Filmy zbrodnia wojenna, masowy grób

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zbrodnia wojenna, masowy grób. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pluton

8,0
Emocjonujące spojrzenie na życie żołnierzy amerykańskiego plutonu. Historia przedstawiona z perspektywy świeżo przybyłego rekruta, który przystosowując się do nowego stylu życia w wietnamskiej dżungli staje się ponadto świadkiem walki między dwoma sierżantami, z których jeden dokonał masakry na ludności cywilnej.
Wojna na Bałkanach jest bliska końca, rozpoczyna się natomiast walka o przetrwanie. Chris Burnett zostaje zestrzelony podczas rutynowej misji rozpoznawczej nad terytorium bośniackim. Cudem uchodzi z życiem, a jego śladem ruszają okrutny oficer tajnej policji, bezwzględny tropiciel i żołnierze nieprzyjaciela. Czas ucieka, dowódca Burnetta, admirał Reigart wiedząc, że liczy się każda minuta, lekceważy rozkazy NATO i stawiając pod znakiem zapytania swoją przyszłość organizuje misję ratunkową, która rusza z odsieczą.
Bohaterska walka Kanadyjki, Louise Arbour, szefa Prokuratury Zbrodni Wojennych przy Międzynarodowym Trybunale Karnym dla byłej Jugosławii. Kobieta walczy z politykami i opozycją sprzeciwiającą się oskarżeniu Slobodana Miloševića za zbrodnie przeciwko ludzkości...


27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…