Filmy gangster, handel

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gangster, handel. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwóch obiboków wkłada mundury na przebieraną imprezę, jednak okazuje się, że impreza jest „pod krawatem”, a oni zostają wzięci za prawdziwych stróżów prawa. Kiedy w przebraniu idą na miasto, są zachwyceni - lgną do nich kobiety, barmani dają drinki na koszt firmy, a rozrabiaki odnoszą się do nich z szacunkiem - gdy jeszcze kupują przez Internet radiowóz, koguta i skaner radiowy, maskarada nabiera rumieńców. Zabawa się kończy i nadchodzą poważne kłopoty, gdy na ich drodze stają prawdziwi gangsterzy.
Eddie, migający się od pracy kombinator, ma niezwykłe szczęście do kart. Wpada więc na pomysł, by ograć potężnego gangstera. Do współudziału namawia trzech najlepszych przyjaciół: Toma, Bacona i Soapa. Z pomocą swego goryla, gangster "ustawia" grę. Eddie traci pieniądze pożyczone od kolegów i zadłuża się u gangstera na pół miliona funtów. Ma tydzień na spłacenie długu, a za każdy dzień zwłoki tracić będzie po jednym palcu. Nie pozostaje mu nic innego, jak liczyć na cud.
Bogdan Jaworski (Zbigniew Buczkowski), tytułowy Lawstorant, to drobny oszust utrzymujący się z naciągania kobiet. Po wyjściu z więzienia planuje kolejne oszustwo, tym razem z przyjaciółmi Tadeuszem Czaplickim ps. Fragles (Michał Wiśniewski) i Kaziem Traczykiem ps. Dzieciak (Tomasz Sapryk) zakładają fikcyjną spółkę Makro, która będzie zamawiać u producentów towary na tzw. przedłużony okres płatności i sprzedawać je paserowi za pół ceny. W odpowiednim czasie firma zostanie zlikwidowana, a Bogdan i przyjaciele znikną z gotówką...


Serial składający się z kryminalnych dreszczowców. Każdy z epizodów stanowi odrębną całość, a jedynym wspólnym elementem są milicjanci prowadzący śledztwo. Poszczególne opowiadania bazują na oryginalnych materiałach uzyskanych z archiwów Milicji Obywatelskiej.
Z początkiem lat dziewięćdziesiątych w Polsce i krajach ościennych zaczyna kwitnąć dotychczas nieznany proceder. Luksusowe samochody kradzione w Niemczech są przerzucane przez Polskę do Rosji. Piet i Tom zajmujący się dotychczas przemytem na zlecenie postanawiają zacząć działalność na własną rękę, ponieważ czują się oszukiwani przez chlebodawców. Aby bezpiecznie przerzucać towar przez granicę, usiłują nawiązać współpracę z rosyjskimi żołnierzami, ponieważ transporty wojskowe nie podlegają kontroli… Od tej pory będą ich ścigać nie tylko gangsterzy, ale również polska i niemiecka policja.

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.
Trzech rabusiów, „Le Mataf” (Michel Constantin), Basylio (Georges Géret) i Franck (Pierre Santini), przygotowuje się do napadu, kiedy młoda kobieta zostaje wyrzucona przez okno przez dwóch zabójców. Dwaj mężczyźni odpowiedzialni za zabójstwo robią kompromitujące zdjęcia „Matafa” i jego bandy i zmuszają ich do kradzieży mikrofilmów. Jako zaliczkę otrzymują od Me Desbordes (Adolfo Celi), bardzo dziwnego prawnika, walizkę zawierającą sto tysięcy dolarów. Odbędzie się podwójna gra, a trzej złodzieje „wbrew sobie” zaryzykują duże, bardzo duże ryzyko. „Kłopotliwa” Cathy Mondors (Cathy Rosier), ulubienica Desbordesa, przyjdzie, by odwrócić karty, przechodząc wbrew sobie do obozu Matafa.
Dramat, który powstał w międzynarodowej koprodukcji, wyreżyserowany przez Bena Hopkinsa człowieka związanego z kinem tureckim. Główny bohater Mihram (Tayanç Ayaydin) jest drobnym handlarzem czarnorynkowym w małym tureckim prowincjonalnym mieście. Pewnego dnia dostaje zlecenie zdobycia cennych i drogich leków, o które prosi go miejscowy lekarz. Farmaceutyki są potrzebne dla chorych dzieci z Azerbejdżanu. Mihram podejmuje się tego zadania, w czym pomaga mu wuj Fazil (Genco Erkal).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…