Filmy porwanie, ambasador

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje porwanie, ambasador. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po 1968 roku, kiedy zdają sobie sprawę, że czasy się zmieniają, pięciu oszustów postanawia przestawić się z napadów na banki na porwania. Chcą porwać piosenkarza Johnny'ego Hallydaya i ambasadora Ameryki Łacińskiej. Wrobieni przez przywódcę innego gangu zostają schwytani, ale podczas procesu francuski rząd postanawia pozwolić im uciec do Afryki, gdzie kontynuują tę samą starą gierkę.
Rzym, rok 1492. Centrum chrześcijańskiego świata. Stolica Piotrowa. Biskupi Rzymu wynoszą i obalają królów, decydują o losach imperiów. Kościół toczy korupcja, a Innocenty VIII umiera. Jego miejsce na Tronie Piotrowym chce zająć wielu… Rodzina Borgiów to złożona, wielowątkowa opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych rodzin w historii. Jeremy Irons, zdobywca Oscara, wcielił się w rolę Rodriga Borgii, który, dzięki swej przebiegłości i bezwzględności, stał się najpotężniejszym człowiekiem w renesansowej Italii. Uprawiał symonię, angażował Kościół w liczne rozgrywki polityczne, mordował i zastraszał.
Pierwszy polski serial spod znaku "płaszcza i szpady". Osią fabuły stały się dramatyczne epizody z walk o utrzymanie przy Polsce Prus Książęcych. Całość skonstruowana na zasadzie powieści-rzeki, składa się z dziesięciu godzinnych odcinków. W głównych rolach upamiętnili się Leonard Pietraszak jako pułkownik Dowgird i Ryszard Pietruski jako jego wachmistrz i przyjaciel, kuty na cztery nogi sługa Kacper. Sercami nieustraszonych zabijaków zawładnęły piękna starościanka Anna (Elżbieta Starostecka), wychowanica hetmana Sobieskiego (Mariusz Dmochowski) oraz szlachcianka Magda (Anna Seniuk).


Gwiezdni piraci przechwytują transportowiec przewożący antymaterię i biorą za zakładnika wiceministra Johna Adamsa. Władze natychmiast wysyłają do ich kryjówki oddział kosmicznych marines, który szybko niszczy oddziały przeciwnika. Nieomal u celu komandosi zostają odwołani i rozpoczynają się negocjacje. Bezwzględny lider piratów Fraser, wykorzystuje sytuację i bierze do niewoli członka rady i wszczepiwszy mu bombę udaje się do siedziby zjednoczonych planet. Na jego drodze, po raz kolejny, stają jednak kosmiczni marines.
Kawaler de Charentes otrzymuje misję zawiezienia do Polski ważnego listu oraz sprowadzenia z Polski ojca królowej Marii Kazimiery. Wyrusza do Polski nie wiedząc, że towarzyszący mu służący Błażej otrzymał rozkaz zabicia ojca królowej Marysieńki w drodze powrotnej...
Pod koniec lat 60. dziennikarz Fernando i jego przyjaciel Cesare przyłączają się do grupy terrorystycznej MR8, aby walczyć z brazylijską dyktaturą. Cesare zostaje jednak ranny. Drugi z naszych bohaterów postanawia zatem samodzielnie porwać amerykańskiego ambasadora w Brazylii i dokonać wymiany w zamian za zwolnienie 15 więźniów politycznych...
Główne role grają Doris Day i James Stewart. Wcielają się oni w postacie Bena i Jo MacKenna, małżeństwa wypoczywającego na wakacjach w Maroku w towarzystwie ich syna Hanka. Po tym jak na rynku w Marakeszu w ramionach Bena ginie francuski szpieg, para dowiaduje się, że ich syn został uprowadzony do Anglii. Nie wiedząc, komu mogą zaufać, małżeństwo MacKenna zostaje wplątane w międzynarodową aferę szpiegowską. W krótce, w miarę jak będą zbliżać się do odkrycia prawdy, okaże się, że ich życie wisi na włosku. Finalna scena rozgrywa się w londyńskim Royal Albert Hall.
Nastoletni Alex Rogan (Lance Guest) posiada niezwykłe umiejętności w grach wideo. To zwraca na niego uwagę Centauriego (Robert Preston) – wysłannika Gwiezdnej Ligi, który poszukuje pilotów gotowych wziąć udział w niebezpiecznej podróży w kosmos. Ich zadaniem ma być obrona ziemskiej galaktyki przed obcymi siłami. Niedługo potem chłopak siedzi już na pokładzie statku kosmicznego i zmierza ku nieznanej planecie, gdzie ma się odbyć międzygalaktyczna wojna...
Każda epoka zna jednostki, które wywołując skandale i podsycając do buntu, rozprawiają się z powszechnie uznawanym ideałem wolności. W XVII wieku taką postacią był John Wilmot, znany również jako drugi hrabia Rochester. Ten sprytny i niezwykle utalentowany łajdak, swoim krótkim acz pełnym ekscesów żywotem godnym gwiazdy rocka epoki Restauracji, dał dowód literackiego geniuszu i świadectwo swojej niezachwianej wiary w wolność jako ostateczną wartość.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…