Filmy eksplozja, dziennikarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje eksplozja, dziennikarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nicholas Angel (Simon Pegg) to policjant idealny, zdeterminowany, podporządkowany pracy, zawsze na służbie. Zostaje przeniesiony na wieś, gdyż jest… za dobry. Zesłany do jednej z najspokojniejszych wsi w Wielkiej Brytanii, dostaje za partnera życiowego nieudacznika Danny'ego Buttermana (Nick Frost). W wiosce mieszkańcy kierując się zasadą „mniejsze zło” zezwalają na małe przewinienia, np. wolą, aby podlotki siedziały w barze niż „psuły się” na ulicy. Angelowi, dla którego nie istnieje żadne usprawiedliwienie dla przestępstwa, będzie to bardzo trudno zaakceptować… Pozostaje pytanie, czy system się sprawdza i dzięki niemu wioska jest taka spokojna, czy to przewrażliwiony Angel widzi wszędzie czyhające zło?
Dziennikarka polityczna umieszczona w sekcji piłkarskiej panna Pove (Cécile de France) proszona jest o śledzenie przebiegu kampanii prezydenckiej pomiędzy dwoma politykami. Faworytem jest Pierre-Henry Mercier (Albert Dupontel), spadkobierca potężnej francuskiej rodziny i nowicjusz w polityce. Zakłopotana kandydaturą, o której wiedziała, że ​​jest mniej wziętą, panna Pove rozpoczyna śledztwo zarówno zdumiewające, jak i zaskakujące.

Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.


Porywacze przejmują kontrolę nad samolotem, którym podróżuje amerykański prezydent James Marshall z rodziną. Terroryści grożą, że zabiją jego żonę i córkę, jeśli ten (Harrison Ford) nie spełni ich żądań. Prezydent, były żołnierz, na własną rękę próbuje się z nimi rozprawić. Początkowo udaje mu się wymykać terrorystom, lecz ich bezwzględny przywódca (Gary Oldman) grozi śmiercią zakładniczkom pierwszej damie (Wendy Crewson) i jej dwunastoletniej córce (Liesel Matthews). Domaga się wypuszczenia swojego towarzysza z jednego z rosyjskich więzień. Odznaczony medalem honoru prezydent Marshall przystąpi do ataku na pokładzie maszyny, podczas gdy wiceprezydent (Glenn Close) będzie w Białym Domu negocjowała z terrorystami i rosyjskim rządem.
Młody chłopiec dowiaduje się, że jest nie z tej ziemi i posiada nadprzyrodzone moce. Jako młody mężczyzna podróżuje, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi i jaka jest jego misja. Ukryty w nim bohater musi się ujawnić, jeśli ma ocalić świat przed zagładą i stać się symbolem nadziei całej ludzkości.
Świat według Kiepskich przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Główny bohater to postać nieprzeciętna – totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć. Od 1998 roku widzowie Polsatu śledzą wydarzenia, o których – jak mawia Ferdynand Kiepski – „nie śniło się nawet fizjologom”. Bohater był… w ciąży z ufoludkiem, skonstruował perpetum mobile, wysłał w kosmos teściową, skraplał głupotę, hodował w domu wirtualne świnie, sklonował żonę w warunkach domowych…

Tunel

6,5
7,3
Mężczyzna jest w drodze do domu, gdy źle zbudowany tunel zawala się, pozostawiając go w pułapce.

Niedobrani

6,4
7,8
Były dziennikarz trafia na imprezę charytatywną. Tam spotyka swoją dawną nianię – Charlotte – obecnie sekretarkę stanu USA. Niebawem pomiędzy parą rodzi się uczucie.
Matt Damon i reżyser Paul Greengrass ponownie połączyli siły w thrillerze Green Zone, którego akcja rozgrywa się podczas pierwszych chaotycznych dni wojny w Iraku, kiedy to nikomu nie można było ufać, a każda decyzja mogła skończyć się nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu w 2003 roku, starszy chorąży Roy Miller i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która jak wierzono miała być składowana na irackiej pustyni. Przemieszczając się z jednego zabezpieczonego minami miejsca – pułapki na drugie, żołnierze w trakcie poszukiwania śmiertelnych odczynników chemicznych natykają się na zawiłe próby zatajenia prawdy, które zmieniają cel ich misji. Działając wśród agentów wywiadu kierujących się sprzecznymi motywami, Miller szuka odpowiedzi, które albo zniosą reżim, albo doprowadzą do eskalacji działań wojennych w tym zapalnym rejonie. Znajduje najbardziej zawodną broń - prawdę.
Po powrocie z zagranicy znany dziennikarz dowiaduje się, że żona bierze z nim rozwód. Ponieważ nie zna przyczyn decyzji małżonki nie może się z tym pogodzić. Dodatkowo zaczyna popadać w coraz większe kłopoty zawodowe: jego wystąpienie telewizyjne i publikacje prasowe nie zyskują uznania, na uniwersytecie zawieszone zostają jego wykłady, planowany od dłuższego czasu wyjazd za granicę zostaje niespodziewanie odwołany. Podczas rozprawy rozwodowej żona zaczyna obciążać męża składając fałszywe zeznania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…