Filmy relacja ojciec-syn, szkot

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, szkot. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

William Wallace zostaje przywódcą szkockiego powstania przeciwko okrutnym rządom angielskiego króla Edwarda. Kiedy Will był małym chłopcem, jego ojciec i brat zginęli w walce o wolność kraju swoich przodków. Kiedy traci kolejną ukochaną osobę, rozpoczyna długą kampanię o niepodległość Szkocji.
W średniowieczu książę Edmund Czarna Żmija nieustannie stara się przejąć koronę należącą do jego ojca i brata.
Fabuła filmu została oparta na kanwie prawdziwych wydarzeń. Jest rok 1924, w którym ma odbyć się olimpiada. Obserwujemy dwóch bohaterów, którzy udział w mistrzostwach traktują zupełnie inaczej. Jeden z nich, Szkot, ma talent i chce go jak najlepiej wykorzystać dla zdobycia sławy, drugi, będący żydowskiego pochodzenia, traktuje bieg na 100 metrów całkowicie odmiennie. Dla niego to bieg ku chwale Boga a zwycięstwo ma zupełnie inny charakter. Który z nich wygra tę osobistą rozgrywkę?


Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...

Star Trek

7,4
Jedenasty pełnometrażowy film inspirowany serialem z lat 60-tych o tym samym tytule. Nowy obraz opowiada o początkach kariery bohaterów kosmicznej załogi USS Enterprise, kiedy są oni uczniami Gwiezdnej Akademii. Ich przyszłość chce zniszczyć wódz Romulan, który za sprawą podróży w przeszłość chce wyeliminować Kirka i jego przyjaciół zanim staną się najsłynniejszymi wędrowcami we wszechświecie i pokrzyżują jego plany podboju kosmosu.
Ekscentryczna wdowa pani Henderson (Judi Dench), właścicielka wodewilu na londyńskim Soho wystawia na próbę skostniałe obyczaje przesiąknięte puddingiem i five’o’clock tea. Przy pomocy zręcznego impresario (Bob Hoskins) wywraca do góry nogami nocne życie miasta. Jej wystawiany na granicy brytyjskiego prawa, pełen pikantnej rozrywki show z nagimi modelkami to z jednej strony kpina z politycznej poprawności, z drugiej - udany zamach na erotyczny monopol Moulin Rouge. W teatrze Pani Henderson każdy znajdzie to, co lubi najbardziej.
Film obraca się wokół kryzysu życiowego Joe’ego (Ewan McGregor), młodego włóczęgi, który znajduje pracę na barce. Barka jest własnością Lesa (Mullan) i jego zagadkowej żony Elli (Swinton). Któregoś dnia Joe i Les natrafiają na ciało młodej kobiety unoszące się na wodzie. Wypadek? Samobójstwo? Morderstwo? Gdy policja podejmuje śledztwo i aresztuje podejrzanego, wychodzi na jaw, że Joe wie dużo więcej o topielicy, niż przyznaje. Śledztwo trwa, a tymczasem Joe’ego i Ellę zaczyna łączyć namiętny, intymny związek.
Opowiadanie krąży wokół tego, jak Nicholas Garrigan młody szkocki lekarz staje się przypadkowo osobistym medykiem nowego prezydenta Ugandy, Idi Amina, opisując stopniowe pogarszanie się kondycji moralnej kraju pod jego rządami. Początkowo Garrigan ignoruje przestępstwa jakich dopuszcza się Amin, ale w końcu musi skonfrontować się z faktami, gdy jego komentarze prowokują Amina do zamordowania ministra zdrowia. Garrigan nie widząc wyjścia z sytuacji wikła się w niebezpieczny związek z żoną Amina, przez co zachodzi ona w ciążę. Lekkomyślne postępowanie Garrigan nieuchronnie doprowadza do tego, że Amin dowiaduje się prawdy i zabija żonę w brutalny sposób. Garrigan usiłuje porzucić pracę dla Amina, co prowadzi do utraty przez niego paszportu. Zdesperowany Garrigan usiłuje otruć Amina, o czym ten się dowiaduje i wydaje rozkaz jego zamordowania. Garrigan zostaje uratowany przez ugandyjskiego lekarza, ale ten w rezultacie tej akcji ginie. Garrigan ucieka z grupą zakładników uwolnionych podczas francuskiej akcji kidnaperskiej na międzynarodowym lotnisku Entebbe. Podobnie jak książka na której jest oparty film, tutaj fakty mieszają się z fikcją dając pojęcie o tym, kim był ugandyjski prezydent Amin.
Anglia, rok 1941. W ramach organizacji Women’s Land Army trzy młode kobiety dostają przydział do pracy na farmie w Dorset. Jej właściciel, pan Lawrence, nie jest zachwycony nowymi pomocniczkami: marzycielką Stellą, szaloną fryzjerką Prue oraz nieśmiałą absolwentką college’u Ag. Przybycie dziewcząt, które wstąpiły do służby cywilnej, wpływa też na młodego Joego Lawrence’a pragnącego — wbrew woli ojca — walczyć na froncie. Mimo początkowych trudności ochotniczki szybko stają się częścią rodziny, a praca na roli to tylko jedno z ich nowych życiowych doświadczeń.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…