Filmy muzułmanin, kair

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzułmanin, kair. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niewierny

6,4
Przebywający na zaproszenie egipskich przyjaciół z odczytem w Kairze amerykański dziennikarz Doug Rawlins (Jim Caviezel) zostaje porwany przez agentów irańskiego reżimu. Wywieziony przez granicę, postawiony przed sądem pod zarzutem szpiegostwa, zdany jest na łaskę muzułmańskich fanatyków. Pracująca w Departamencie Stanu Liz (Claudia Karvan) ma nadzieję, że amerykańska administracja wesprze ją w staraniach o uwolnienie porwanego męża. Wielka polityka rządzi się jednak swoimi prawami. Kiedy Liz zdaje sobie sprawę, że rząd nie robi nic, by wydobyć Douga z irańskiego więzienia, postanawia udać się na Bliski Wschód i spróbować go ocalić.
Oparta na faktach epopeja o heroicznych wyczynach T.E. Lawrence'a (Peter O'Toole), romantycznego bohatera, który jako oficer armii brytyjskiej wpłynął na losy Arabii. Podczas pierwszej wojny światowej służący na Bliskim Wschodzie Lawrence zdołał zjednoczyć zwaśnione plemiona Beduinów i utworzyć z nich partyzancką armię. Pod jego wodzą Arabowie odnieśli wiele wspaniałych zwycięstw i przepędzili Turków ze swojej ojczyzny. Po wejściu na ekrany w roku 1962 Lawrence z Arabii odniósł wielki sukces, zdobywając 7 Oscarów (najlepszy film, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, muzyka, dźwięk).

W Kairze

6,3
Juliette Grant (Patricia Clarkson) przylatuje do Kairu, by spotkać się ze swym mężem Markiem, pracownikiem ONZ. Niestety ten zostaje zatrzymany w Strefie Gazy. Pod nieobecność męża towarzystwa Juliette dotrzymuje Tareq (Alexander Siddig), przyjaciel z pracy Marka, rodowity Egipcjanin. Podczas wspólnych spacerów po Kairze, poznawania i oswajania się z muzułmańską kulturą, pomiędzy tym dwojgiem tak różnych ludzi zaczyna rodzić się subtelna więź.


Nagrodzony za najlepszy scenariusz w Cannes film Tarika Saleha – autora głośnych Metropii oraz Morderstwa w hotelu Hilton. Boy from Heaven to wytrawny thriller polityczny, błyskotliwa wersja House of Cards w egzotycznej scenerii. Po śmierci wielkiego imama rozpoczyna się brutalna walka o władzę – pełna korupcji, manipulacji i rozlewu krwi na najwyższych szczeblach. Syn rybaka zostaje studentem na prestiżowym kairskim uniwersytecie. Po kilku dniach na uczelni zostaje wplątany w szpiegowską intrygę. Próbuje kierować się swoimi ideałami, jednak szybko traci złudzenia. Pochodzący ze szwedzko-egipskiej rodziny Saleh kreśli swój film ostrymi odcieniami. To nie tylko fascynujące, świetnie zrealizowane political fiction, ale również oskarżycielski portret współczesnego Egiptu. Film był realizowany w całości w Turcji. W Kairze z pewnością będzie budził ogromne kontrowersje, a może nawet trafi na półkę.
Ali (Nicolas Koline), szewc z Kairu wchodzi w posiadanie magicznego gwizdka, który sprawia, że ​​jego marzenia stają się rzeczywistością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…