Romans 1975

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1975 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiazda zwodniczego szczęścia 8.0

14 grudnia 1825 splótł ze sobą losy trzech nieznających się wówczas kobiet. Wszystkie stały się żonami zesłańców syberyjskich… Kiedy osiemnastoletnia Maria wyszła za mąż za księcia - o kilkanaście lat starszego generała Siergieja Wołkońskiego - nikt nie był w stanie przewidzieć, że rok później zostanie on skazany za działalność spiskową przeciwko carowi. Mimo że poślubiła go bez miłości, postanawia dzielić jego los… Jekaterina Trubecka zanim dotkliwie doświadczył ją los, była kobietą powszechnie szanowaną, częstym gościem moskiewskich salonów, a nawet dworu carskiego. Niewątpliwej sławy przysporzył jej mąż – pułkownik Sergiej Trubecki – bohater kampanii napoleońskiej 1812 roku. Ponieważ bardzo kocha męża, postanawia wyruszyć za nim. Niemałym trudem udaje jej się uzyskać zezwolenie na wyjazd. Decyzji o towarzyszeniu mężowi w niedoli nie jest w stanie zmienić gubernator Irkucka , który piętrzy przed nią trudności i roztacza czarną wizję żony katorżnika… Paulina Gueuble (Ewa Szykulska) przyjechała do Moskwy prowadzić dom mody. Kiedy zakochał się w niej z wzajemnością młody porucznik Annienkow, Francuzka zdaje sobie sprawę, że nie zyska akceptacji jego rodziny jako córka napoleońskiego oficera. Po aresztowaniu Annienkowa, nie znająca słowa po rosyjsku Paulina uzyska pozwolenie wyjazdu i zawarcia ślubu z katorżnikiem... Trzy kobiety spotkają się odprowadzając swych mężów, którzy z wyroku cara zakuci w kajdany jadą wozami do niewolniczej pracy kopalni…

Ironia losu 7.4

Przyjaciele udali się do ruskiej bani, żeby według tradycji zmyć z siebie wszystko co niedobre... Porządnie wymyli się, a przy okazji nieźle się upili z okazji planowanego ślubu jednego z nich - Zenji Łukaszyna. Po czym przez pomyłkę wepchnęli Żenię do samolotu Moskwa - Petersburg.

Barry Lyndon 7.5

Barry Lyndon był irlandzkim młodzieńcem bez perspektyw, który wkradł się w szeregi osiemnastowiecznej angielskiej arystokracji. Jak mu się to udało? Po prostu - robił, co w jego mocy: był bawidamkiem, zawadiaką, włóczęgą, żołnierzem w wojnie siedmioletniej, rozpustnikiem, szpiegiem i szulerem karcianym.


Czarodziejski flet 8.0

Królowa Nocy oferuje Taminowi rękę swojej córki Paminy, pod warunkiem, że oswobodzi ją spod władzy jej ojca i księdza Sarastro. Królowa daje młodzieńcowi czarodziejski flet i magiczne dzwonki ptaków dla myśliwego Papageno, który ma towarzyszyć naszemu bohaterowi, ponieważ chce odnaleźć swoją żonę. Duet porusza w podróż miłości i wiedzy...

Dzieje grzechu 6.3

Ewa, dziewczyna ze zubożałej szlacheckiej rodziny ma romans z Łukaszem, sublokatorem któremu jej matka wynajmuje pokój. Łukasz jest żonaty i nie udaje mu się uzyskać rozwodu. Zostawia Ewę i wyjeżdża, ale Ewa wpada na jego ślad i podąża za nim. Łukasz zostaje ranny w pojedynku i tylko troskliwa opieka Ewy pozwala mu wrócić do zdrowia. Wynajmują pokój i próbują żyć razem. Łukasz wyjeżdża ponownie celem uzyskania rozwodu, a Ewa rodzi dziecko, które pod wpływem szoku potem topi. Dowiaduje się bowiem, że Łukasz uzyskawszy rozwód ożenił się z inną bogatą panną. Ewa wiąże się z kryminalistą, brutalem i oszustem Antonim Pochroniem, a szantażem zostaje wrobiona w morderstwo starego hrabiego Szczerbica. Ucieka do Polski i zostaje prostytutką.

Sholay 6.5

Zasłużony oficer policji Thakur wynajmuje dwóch skazańców, by przy ich pomocy zemścić się na Gabbarze Singhu – bezdusznym bandycie, który w odwecie za jego aresztowanie brutalnie zabił rodzinę byłego policjanta. W zamian za oferowaną płacę Jai i Veeru muszą pojmać zbrodniarza żywego. Nie jest to jednak takie proste...

Zawód: Reporter 7.1

Sfrustrowany pracą i nieudanym małżeństwem dziennikarz David Locke (Jack Nicholson) znajduje przypadkiem w hotelu ciało martwego mężczyzny. Przejmuje jego tożsamość. Korzystając z notesu zmarłego jako przewodnika przemierza Europę i Afrykę, spotykając się z niebezpiecznymi handlarzami bronią. nawiązuję także namiętny romans z piękna młodą kobietą (Maria Schneider). Lecz z początku fascynujące nowe życie okazuje się miec swoją wysoką cenę.

Mandingo 7.0

Plantator z amerykańskiego południa trenuje swoich niewolników do walk bokserskich, na których później sam zarabia. Nie domyśla się, że jego córka ma romans z jego najlepszym zawodnikiem. Sam zresztą również nie pozostaje nieczuły na wdzięki swoich niewolnic. Zakazane namiętności doprowadzą szanowaną rodzinę na skraj przepaści.

Samotnik 7.0

Karakas, Wenezuela. Nelly ucieka tuż po zaręczynach z Vittorio. Prześladowana przez narzeczonego, szuka pomocy u Martina, Francuza w średnim wieku, którego spotyka przypadkiem. Martin odwozi ją na lotnisko i kupuje bilet do Paryża, po czym stara się odzyskać spokój na swojej wyspie. Lecz Nelly znów się pojawia w jego życiu.

Nie taki zły 7.0

Pierre (Gérard Depardieu) jest synem właściciela małej fabryki mebli. Biznes nie idzie dobrze, a jego ojciec cierpi na udar. Ręcznie wykonane meble nie mogą nadążyć za konkurencją. W celu zapłaty zadłużenia Pierre postanawia napadać na banki i urzędy pocztowe. W czasie jednego z napadów, pracownica na poczcie, Nelly (Marlène Jobert), mdleje i Pierre czuje się winny tego, co się stało. Próbuje pogodzić się z nią, ale w pierwszej chwili ona nie chce mieć nic z nim wspólnego. W międzyczasie Pierre próbuje poukładać sobie życie z żoną Martą (Dominique Labourier) i ich trzyletnim synkiem (Guillaume Depardieu). Ale nic z tego nie wychodzi. Po wielu spotkaniach Nelly w końcu zakochuje się w nim.

Słowa kluczowe