Filmy torturowanie, odcięte ucho

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje torturowanie, odcięte ucho. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Ośmiu gangsterów, nieznających wzajemnie swoich imion, zostaje zaskoczonych przez policję podczas rabunku diamentów. Sześciu z nich ucieka i dociera na umówione wcześniej miejsce. Tam zaczynają się zastanawiać, kto jest winien wpadki. Wszystko wskazuje na to, że jeden z nich jest policyjnym informatorem.


Skuszony wizją odzyskania Valeri Conan wyrusza na kolejną niebezpieczną przygodę, w której stanie oko w oko z potworami, Toth Amonem i dziesiątkami przeciwników do zabicia.
Skandaliczny film Martina Scorsese na podstawie powieści greckiego pisarza Nikosa Kazantzakisa. Przedstawia zdecydowanie ludzką naturę Jezusa Chrystusa. Jako Syn Boży ma do wypełnienia na ziemi misję. Musi jednak stawić czoła największej z dotychczasowych pokus - kobiecie. Wybiera ziemskie życie u boku Marii Magdaleny.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Czy zajadając marchewkę, siedząc na przystanku autobusowym, można się wpakować w wielką aferę? Przykład Pana Smitha, znakomicie wyszkolonego zabójcy, który stara się nie zwracać na siebie zbytniej uwagi, pokazuje, że owszem. Smith bowiem ratuje nowonarodzone dziecko przed niechybną śmiercią, z rąk bezwzględnych zabójców. Jednak w strzelaninie ginie matka chłopczyka. Smith musi chronić dziecko przed bandytami. Szuka pomocy u swojej przyjaciółki, DQ, która jest prostytutką. Wkrótce oboje wpadają na trop wielkiej afery, w którą zamieszany jest znany polityk...

Sadysta

4,3
Porywacz dwójki młodych ludzi prowadzi psychologiczną grę. Wydaje mu się, że kontroluje przebieg zdarzeń. Czy aby na pewno?
Historia o niesprawiedliwości społecznej. Monumentalna kronika konfliktów chłopów z właścicielami ziemskimi na początku XX wieku we Włoszech. Dochodzi do konfrontacji między młodym wieśniakiem a pierworodnym synem miejscowego dziedzica.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…