Filmy hotel robotniczy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje hotel robotniczy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Współczesna komedia z wartką akcją i znakomitą muzyką, pełna zabawnych pomyłek i gagów. Scenariusz zainspirowała autentyczna historia transferu amerykańskiego zawodnika do jednego z klubów sportowych w Polsce. Absurdalna rzeczywistość PRL końca lat osiemdziesiątych, oglądana oczami czarnoskórego Amerykanina, nabiera chwilami wręcz groteskowych kształtów. Cudzoziemiec, przyzwyczajony do normalnie fukcjonujących mechanizmów społecznych, nie jest w stanie niczego zrozumieć w naszym kraju, każda sytuacja jest dla niego dziwna.
Syn odbywający służbę wojskową zawiadamia rodzinę, że przyjeżdża na wigilię z narzeczoną. Ojciec nie chce za synową dziewczyny z miasta i postanawia zrobić wszystko, aby zapobiec małżeństwu. Gdy dowiaduje się, że dziewczyna marzy o wyjeździe z miasta i zamieszkaniu na wsi, zrobi wszystko, aby naprawić swój błąd.
Akcja rozgrywa się w Gdańsku, gdzie w miejscowej stoczni pracuje Romek, mężczyzna ze wsi. Odwiedza go dawna sympatia, Gośka. Jest uzależniona od heroiny, posiada dużą ilość pieniędzy. Wkrótce dziewczyna znika, Romek rozpoczyna poszukiwania. Udaje się między innymi do rodzinnej wsi.


Złoto

6,7
Lata 60. Pojawia się chłopak znikąd, nikt nic o nim nie wie. Zaprzyjaźnia się z chorym na gruźlicę Piotrkiem, który załatwia mu pracę w okolicy. Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć, pojawia się w postaci mężczyzny, który poszukuje nieznajomego.
PRL-owska prowincja przełomu lat 60. Mały jest chłopcem ze wsi, który przyjechał, aby pracować na budowie. Piękna studentka Natalia przeprowadza z nim ankietę na temat hoteli robotniczych. Młodzieniec zaczyna się w niej podkochiwać, jednak bez wzajemności. Ta po jakimś czasie zaprasza go do siebie, jednak przed samym spotkaniem musi wyjechać z rodzicami. Chłopak po przyjeździe zastaje w domu tylko służącą Anię, która przekazuje mu list od Natalii…
Do kobiecego hotelu robotniczego - w którym jedna z mieszkanek Wiera Gołubiewa, w czasie wolnym od pracy, przegląda ogłoszenia matrymonialne i próbuje wyswatać swoje koleżanki - przybywa nowy administrator. Jest to rozwiedziony, emerytowany marynarz, który od początku próbuje zrozumieć, dlaczego samotna kobieta z takim zapałem stara się pomagać innym dziewczynom w wyjściu za mąż.
Robotnicze ubogie osiedle na rosyjskiej prowincji. W tym zapomnianym miejscu na końcu świata pojawia się ekscentryczna para - milioner Konstantin Pietrowicz Smirnow i jego syn, młody laureat Nagrody Nobla Pietia. Podczas gdy Smirnow po spotkaniu z kobietą, którą kochał w latach młodości, w przypływie sentymentalnych uczuć przygotowuje wesele jej córki, Pietia zakochany bez wzajemności w pięknej dziewczynie, próbuje ją porwać. Jak skończy się ta poruszająca i śmieszna historia? Wszystko będzie jak trzeba!
Serial ukazuje zmiany współczesnego pejzażu przemysłowego Polski i towarzyszące im przemiany w świadomości i obyczajowości ludzi, którzy ten pejzaż tworzą. Opowiada o kolejach losu młodego polskiego inżyniera – Bogdana Zawady, zatrudnionego na dwóch wielkich budowach: zapory wodnej w Bieszczadach, a następnie na budowie Portu Północnego.
Współczesny romans rozpoczyna się w hotelu robotniczym. Robert (Zbigniew Zamachowski), bezrobotny bohater, po wielu nieudanych próbach znalezienia pracy, postanawia się powiesić. Nie ma jednak krzesła i idzie je pożyczyć. Drzwi sąsiedniego pokoju otwiera mu młoda kobieta, Teresa (Dominika Ostałowska), która bez entuzjazmu godzi się pożyczyć mu jedno ze swoich krzeseł. Między mężczyzną i kobietą pojawia się miłość, która się waha i wątpi. Bohaterzy wydają się pozbawieni przekonania zarówno w sens własnej egzystencji, jak i w to, że sami mogą wzbudzić zainteresowanie. Spektakl pokazuje, jak jedno łączy się z drugim i jak najmniejsza nadzieja, że jednej osobie zależy na względach drugiej natychmiast wraca apetyt na życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…