Filmy film wycinankowy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film wycinankowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fotel

7,0
Historia walki o władzę opowiedziana za pomocą genialnie prostych środków graficznych. Gdzieś w kolumnowej sali pewnego monumentalnego gmachu odbywa się ważne zebranie. Jedno miejsce przy stole prezydialnym jest puste. Zasiądzie przy nim ten, kto użyje lepszego fortelu, by się do niego dostać. Wszystkie chwyty z podstawianiem nogi przeciwnikom dozwolone. Rozgrywka o tytułowy fotel ukazana jest z lotu ptaka: walczące ludziki przypominają ruchliwe, abstrakcyjne kółka, zbijające się w gromadki lub rozpierzchające na różne strony.
Uwspółcześniony Janko Muzykant. Świt, budzi się Janek, na niebie latają statki kosmiczne, chłopak wyprowadza z obory mechaniczną krowę i wypędza ją na pastwisko. Siada pod drzewem i zaczyna grać na fujarce...


Apel

6,9
Apel w obozie koncentracyjnym. Padają komendy: „Padnij! Powstań!”. Człowiek, który się sprzeciwił, zostaje natychmiast zastrzelony. Wtedy powstają powoli pozostali więźniowie. Giną. Pozostał jeden, który skulił się, gdy inni stali…

Labirynt

7,0
Przejmujący, metaforyczny obraz społeczeństwa totalitarnego. Utrzymana w kolażowej konwencji bliskiej sztuce Maxa Ernsta opowieść o człowieku, który przylatuje do nieznanego sobie wielkiego miasta na skrzydłach własnej konstrukcji. Zanim bohater zorientuje się, że wszystko w tej pięknej metropolii jest tylko grą pozorów, będzie za późno na ucieczkę. Wątek niezłomnego bohatera, zagubionego w świecie, którego reguł nie rozumie, powraca jeszcze kilkukrotnie w późniejszych filmach Lenicy. W ankiecie przeprowadzonej wśród krytyków z okazji festiwalu w Annecy w 1973 roku „Labirynt” znalazł się na piątym miejscu wśród najlepszych filmów animowanych świata.
Dziesięcioodcinkowy serial animowany w reżyserii Jerzego Kotowskiego. Perypetie małego chłopca, który, niezależnie od intencji, nieustannie wpada w tarapaty.
Filmowa realizacja opowiadania Gustawa Morcinka, o górniku, który zmusił diabła, aby ten wykonywał za niego pracę w kopalni.
Julian Józef Antonisz w zabawny sposób opowiada dzieciom proces produkcyjny książki od wycinania drzewa w lesie, poprzez produkcję papieru – aż do gotowej książki, która trafia do rąk czytelników.
Gapiszon udał się w pełną przygód podróż do babci.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…