Filmy opozycjonistka, reżim

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje opozycjonistka, reżim. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tyran

6,8
Bassam "Barry" Al Fayeed (Adam Rayner) wychował się w kraju Abbudin, położonym na Bliskim Wschodzie. Jako młody mężczyzna postanowił opuścić ojczyznę, bo miał dość bycia synem okrutnego dyktatora. W Stanach Zjednoczonych założył własną rodzinę, zrywając kontakty z arabską przeszłością. Po latach decyduje się wybrać wspólnie z żoną i dwójką nastoletnich dzieci do Abbudin na ślub swojego bratanka. Tragiczne wypadki sprawiają, że Barry zostaje w swoim rodzinnym kraju dłużej niż wcześniej planował.
Birmańscy reporterzy, uzbrojeni jedynie w małe, ręczne kamery wideo, narażając się na tortury i długoletnie więzienie, rejestrują życie w policyjnym państwie. Materiały przemycane są przez granicę, przekazywane bezpłatnie światowym mediom, do Birmy wracają dzięki transmisjom satelitarnym. Anders Østergaard nie tylko zmontował strzępki informacji w spójną całość, ale postanowił przyjrzeć się ich autorom - ludziom, którzy ryzykują wszystko, aby wiadomości o poczynaniach wojskowej junty i codziennych zmaganiach obywateli przedostawały się na zewnątrz. Poprzez ich losy śledzimy historyczne wydarzenia z września 2007, kiedy buddyjscy mnisi wyszli na ulice, protestując przeciwko reżimowi.

Lady

6,4
Najnowsze dzieło Luca Bessona to opowieść o birmańskiej działaczce politycznej i laureatce Pokojowej Nagrody Nobla, Aung San Suu Kyi. Po śmierci ojca – walczącego o niepodległość Birmy – Suu Kyi opuściła kraj i zamieszkała w Oksfordzie. W 1988 roku, zostawiając w Anglii dwóch dorastających synów i męża, powróciła do ojczyzny, aby zająć się schorowaną matką i nieoczekiwanie stanęła na czele ruchu walczącego o niepodległość Birmy. Kierując się filozofią walki bez użycia przemocy Mahatmy Gandhiego, założyła i stanęła na czele Narodowej Ligii na Rzecz Demokracji, która w 1990 roku wygrała wybory. Rządząca w Birmie junta wojskowa skazała ją za na trwający piętnaście lat areszt domowy (bez dostępu do telewizji, radia czy prasy), rozdzielając ją z mężem i dziećmi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…