Filmy moda, nowy jork

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje moda, nowy jork. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Barbara Pelham piękna dziewczyna z południa, przyjeżdża do Nowego Jorku, aby znaleźć pracę jako projektantka mody.

Gia

7,4
Jest to film o topmodelce, znanej jako Gia (Gia Marie Carangi). O jej życiu opowiadają przyjaciele i rodzina, a także ona sama poprzez pamiętnik. Gia tak jak każdy z nas zaczynała od zera. Dzięki swoim talentom, burzliwej osobowości, a także znajomym, którzy powstrzymywali ją na duchu, zaszła daleko. Jednak ta oszałamiająca kariera zniszczyła jej życie. Zaczęła ćpać. Jako jedna z pierwszych zmarła na AIDS, mając zaledwie 26 lat. Film ukazuje ją jako legendę.
Praca asystentki Mirandy Priestly (Streep), szefowej najbardziej prestiżowego magazynu poświęconego modzie, to szeroko otwarte drzwi do świetlanej przyszłości, to praca, "dla której miliony dziewcząt dałyby się zabić". Czy tak jest w istocie? Młoda, ambitna Andrea Sachs (Hathaway) otrzymuje wymarzoną pracę, która spada jej jak z nieba... choć u szefowej z piekła rodem. Wielki sukces wymaga wielkiego poświęcenia... ale czy wart jest swojej ceny?


Plotkara

7,4
Życie nastolatków z manhattańskiego Upper East Side tylko na pozór wygląda jak w bajce. Są piękni i bogaci, ale ulegają również wielu pokusom. Knują spiski, wywołują skandale, a ich życie śledzi tytułowa Plotkara – właścicielka bloga.
Molly Gun Murphy jest beztroską dziewczyną, córką dawnej legendy rocka i prawdziwa gwiazdą manhattańskiej śmietanki towarzyskiej. Kiedy jednak jej cały odziedziczony majątek zostaje skradziony, Molly jest zmuszona zrobić to, czego nigdy jeszcze dotąd nie próbowała podjąć pracę! Zatrudnia się jako niania. Ray Sheline Fanning jest nad wiek dojrzała ośmiolatką, która niekiedy zachowuje się jak czterdziestolatka. Emocjonalna przepaść między dziewczynką a jej goniąca za karierą mamą Locklear jest ogromna. Ray dorasta pod opieką ciągle zmieniających się niań; nie zna stabilizacji i rodzinnego życia. Molly i Ray, choć tak różne, tak samo odczuwają bolesną samotność w otaczającym je świecie. Obie jednak bardzo starają się dostosować do siebie i wkrótce odkrywają jedna w drugiej prawdziwą przyjaciółkę.
Kate Hudson (U progu sławy) gra Helen Harris, pracującą w dużej agencji modelek. Jej beztroskie życie spędzane na pokazach mody, sesjach fotograficznych i nocnych zabawach w modnych klubach zmienia się całkowicie, gdy musi zaopiekować się trójką dzieci swojej siostry.
Carrie Bradshaw uczy się w szkole średniej w latach 80. Przeżywa swoją pierwszą miłość, ujawnienie się jej przyjaciela geja oraz zyskuje niesamowitą szansę na spełnienie swoich marzeń na Manhattanie w Nowym Jorku.
Piękna właściciela modnej galerii sztuki współczesnej w Chelsea w Nowym Jorku (Marley Shelton) zakochuje się w kompozytorze muzyki niekomercyjnej (Adam Goldberg). O jej względy zabiega jeszcze jego brat, sławny artysta (Eion Bailey)...

Kobiety

6,0
Mary Haines (Meg Ryan) ma idealne życie: piękny dom, cudowna córka, mąż - rekin z Wall Street i miła praca projektantki w fabryce ojca. Jest kobietą wszechstronną, świetnie zorganizowaną, a wszystko co robi, robi perfekcyjnie. Mary zawsze może liczyć na wsparcie oddanych przyjaciółek: Sylvii (Annette Bening), kobiety o nienagannym stylu i ciętym dowcipie, Edie (Debra Messing), ekscentrycznej matki wciąż powiększającej się gromadki dzieci oraz Alex (Jada Pinkett Smith), dysponującej niezwykłym darem mówienia ludziom rzeczy, których z pewnością nie chcieliby usłyszeć. Są to pewne siebie, przebojowe kobiety sukcesu, stałe bywalczynie nowojorskich salonów, gdzie plotka rozchodzi się z prędkością światła. Pewnego dnia do Mary dociera wieść o bezczelnej zdradzie jej męża ze „spryskiwaczką", czyli sprzedawczynią z perfumerii (Eva Mendes). W jednej chwili zarówno jej małżeństwo, jak i przyjaźnie stają pod znakiem zapytania.
Autentyczna historia awangardowej amerykańskiej fotografki Diane Arbus (Nicole Kidman). Sławę zyskała dzięki serii zdjęć portretujących outsaiderów. W 1971 roku Diane popełniła samobójstwo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…