach decyduje się wybrać wspólnie z żoną i dwójką nastoletnich dzieci do Abbudin na ślub swojego bratanka. Tragiczne wypadki sprawiają, że Barry zostaje w swoim rodzinnym kraju dłużej niż wcześniej planował.
Birmańscy reporterzy, uzbrojeni jedynie w małe, ręczne kamery wideo, narażając się na tortury i długoletnie więzienie, rejestrują życie w policyjnym państwie. Materiały przemycane są przez granicę, przekazywane bezpłatnie światowym mediom, do Birmy wracają dzięki transmisjom satelitarnym. Anders Østergaard nie tylko zmontował strzępki informacji w spójną całość, ale postanowił przyjrzeć się ich autorom - ludziom, którzy ryzykują wszystko, aby wiadomości o poczynaniach wojskowej junty i codziennych zmaganiach obywateli przedostawały się na zewnątrz. Poprzez ich losy śledzimy historyczne wydarzenia z września 2007, kiedy buddyjscy mnisi wyszli na ulice, protestując przeciwko reżimowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…