Filmy zemsta, feminizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zemsta, feminizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

„Czarna śmierć" zbiera żniwo w XVI-wiecznej Sewilli. Ale zaraza to nie jedyny zabójca: w mieście znajdowane są zwłoki brutalnie zamordowanych ludzi. Wszyscy sądzą, że zbliża się koniec świata.

Predator: Prey

6,2
6,2
Kosmiczny najeźdźca Predator udaje się na polowanie. Przybywa na Ziemię w 1719 roku na teren narodu Komanczów. Uzdolniona wojowniczka Naru musi stanąć do walki z trudnym przeciwnikiem, aby ochronić swoje plemię.
Evelyn Couch przechodzi trudny okres, ma problemy w małżeństwie. Spotkanie z wiekową już Ninny Theadgoode zmienia jej życie. Ninny opowiada Evelyn historię życia młodej kobiety z Alabamy - Idigie Theadgoode. Idgie i Ninny były w młodości najlepszymi przyjaciółkami, wspierały się w codziennym życiu, kłopotach z mężczyznami, w prowadzeniu knajpki a nawet w zbrodni. Historia przyjaciółek a także Evelyn to odkrywanie świata przez kobiety szukające niezależności, szacunku i miłości.


Ruth i Charles są na pozór idealnym małżeństwem. Pieniądze, sława, piękny dom i ocean wolnego czasu – każdy chciałby tak żyć. Jednak ich domowa idylla zostanie wkrótce przerwana. Pewnego dnia małżonkowie biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego zostaje przywołany duch ekscentrycznej Elwiry – byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem. Między żonami iskrzy, Elwira nie chce odejść, Charles nie wie, co robić, a Ruth pragnie jak najszybciej pozbyć się swojej rywalki.
Tracąc kolejnego męża Judy Benjamin całkowicie się załamuje. Nie wiedząc co ze sobą począć, ulega namowom pewnego członka komisji rekrutacyjnej i wstępuje do wojska. Szybko jednak okazuje się, że perspektywy, które przed nią roztoczono to tylko mrzonki. Teraz trzeba stawić czoło prawdziwym torturom, zwanym treningiem podstawowym.
W odizolowanej wspólnocie religijnej w Boliwii rodziny mennonitów żyją skromnie i zajmują się pracą na roli. Kobiety stają w obliczu niepewnej przyszłości, gdy dowiadują się, że ich mężowie je odurzali i dopuszczali się aktów przemocy seksualnej. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami na podstawie książki autorstwa Miriam Toews.
Życie zaczyna się po czterdziestce! Stara to prawda i skuteczna terapia na stresy wieku średniego, o ile wcześniej mąż nie poszuka sobie młodszej i nie zażąda rozwodu. I co wtedy robić - rzucić się z mostu lub przedawkować prochy? Ależ skąd! Poszukać Elise, Brendy i Annie, które z małżeńskiego kryzysu wyszły zwycięsko. Nie patrzyły bezsilnie, jak ich byli partnerzy cieszyli się życiem. Trzy wiedźmy - przepraszam, przedsiębiorcze panie - zakasały rękawy i wysnuły diabelską intrygę, która sprowadziła byłych mężów na ziemię, a im przyniosła środki na zapobieżenie takim tragediom jak ta, która dotknęła ich najbliższą przyjaciółkę.
Co roku w miasteczku Redemption szeryf John Herod (Gene Hackman) organizuje turniej dla rewolwerowców. W turnieju biorą udział tylko najlepsi rewolwerowcy, bo wygra tylko ten, kto przeżyje... Tym razem wśród rewolwerowców znajduje się tajemnicza kobieta Ellen (Sharon Stone), która budzi zainteresowanie szeryfa. Herod nie wie, że Ellen startuje w turnieju tylko po to, aby zemścić się na zabójcy swojego ojca. Celem jest Herod...
Prawdziwa historia afery miłosnej związanej z dwiema ikonami dziewiętnastowiecznej literatury francuskiej. Romans pisarki George Sand i dekadenckiego poety Alfreda de Musseta staje pod znakiem zapytania podczas ich wspólnej podróży do Wenecji, gdzie on uzależnia się od narkotyków, a ona wpada w sidła przystojnego doktora.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…