Filmy miłość, malarka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, malarka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zanim Monika Milewska i Artur Sagowski się poznali, wiedzieli o życiu już całkiem sporo. Niestety głównie to, że nie zawsze jest łatwe… Monika miała „pod górkę”. Opuszczona jako dziecko przez matkę, wychowywała się w domu dziecka. Wie, że musi liczyć na siebie. Nikt za nią trudnych i ważnych decyzji nie podejmie. Jej codzienność to ciągła walka – dosłownie i w przenośni – Monika zarabia przecież na życie jako bokserka. Artur – wykształcony ekonomista z zamożnej warszawskiej rodziny. Od dziecka realizował swoje pasje. Z sukcesami brał udział w wyścigach samochodowych, a niedawno objął fotel prezesa w rodzinnej firmie. Nie ma w nim jednak cienia snobizmu, ani wywyższania się. Ceni sobie w ludziach dobro i tym też kieruje się w życiu. Ona - licząca każdy grosz i On – podpisujący milionowe kontrakty. Na dodatek, każde z nich z poukładanym już życiem osobistym… I jak teraz wrażliwy twardziel – Artur ma porzucić swoją piękną dziewczynę, a Monika zostawić chłopaka, z którym jest od lat? Jakby tego było mało: są miliony Artura, na które wielu, także członków rodziny, patrzy z zazdrością i myśli tylko o tym, jak się do nich dobrać. Jest też bokserski talent Moniki - ambicja jej chłopaka i bokserskich promotorów…

Pollock

7,2
Jest to biografia amerykańskiego malarza – Jacksona Pollocka, jednego z największych twórców XX w., wyjątkowego człowieka, którego ktoś kiedyś określił jako "artystę hołubiącego tajemnicę, znaną postać, której nikt nie znał".

Baabul

7,0
Avinash - syn bogatego przedsiębiorcy Balraja Kapoora, właśnie wraca po długiej nieobecności ze Stanów Zjednoczonych. Ojciec i syn nie tylko współpracują na polu zawodowym, ale łączy ich również serdeczna przyjaźń. Kiedy Avinash poznaje piękną i mądrą Malvikę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Wkrótce młodzi pobierają się, a Balraj przyjmuje synową jak własną córkę. Niestety ich szczęście wkrótce zostaje zburzone. Balraj jako głowa rodziny stara się złagodzić ogromny ból swoich bliskich. Aby ulżyć im w cierpieniu, decyduje się sprzeciwić hinduskiej tradycji.


Historia przyjaźni dwóch dziewcząt o zupełnie różnym charakterze: Miny Tannenbaum (Romane Bohringer) i Ethel Bénégui (Elsa Zylberstein). Jako dzieci spotykają się na ławce na Montmartre w 1963 roku i szybko stają się najlepszymi przyjaciółkami na świecie, przekraczając okres dojrzewania, przeżywając pierwszą miłość i rozczarowania. W wieku trzydziestu lat wciąż siedzą na ławce, nie mogą się znieść, patrzeć na siebie i mówić o życiu ...
Monodram Doroty Landowskiej na motywach książki Angeliki Kuźniak „Stryjeńska. Diabli nadali”. Scenariusz spektaklu napisała Anna Duda. Zasadnicza oś akcji w spektaklu „Stryjeńska. Let's dance Zofia”, została oparta na dramatycznych losach Zofii Stryjeńskiej, najbardziej znanej – obok Tamary Łempickiej – polskiej plastyczki dwudziestolecia międzywojennego, przedstawicielki art deco. Dorota Landowska buduje portret artystki, zmagającej się z rzeczywistością, w której nie istniała możliwości rozwoju artystycznego i zawodowego dla kobiety. Landowska przenosi na scenę historia życia Stryjeńskiej, podejmując szereg aktualnych tematów – feminizm, przemijanie, łączenie życia prywatnego z niezależnością twórczą, nieszczęśliwą miłością, schizofrenią, stratą. Ale przede wszystkim buduje portret kobiety niezależnej, której pragnieniem jest żyć i tworzyć.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…