Filmy lgbt, homoerotyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lgbt, homoerotyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Esej filmowy, zainspirowany książką João Silvério Trevisana "Zboczeńcy w raju" - najlepszym kompendium wiedzy o historii homoseksualizmu w Brazylii. Reżyserem filmu jest Daniel Nolasco, znany z "Mr. Leather", "Dry Wind" czy z "Pana Lisa" (kompilacja "Enter i inne historie").
Aktor Mark Patton opowiada o swoim życiu prywatnym i początkach kariery zawodowej.
Opowieść o ostatnich żołnierzach radzieckich opuszczających Polskę w latach 90. XX wieku, stworzona za pomocą setek zdjęć wykonanych przez anonimowego fotografa geja.


Przedstawiona w zabawnym stylu opowieść o młodych mieszkankach Los Angeles. Odnoszą sukcesy zawodowe, ale ich przyjaźń jest trwała. Mieszkają w modnej dzielnicy West Hollywood. Poznajemy ich życie, rodziny oraz ich odmienną orientacje seksualną na literę "L"...

Bros

5,4
7,0
Dyrektor muzeum LGBT Bobby podczas imprezy w klubie gejowskim poznaje prawnika Aarona z którym wkrótce zaczyna łączyć go uczucie.
Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.
Amerykańska wersja oparta na brytyjskim serialu o tym samym tytule. Główna fabuła toczy się wokół pięciu homoseksualnych przyjaciół płci męskiej z Pittsburgha. Poznajemy Michaela, który by zachować posadę, umawia się z koleżanką z pracy, mimo że od czasów licealnych podkochuje się w swym przyjacielu Brianie, dla którego liczy się tylko „good fuck”. Zakompleksionego Teda, który z kolei ukrywa swe uczucia do Michaela. Matka tego ostatniego, Debbie, jest niezmordowaną działaczką LGBT prowadzącą kawiarnie dla gejów. Do tego dochodzi jeszcze Emmett, fanatyk imprez do rana i modnych jaskrawych ciuchów, oraz para lesbijek, Melanie i Lindsay, które wychowują dziecko narodzone z nasienia Briana. Później grono przyjaciół powiększa się jeszcze o Justina, który po jednej nocy spędzonej z Brianem chce sprawić, by ten coś do niego poczuł.
Historia życia i śmierci włoskiego malarza Michelangelo Merisi da Caravaggia.
Liryczna opowieść Jeana Geneta o namiętności i miłości gejowskiej. Pierwsze sceny ukazują strażnika idącego wzdłuż murów więzienia, a także wnętrza cel, w których siedzą więźniowie, a większość z nich zajęta jest masturbacją. Można zauważyć, że więźniowie porozumiewają się między sobą stukając w ściany, a dwóch z nich wdmuchuje sobie nawzajem dym prze rurkę umieszczoną w ścianie między celami. Strażnik na zachowanie więźniów nie pozostaje obojętny, a jego szczególną uwagę zwraca mężczyzna o szczególnie owłosionej klatce piersiowej.
Dwaj przyjaciele z dzieciństwa – Martin i Eugenio – spotykają się ponownie, podczas wakacji zakochują się w sobie ze wzajemnością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…