Filmy miłość, homar

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, homar. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ten mroczny film Lassego Halstroma jest adaptacją książki Johna Irvinga "Regulamin tłoczni win". Akcja rozgrywa się w latach 30. XX w. w niewielkiej amerykańskiej mieścinie. Doktor Larch (Michael Caine - Oscar za rolę drugoplanową) obejmuje posadę dyrektora miejscowego sierocińca. Prowadzi też coś w rodzaju izby ginekologiczno-położniczej. Szczególną serdecznością otacza bardzo wrażliwego, zdolnego chłopca (Tobey Maguire), którego uczy przyjmowania porodów i dokonywania aborcji. Z tymi umiejętnościami młody człowiek wyrusza w dorosłe życie...
Obraz małego miasteczka, Empire Falls w stanie Maine, które ma swoją wielką historię. Główny bohater, 40-letni Miles Roby prowadzi tam najpopularniejszy bar o nazwie Empire Grill. Boryka się także z problemami rozwodowymi, utyskującym ojcem, prowokującym kłopoty młodszym bratem i nastoletnią córką.
W 1813 r. kapitan Jacques St. Ives (Jean-Marc Barr), huzar z czasów wojen napoleońskich, zostaje schwytany i wysłany do szkockiego obozu jenieckiego. Jest awanturnikiem, więc komendant więzienia, major Farquar Bolingbroke Chevening (Richard E. Grant), prosi o lekcje komunikowania się z kobietami. Obaj mężczyźni mają oko na uroczą Florę (Anna Friel), która mieszka ze swoją ciotką, obrazoburczą i podróżującą panną Susan Emily Gilcrist (Miranda Richardson). Przypadkowo blisko obozu mieszka dziadek i brat Jacquesa, który według Jacquesa zmarł wiele lat wcześniej. Jacques postanawia uciec, odnaleźć krewnych i zdobyć rękę Flory. Major Chevening i nieprzewidziany wróg stają mu na drodze.


Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Dyplomowy film Jensa Blanka opowiada o nietypowym trójkącie miłosnym. Odrobinę nieśmiały, z pewnością trochę ciamajdowaty mors, stara się o względy tej samej samicy, co przebojowy homar.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…