Filmy czołg, więzień wojenny, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje czołg, więzień wojenny, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia bitwy o wyspę Iwo Jima - stoczonej między Stanami Zjednoczonymi a Japonią podczas II wojny światowej - widziana oczami japońskiego żołnierza, jednego z uczestników walk. Dziesiątki lat po tym wydarzeniu na wyspie odnalezionych zostaje kilkaset listów. Z ich treści wyłaniają się postacie żołnierzy, a także ich niezwykły przywódca, generał Tadamichi Kuribayashi.
Dramat z czasów drugiej wojny światowej. Opowiada o bitwie pomiędzy aliantami a siłami Osi, która miała miejsce w Afryce Północnej pod El Alamein w 1942 r.
Francja, rok 1944. Podczas akcji desantowej w Normandii ginie trzech braci Ryan. Władze wojskowe Stanów Zjednoczonych postanawiają zmniejszyć ból ich matki, sprowadzając do domu jej najmłodszego syna - Jamesa (Matt Damon). Niestety nie wiadomo, gdzie chłopak jest a nawet czy jeszcze żyje. Misję jego odnalezienia i bezpiecznego wyprowadzenia z terenów okupowanych przez wroga otrzymuje kapitan John Miller (Tom Hanks). Mężczyzna wraz z siódemką swoich najlepszych ludzi zgodnie z rozkazami dowództwa wyrusza w niezwykle niebezpieczną wyprawę. Po pewnym czasie żołnierze zaczynają wątpić, czy warto narażać życie, by ratować zupełnie im obcego człowieka.


Pianista

8,2
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.
Jedna z największych produkcji filmowych tego roku. Film wojenny oparty na książce słynnego historyka Williama B. Breuera pt. The Great Raid on Cabanatuan. Benjamin Bratt w doskonałej roli szefa oddziału komandosów wysłanych do japońskiego obozu, by uratować przetrzymywanych tam 500 więźniów.
Wiosna 1945 roku. Małe miasteczko wyzwolone przez oddziały Armii Czerwonej. Obok w lesie ukrywa się niemiecki oddział pancerny pułkownika SS Nagla. Zamierza on przejść przez miasteczko, gdyż tylko w ten sposób może dostać się na zachód.
Podczas klęski 1940 roku trzech francuskich żołnierzy: sierżant Chaudard (Pierre Mondy) i jego podwładni, Tassin (Aldo Maccione) i Pitivier (Jean Lefebvre), woleli deptać im po piętach niż poddać się wrogowi. Cała trójka prawie pomyliłaby sytuację z wycieczką w teren, gdyby niespodziewane spotkanie porucznika Dubouchela (Erik Colin), lekkomyślnego lotnika, nie przywołało ich z powrotem do bardziej aktywnej rzeczywistości. Chcąc ukryć się na farmie, Pitivier prowokuje strzelaninę, w wyniku której grupa staje na czele niemieckiej lawety. Dlatego nasi przyjaciele trzeźwieją w mundurze wroga, zdobywając w ten sposób łatwo żywność niezbędną do ich utrzymania, podczas gdy pułkownik desperacko szuka 7. Kompanii Łączności... Grupa odzyskuje szeregowca Carliera (Alain Doutey), któremu udało się uciec z konwoju więźniów. Wkrótce potem Carlier zostaje ranny, a fałszywi Niemcy pomszczą go bez litości, czekając na uwolnienie całej Kompanii, która nie wierzy własnym oczom!
Podczas drugiej wojny światowej we Francji dezerteruje dwóch amerykańskich żołnierzy. Zostają pojmani przez francuski ruch oporu, który bierze ich za niemieckich szpiegów.
Billy Pilgrim, jak twierdzi ma dar dzięki któremu może przenosić się w czasie do różnych momentów ze swego życia. Niestety mężczyzna nie potrafi kontrolować swoich podróży i przenosi się zarówno w dobre czasy spędzone w rodzinnym Iliom, jak i okrutne dni podczas wojny, albo całkiem fantastyczne chwile w miejscu zwanym Tralfamadoria.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…