Filmy walka, gubernator

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, gubernator. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Robert Blood, znakomity aczkolwiek nieco zarozumiały szermierz, nigdy nie traci okazji, aby udowodnić swoją sprawność fechtunku z innymi władającymi szpadą. Potyczki na rynku w Kingston na Jamajce traktuje niczym wyśmienitą zabawę. W żyłach młodzieńca płynie burzliwa krew jego ojca, sławnego pirata kapitana Blooda. Wdowa po kapitanie pragnie dla syna spokojnego i ułożonego życia, dlatego namawia go na studia medyczne w Anglii. Robertowi marzą się jednak podróże, przygody na morzach i oceanach, ale ulega woli kochającej matki, która szanuje również awanturnicze zapędy syna, wybierając dla niego podróż statkiem szkolnym. Rejs zostaje przerwany przez piratów.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.


Karaiby, wiek XVIII. W Port Royal na Jamajce pojawia się podejrzany typ nazwiskiem Jack Sparrow (Depp). Swego czasu był kapitanem owianego złą sławą okrętu pirackiego Czarna Perła. Z kapitańskiego mostku usunął Sparrowa jego pierwszy oficer Barbossa (Rush), który przekabacił na swoją stronę załogę i ukradł Perłę. Jack planuje zemstę. Tymczasem Czarna Perła napada na Port Royal i piraci porywają córkę gubernatora (śliczna Keira Knightley). Jack kradnie wojenny okręt, werbuje bandę korsarzy i rusza w pościg za dawnymi kamratami. Zabiera też ze sobą niejakiego Willa Turnera (Bloom), kowala zakochanego w uprowadzonej dziewczynie. Wyruszając na morze w towarzystwie pirata, naiwny młodzieniec nie zdaje sobie sprawy z kilku ważnych rzeczy. Po pierwsze nie wie, że Jack Sparrow zna pewną mroczną tajemnicę, dotyczącą jego pochodzenia. Po drugie nie podejrzewa jaką rolę ma odegrać w uknutej przez korsarza intrydze. Po trzecie wreszcie, nawet nie domyśla się przerażającego sekretu załogi Czarnej Perły, o której nie darmo powiadają, że jest z piekła rodem.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.

Chwała

7,1
Niemal dokumentalny w formie opis działań 54 regimentu Armii Północy, sformowanego podczas amerykańskiej wojny secesyjnej. Oddział złożony wyłącznie z czarnoskórych żołnierzy, dowodzony był przez młodego, białego pułkownika, który zginął podczas swej pierwszej potyczki. Jego korespondencja do rodziców posłużyła za kanwę scenariusza filmu. "Chwała" przedstawia codzienny, twardy trud żołnierskiego życia.
W postapokaliptycznym świecie, gdzie miasta są mobilne i walczą ze sobą o zasoby, aspirujący do wyższych sfer Tom zapobiega zabójstwu przywódcy Londynu. Jednak gdy uratowany pozbywa się swego wybawcy, ten zawiera sojusz z niedoszłą zabójczynią, żądną zemsty Hester.
Minęło dziesięć lat, odkąd rozstaliśmy się z Zorro. Don Alejandro de la Vega prowadzi spokojne życie, ma dziesięcioletniego syna, Joaquina. Nadal jako zamaskowany jeździec – Zorro, spieszy na pomoc biednym i uciśnionym, ale dużo czasu poświęca też spokojnemu życiu rodzinnemu. Jest rok 1851 – trwają przygotowania do wejścia Kalifornii w skład USA jako 31 stanu. Don Alejandro odkrywa intrygę chciwych biznesmenów i polityków działających w tajnym stowarzyszeniu Rycerzy Aragonii, mających zamiar storpedować ten proces. Mały Joaquín nie podejrzewa, że jego ojciec to idealizowany przez chłopca bohater – waleczny Zorro. Elena stawia męża przed wyborem: życie rodzinne albo czasochłonne czynienie sprawiedliwości. Gdy Alejandro łamie dane jej słowo i znowu zakłada maskę, Elena występuje o rozwód. Zorro krzyżuje plany bogaczy, lecz grozi mu rozpad rodziny. Na horyzoncie pojawia się bogaty Francuz, Armand, dawny znajomy Eleny, który z radością stwierdza, że kobieta, której zawsze pragnął, jest w separacji z mężem. Armand też należy do wspomnianego stowarzyszenia, gdzie wymagane jest bezwzględne posłuszeństwo.
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
Doktor Peter Blood zostaje skazany na śmierć za udzielenie pomocy rannemu rebeliantowi. Wyrok nie zostaje wykonany, a lekarz trafia do niewoli. Los rzuca go na morze, gdzie na hiszpańskim statku staje na czele grupy niewolników. [opis dystrybutora]
Słowa kluczowe

Proszę czekać…