Filmy film czarno-biały, wędrówka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, wędrówka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Główni bohaterowie to Ignacy Zasada – starszy referent w stanie spoczynku, jego wnuk – Piotruś, Katarzyna Słaboś – ponętna Kika oraz urzędnik Stefan, który zamordował ciotkę, aby zawładnąć jej samochodem. Autobus, którym podróżują, ulega wypadkowi. Wszyscy trafiają w zaświaty, gdzie są sądzeni za swoje ziemskie czyny na sądzie szczegółowym… Dziadek i wnuczek wkrótce przekonują się, że w zaświatach panuje taki sam bałagan jak na ziemi: giną akta, w piekle brakuje opału, w niebie pełno plotkarzy i intrygantów, a dusze latami czekają na wyroki…
Czechosłowacki pisarz, Tuma, przyjechał do Polski zbierać materiały do swej nowej książki. Jego przewodniczką po Polsce jest Irena Stępowska. Ich wędrówki po kraju wywołują wiele nieporozumień i zabawnych sytuacji, gdyż Irena nie zna języka czeskiego. Żona Tumy i mąż Ireny zaniepokojeni sytuacją z coraz większą zazdrością patrzą na współmałżonków…
Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Objazdowa trupa teatralna ma zamiar wystawić w Bochni „Hamleta”. Całą grupą kieruje starsza aktorka, której kochankiem jest Hipolit. W nim z kolei zakochana jest utalentowana Dziunia. Zespół na przemian odnosi sukcesy i porażki. Nie wszyscy dostrzegają talent Dziuni. Bogaty hrabia widząc jej aktorskie umiejętności, stara się namówić ją na wyjazd do zachodniej Europy.


Po drogach i bezdrożach XVII Polski wędruje, zbierając datki, kwestarz zakonu karmelitów – ojciec Makary. Spotyka wielmożę Krasnopolskiego, który nie może dostać się do zamku Firlejowej strzeżonego przez chciwych i podstępnych jezuitów. Obaj panowie próbują przechytrzyć zakonników, gdyż obaj mają w tym swój interes. Krasnopolski liczy na majątek Firlejowej, a Makary na zastąpienie miejscowych jezuitów braćmi własnego zakonu.
Jest to pierwszy film w dziejach światowej kinematografii, który pokazano publicznie. Składa się z pojedynczego ujęcia pokazującego tytułowe wyjścia robotników z fabryki w Lyonie. Chociaż film powstał w marcu, pierwszy pokaz odbył się dopiero 28 grudnia w słynnej paryskiej Grand Cafe.
Sam Preston jest małomiasteczkowym wydawcą gazety, jednak w jego głowie tkwi marzenie o wędrowaniu po świecie.
Wraz z wiosną niepotrzebny już nikomu chochoł odchodzi z pola i spotyka zajączka, któremu przedstawia się jako wielki podróżnik Kimsobo. Wędrując razem, spotykają mysz i ratują dzieci, które zabłądziły w lesie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…