Filmy róża, lekarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje róża, lekarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bliżej

7,1
Czworo dorosłych ludzi wpada w pułapkę własnych uczuć i tłumionych dotąd namiętności. Zmieniają się między sobą partnerami i poprzez to oszukują samych siebie. Film stara się odpowiedź na pytanie, jak poważne skutkach może być takie eksperymentowanie.

Godziny

7,3
Clarissa Vaughan (Meryl Streep) jest nowojorskim wydawcą. Laura Brown (Julianne Moore (I)) jest gospodynią domową żyjącą w latach '70. Virginia Woolf (Nicole Kidman) jest pisarką, którą ogarniają myśli samobójcze. Każda z tych kobiet, jest inna, każda z nich żyje w innej epoce. Łączy je jedna rzecz - książka "Pani Dalloway" napisana przez Virginię...
Redaktor naczelny "ELLE" był na samym szczycie, miał wszystko - sławę, prestiż, pieniądze, kochającą rodzinę... i nagle wszystko pękło jak mydlana bańka. Ze światowca żyjącego pełnią życia stał się... no właśnie kim? Sparaliżowanym człowiekiem całkowicie zdanym na innych. Z czasem zaczyna sobie przypominać urywki i strzępki zdarzeń i sytuacji mających miejsce w "poprzednim życiu". Mimo wszystko zostaje uwięziony w "zewnętrznej powłoce" - własnym ciele.


Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Eisencheim to jedyny w swoim rodzaju iluzjonista, któremu życie przyniosło sławę i rozgłos. Podczas jednego z występów spotyka miłość z lat młodości. Niestety przeznaczeni sobie Księżniczka Sophie oraz Eisencheim są skazani na osobne życie - Sophie zmuszona jest do prowadzenia życia na wyższych sferach. Z czasem sztuczki iluzjonisty zaczynają coraz bardziej prowokować i zadziwiać, a sam Eisencheim próbuje to wykorzystać do odzyskania swoich miłosnych wspomnień.
Ema (Leonor Silveira), młoda dziewczyna, poślubia starszego od siebie lekarza - Carlo Paiva (Luís Miguel Cintra). Mąż ją kocha, ale śpią w oddzielnych pokojach. Ema czuje się nieszczęśliwa i znajduje sobie kochanka. Prowadzi to do tragedii.
Młoda meksykańska dziewczyna, Maya, dostaje się z Meksyku do swej siostry w Stanach. Ta ma dla niej pracę dozorczyni i sprzątaczki w fabryce. Fatum postawi na jej drodze Sama, porywczego amerykańskiego aktywistę, który chce walczyć z pracodawcami. Dziewczyna wbrew radom Rosy angażuje się w sprawę, ryzykując wydalenie z kraju swoje i siostry.
Trójka przyjaciół mieszka w bardzo dużym i drogim mieszkaniu na przedmieściach Edynburga. Wspólnie postanawiają wynająć czwarty pokój. Na ich anons w gazecie zgłasza się przystojny i bogaty Hugo. Wszyscy są zadowoleni, ale następnego ranka przyjaciele odnajdują zwłoki Hugona i walizkę pełną pieniędzy, której postanawiają nie zwracać.
Ekranizacja serii humorystycznych książek o przygodach małego chłopca Mikołajka. Mikołajek jest szczęśliwym chłopcem, ma kochających rodziców oraz grupę przyjaciół z którymi się bawi. Pewnego dnia Mikołajek podsłuchuje rozmowę rodziców z której wynika, że jego matka jest w ciąży. W wyniku czego wpada w panikę i wyobraża sobie, że kiedy na świecie pojawi się jego brat rodzice porzucą go w lesie.
Tomek- bramkarz pierwszoligowego klubu zwolniony z powodu kontuzji - to wdowiec wychowujący trzynastoletnią córkę Martę. Mając na uwadze jej dobro postanawia wyprowadzić się z podrzędnej dzielnicy Warszawy, w której przez kilka ostatnich lat był zmuszony wynajmować mieszkanie. Jego wybór pada na Konstancin - ekskluzywną, podwarszawską miejscowość, gdzie Marta miałaby szansę na dobrą szkołę, lepsze sąsiedztwo i bardziej odpowiednie towarzystwo. Żeby jednak jego marzenie mogło się spełnić Tomek w nowym miejscu musi znaleźć zarówno mieszkanie, jak i pracę. Tomek w trakcie swoich poszukiwań przypadkowo spotyka Barbarę (Elżbieta Słoboda), która - nie zawracając sobie zupełnie głowy takim drobiazgiem, jak płeć - przystojnego czterdziestokilkulatka uważa za odpowiednią osobę na stanowisko prowadzącego dom jej córki, Agaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…