Filmy palacz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje palacz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miało być jak w bajce. Wyjazd z matką do Stanów miał zapewnić 16-letniej Lilji spełnienie marzeń o dostatnim, normalnym życiu. Matka jednak wyjeżdża sama, zostawiając córkę w obskurnej, pozbawionej prądu norze, głodną i bez pieniędzy. Jedynym jej oparciem staje się jedenastoletni Wołodia, z którym włóczą się po mieście i wspólnie marzą o lepszym życiu. Lilja spotyka Andrieja, który zaprasza ją do Szwecji i obiecuje znalezienie pracy. Dziewczynka wsiada na pokład samolotu. Jednak Andriej jej nie towarzyszy.
Pewnej nocy 1908 roku dwutysięczny tłum pasażerów brytyjskiego transatlantyku Virginian, płynącego z Europy do Ameryki, opuszczając salę balową usłyszał dochodzącą skądś cudowną melodię. Po chwili wszyscy oniemieli ze zdumienia: przy fortepianie zobaczyli ośmioletniego chłopca. Grał natchniony, a jego palce biegały po klawiaturze jak szalone. Ten chłopiec nie uczył się nigdy w żadnej szkole muzycznej, nie pobierał też lekcji prywatnych. Ba! Od urodzenia, które miało miejsce na pokładzie USS Virginian, ani razu nie zszedł na ląd. I tak już pozostało do końca jego życia .
W bliżej nieokreślonej przyszłości, po stopnieniu wiecznych lodów na obu biegunach, cała ziemia zostaje zalana przez wodę. Ludzie mieszkają w przedziwnych konstrukcjach na wodzie, poruszają się barkami, łodziami. Wierzą jednak, że gdzieś pozostał jeszcze suchy ląd i marzą o dotarciu do tego mitycznego miejsca.


Film "Helikopter w ogniu", zrealizowany przez cenionego reżysera Ridley'a Scotta i znanego producenta Jerry'ego Bruckhaimera, to oparta na faktach opowieść o grupie elitarnych żołnierzy armii USA, wysłanych w ramach sił pokojowych ONZ do Mogadiszu w Somalii w październiku 1993 roku. Ich zadanie: pojmanie dwóch zastępców jednego z somalijskich watażków, Mohameda Farraha Aidida, co miało być częścią planu, który w założeniach miał zdusić dwie plagi, nękające ten afrykański kraj: wojnę domową i głód. Żołnierze amerykańscy przybyli do Somalii w dobrych intencjach, mając ratować, a nie odbierać życia. Coraz bardziej wplątani w niezrozumiałą, feudalną politykę wewnętrzną Somalii - w której poszczególne klany walczą ze sobą od tysiąclecia - w końcu dostają bolesną nauczkę, gdy dokładnie zaplanowana misja przybierze nieoczekiwany obrót... Czego rezultatem będzie największa potyczka piechoty, w jakiej wzięły udział siły zbrojne Stanów Zjednoczonych od czasów Wietnamu. Po rozpoczęciu misji wydaje się, że każdy mężczyzna, każda kobieta i każde dziecko, mieszkający w Mogadiszu, chwytają za broń przeciwko Amerykanom, przemieniając miasto w śmiertelnie niebezpieczne pole walki. Kiedy dwa, zdawałoby się niezwyciężone, śmigłowce typu Black Hawk zostają zestrzelone, zadanie zmienia się w rozpaczliwy wyścig z czasem, którego stawką jest uratowanie ocalałych członków załóg, a w końcu także żołnierzy będących na ziemi. Młodzi rangerzy i weterani jednostki Delta muszą walczyć ramię w ramię przeciwko przeważającym siłom. Przez 18 ciężkich godzin są uwięzieni, często ranni, we wrogiej im dzielnicy miasta. Dopiero po upływie tylu godzin udaje się zorganizować konwój, który ma ich uratować. Wróg jest silniejszy liczebnie, otacza ich. Narastają napięcia, giną przyjaciele, zawiązują przyjaźnie, a żołnierze poznają prawdziwe znaczenie wojny i bohaterstwa. [opis dystrybutora]
Latem 1941 roku do miasteczka w Rumunii dociera wiadomość, że Niemcy rozpoczęli eksterminację Żydów w pobliskich miejscowościach. Rabin zwołuje posiedzenie rady mędrców. Postanawiają zorganizować własny pociąg deportacyjny. W szalonej mistyfikacji oni sami mają być deportowanymi, kolejarzami i niemieckimi żołnierzami.
Historia rozgrywa się w prowincjonalnym, pomorskim miasteczku, w okresie międzywojennym. Miasto wstrząsa seria okrutnych morderstw kilkuletnich chłopców. Morderca przy ciałach ofiar zostawia zabawkę z rysunkiem kotka. Czy ten ślad pomoże komisarzowi Teofilowi Hermanowi odnaleźć zbrodniarza?
Pieśń miłości to erotyczna i romantyczna wizja miłości i pożądania między więźniami i pilnującymi ich strażnikami. Film miał wpływ na wielu queerowych twórców, m.in. Dereka Jarmana, Andy'ego Warhola i Paula Morrisseya. Ze względu na odważne treści homoseksualne był długo wstrzymany od dystrybucji.
W 2007 roku władze Hongkongu podjęły prawo zakazujące palenia papierosów we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach. Palacze w firmach są zmuszeni wybiegać na przerwach na papierosa na ulicę, w brudne zaułki. Stopniowo palacze z sąsiednich budynków poznają się ze sobą. Jimmy (Shawn Yue) i Cherie (Miriam Yeung Chin Wah) pokochali się w jednej z takich wąskich uliczek. Pracowali w różnych spółkach, lecz w wyniku wspólnego upodobania do palenia między nimi powstał emocjonalny związek. Stopniowo zakochali się w sobie, lecz żadne z nich nie ważyło się zrobić pierwszego kroku. Pewnego dnia w 2009 roku rząd podjął decyzję zwiększenia akcyzy na wyroby tytoniowe. Wówczas Jimmy zaproponował Cherie, by razem jeździli do odległych sklepów w innym okręgu, by kupować taniej papierosy. W wyniku tych przejażdżek zrozumieli dopiero, że ten wieczór, kiedy wzrosły ceny na papierosy, stał się ich szczęśliwym dniem...
Brutus Jones (Paul Robeson) po zabiciu strażnika ucieka z więzienia i udaje się na jedną z karaibskich wysp.
Po tym jak zostaje okradziony ze wszystkiego poza walizką pełną CV, Milton bierze manekina na dach swego bloku, by zrzucić go na dół. Kukłę znajduje nałogowo paląca prostytutka. Po przeprowadzeniu oględzin, znajduje klucze do mieszkania mężczyzny w marynarce w którą manekin był ubrany.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…