Filmy religia, meczet

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje religia, meczet. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego zginął Daniel Pearl, szef azjatyckiego biura amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal". W styczniu 2001 roku Pearl został wciągnięty w zasadzkę i porwany, a później z zimną krwią zamordowany przez bandę sfanatyzowanych terrorystów islamskich w Pakistanie.
Jako mali chłopcy, Amir i Hassan byli najlepszymi przyjaciółmi. Wszystko zmieniło się za sprawą jednego dramatycznego zdarzenia, które ich rozdzieliło. Lata później Amir odkrywa co naprawdę liczy się w życiu i naprawiając popełnione błędy trafia na ślad dawnego kompana i szansę odkupienia.
Doświadczony policjant Anand Kumar Srivastav (Amitabh Bachchan) tuż przed emeryturą otrzymuje trudne i niebezpieczne zadanie - wraz z czterema podwładnymi ma przewieźć groźnego terrorystę (Atul Kulkarni) z Chandanghadu do Bombaju. Na konwój poluje grupa bezwzględnych przestępców, na czele których stoi zdemoralizowany Angre (Ajay Devgan). Do policyjnej ekipy dołącza w charakterze świadka piękna Mahalakszmi (Aishwarya Rai Bachchan), w której zakochuje się jeden z policjantów, Shekhar (Akshay Kumar).


Yusef to niczym niewyróżniający się pakistański student. Po przeprowadzce trafia w kręgi nieznane mu dotąd jako praktykującemu muzułmaninowi. Świat punk rocka, skinów, skejtów, drag queens zaskakuje całkowicie chłopaka. Najmocniej zaś fakt, że ci ludzie nie odstąpili od wiary, a wciąż bardzo intensywnie studiują Koran, nie rezygnując przy tym z rockandrollowego życia.
Munni (Harshaali Malthotra), mała głupiutka dziewczynka, zaginęła w Indiach. Ona bardzo chce wrócić do domu do Pakistanu. Spotkanie z Bajrangi Bhaijan (Salman Khan), wielkodusznym człowiekiem daje jej nadzieję na powrót do swojej rodziny. Pomimo podróży pełnej pułapek, Banjrangi połączy ją z bliskimi.

Samsara

7,7
Po 20 latach od nakręcenia kultowej Baraki Ron Fricke powraca na ekrany kin fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką, nominowanej do Oscara za oprawę muzyczną do Gladiatora, Lisy Gerrard z Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara zabiera nas w miejsca piękne i dotąd nieznane, pokazując przy tym potęgę natury, wpływ cywilizacji na przyrodę i życie człowieka, diametralnie odmienne życie ludzi w różnych zakątkach świata i skłania do refleksji nad kierunkiem, w którym podąża współczesna cywilizacja. PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESPOTYKANĄ UCZTĘ DLA ZMYSŁÓW.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…