Filmy homoseksualizm, aktywizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje homoseksualizm, aktywizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
Dokumet ukazuje życie osób orietacji homoseksualnej w Czechach.


Luca i jego przyjaciel Gustav są ze sobą od ośmiu lat. Mieszkają we Włoszech. „Nagle, zeszłej zimy” włoska centrolewicowa koalicja zaproponowała wprowadzenie nowych przepisów dotyczących rejestracji związków homoseksualnych. Wywołało to ogólnokrajową debatę. Spowodowało też wzrost aktów przemocy wobec gejów. Gustav i jego partner postanowili z kamerą w ręku wyruszyć w podróż przez kraj. Film dokumentuje przeżycia z podróży, rozmowy z przechodniami, wywiady z przedstawicielami organizacji religijnych oraz konserwatywnymi i liberalnymi politykami. Pokazuje też jak początkowo ironiczne podejście autorów powoli ustępuje narastającemu niepokojowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…