Filmy szabla

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szabla. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

1670

7,2
8,3
Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!
Ekranizacja polskiej epopei narodowej – „Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza. Film o patriotyzmie, miłości i odkupieniu win.

Kos

6,4
8,3
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz Kos Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do Kosa Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.


Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Stepy Ukrainy i ziemie koronne Rzeczypospolitej w połowie burzliwego XVII stulecia. Jan Skrzetuski, młody poseł księcia Wiśniowieckiego, w drodze powrotnej z Krymu ratuje życie samemu Chmielnickiemu. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji kniahini Kurcewiczowej i jej pięknej bratanicy. Z wzajemnością zakochuje się w Helenie, przyrzeczonej atamanowi kozackiemu Bohunowi.

Piraci

7,8
Przygody brutalnego pirata, kapitana Flinta oraz członków jego załogi i rywalizujących z nim piratów w scenerii osiemnastowiecznych Karaibów.
Jakubek jest dziewięćdziesięcioletnim starcem, uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej, który przyrzekł nad mogiłą swojej żony: „Przyjdę do ciebie, kiedy mnie tylko zawołasz”. Ma już gotową trumnę, przygotowaną przez jego kolegów i ma szablę… Kiedy Jakubek oddaje ducha, u wrót nieba zatrzymuje go święty Piotr i mówi mu, że z szablą nie ma wstępu. Nawet sam komendant, przed którym to bohater chciał stanąć z prezentem, powiedział, że w myśl tradycji szablę trzeba przekazać wnukowi. Jakubek jednak nie ma wnuka, ale ma syna. Postanawia go jak najszybciej ożenić, ale synowi się do tego nie spieszy, w całości się poświęca nauce, ale sytuacja się zmieni, gdy do wsi wprowadzi się piękna nauczycielka.
Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) dostaje propozycję od angielskiego króla, by odnalazł Źródło Młodości. Pewna kobieta z przeszłości Jacka wciąga go na statek Czarnobrodego (Ian McShane). Ale nie tylko oni udają się w wyprawę. Za nimi podążają Hiszpanie oraz Barbossa (Geoffrey Rush) jako angielski korsarz.
Syn właścicielki portowej tawerny, Jim Hawkins, dostaje od umierającego pirata tajemniczą mapę. Według niego, prowadzi ona na wyspę, gdzie ukryty jest wielki skarb. Chłopak postanawia go odnaleźć. Wraz z przyjaciółmi, wyrusza w rejs statkiem "Espaniola". Wkrótce chłopcy uświadamiają sobie, że załoga to groźni piraci, a oni sami wpadli w niebezpieczną pułapkę...
Holenderski statek zostaje zatopiony przez hiszpańskich marynarzy. Kapitan (Paul Henreid) zostaje pojmany i skazany na śmierć, a jego majątek kradnie Don Juan Alvarado (Walter Slezak). Lecz, skazany zbiega z więzienia i postanawia zostać piratem o przezwisku Barakuda. Aby zemścić się na hiszpańskich najeźdźcach porywa statek, którym płynie narzeczona Alvarado, Contessa Francesca (Maureen O'Hara).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…