FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Polećcie mi film s-f 22
Anonimowy

Niech

Grzegorz_Derebecki

> centralny o 2008-10-16 16:59 napisał:
> Niech ktoś w tym temacie poleca warte obejrzenia filmy s-f począwszy od lat 70.

Matrix :)

A tak poważne sam bym chciał coś fajnego obejrzeć najlepiej coś nowszego tak od 90 lat w górę.

Centralny zobacz jeszcze na ranking SF

Flames23

Moje propozycje [mówisz i masz :-)]

1971 "THX 1138"
1977 "Bliskie spotkania trzeciego stopnia"
1977 "SW- Nowa nadzieja"
1979 "Obcy- 8 pasażen Nostromo"
1980 "SW – Imperium kontratakuje"
1982 "Coś"
1982 "Łowca androidów"
1982 "E.T"
1983 "Krull"
1983 "SW- Powrót Jedi"
1984 "Diuna"
1984 "Terminator"
1985 "Kokon"
1986 "Nieśmiertelny"
1986 "Obcy – decydujące starcie"
1986 "Mucha"
1987 "Predator"
1987 "Cherry model 2000"
1987 "Uciekinier"
1989 "The Abyss"
1990 "Pamięc Absolutna"
1991 "Terminator 2: dzień sądu"
1992 "Obcy 3"
1994 "Gwiezdna wrota"
1995 "Gatunek"
1995 "12 małp"
1996 "Ucieczka z LA"
1996 "Dzień Niepodległości"
1997 "Piaty element"
1998 "Kula"
1998 "Żołnierz przyszłosci"
1999 "Matrix"
1999 "Kontakt"
1999 "Trzynaste Piętro"
1999 "SW-Mroczne widmo"
2000 "Misja na Marsa"
2000 "Czerwona planeta"
2000 "Pitch Black"
2001 "K-Pax"
2001 "A.I. sztuczna inteligencja"
2001 "Impostor: Test na człowieczeństwo"
2001 "Planeta Małp"
2002 "SW- Atak klonów"
2002 "Raport mniejszości"
2003 "Kodeks 46"
2003 "Terminator: Bunt maszyn"
2003 "Matrix :Reaktywacja"
2003 "Matrix :Rewolucje"
2004 "Ja,robot"
2004 "Kroniki Riddicka"
2005 "SW- Zemsta Sithów"
2005 "Wojna światów"

fantasta

To może coś ze Wschodu? Klasyk to oczywiście Stalker (1979), polecam.

Anonimowy

Wczoraj ogladałem nawet niezły – Retroactive z 1997, film co prawda jest bardziej sensacja/thrillerem z motywem s-f, ale jesli lubisz filmy o cofaniu sie w czasie to moze ci sie spodobac.
http://www.imdb.com/title/tt0117468/

Flames23

To pozamiatane:-( nic innego nie przychodzi mi do głowy. Pozostaje czekać aż wyjdzie coś nowego świeżego, bo jak narazie to cienizna.

justangel

Chętnie bym Ci pomogła ale Ty chyba jeszcze więcej filmów ode mnie widziałeś więc pewnie będzie problem:)
Nie wiem czy widziałeś niewymieniony w tym temacie Dark City? (pewnie tak ;) )

Flames23

Mówisz masz :-) http://www.sffworld.com/movies/a.html , wszystkie filmy i stare i nowe, fantasy, SF, posegregowane alfabetycznie, chociaż nie wiem czemu są też tam i inne filmy.

Loki

> centralny o 2008-10-16 16:59 napisał:
> Niech ktoś w tym temacie poleca warte obejrzenia filmy s-f począwszy od lat 70.

"Tajemnica Syriusza" kiedyś dawno temu mi się bardo podobał. nie wiem jakie wrażenie było by teraz.

Flames23

A może nie miałeś okazji oglądać : "Gwiezdny przybysz", "Hardware","Brazil".

Loki

Przypomniałem sobie o filmie "Ukryty wymiar" – całkiem spoko sf, trochę horrorowate.

Trikster

ja nie jestem fanem gatunku, ale np. Gattaca, o "Obcym" i klasykach wspominać nie muszę :)

lifemovie

@centralny Może SG1, 10 sezonów po ~24 odcinki. Bardzo dobry serial. Chyba w ten weekend na AXN SCI-FI będzie "weekend z SG1", cały 1 sezon puszczą. Ja już chyba 6 oglądam, 21:25 pon, śro, pią – po dwa odcinki. Jeżeli nie masz już filmów, a tego nie oglądałeś to polecam. :)

Aha i przypomina mi się jeszcze taki fajny abstrakcyjny film sf: http://lustrzana.maska.fdb.pl/

Flames23

i to znowu ja – http://www.sciflicks.com/movies_by_title.html – nic już innego nie polecę, za dużo widziałeś. Powiadam Ci , przestań tyle oglądać :-). Pozdr.

Loki

Jeśli "gustujesz" też w animacjach to właśnie jestem po seansie Dead Space: Downfall i jak dla mnie jest całkiem git.

Darth_Artur

Z anime to "Ghost in the Shell" jest dość fajny, ale to raczej dość znany film wiec centralny na pewno widział:p

justangel

nie jest to jakaś rewelacja. Ciekawy ze względu na sposób nakręcenia i to tyle. Można ale nie trzeba

justangel

Wiesz co – chyba nota wysoka jest głównie za to, bo jeśli chodzi o fabułę to nie ma tu jakiejś rewelacji. Dodatkowo ten sposób nakręcenia mnie osobiście po jakiejś pół godziny zaczął nudzić, a nawet nieco przeszkadzać. Bo niby toto aktorzy ale jednak animowani. A tak naprawdę ani jedno ani drugie. trudno wyjaśnić… Zobacz sam to będziesz wiedział o co mi chodzi;)

Anonimowy

Wczoraj obejrzałem zapomniany (a niesłusznie) film Spotkanie z 1996 roku i powiem ze jestem bardzo mile zaskoczony, nie jest to co prawda film na miare Kontaktu czy tez Obcego, ale jesli wezmiemy pod uwage niski budzet (imdb podaje 5 mln $), to jest to naprawde kawałek wciagajacego kina. Ale z drugiej strony rezyser David Twohy zna sie na robieniu s-f, zwłaszcza gdy ma mały budzet to przynajmniej skupia sie na fabule a nie na efektach.

lifemovie

Zauważyłem że nikt nie wymienił np. Donnie Darko (świetne). :> Z nowszych produkcji np. V for Vendetta, The Prestige, itd.. :)

Asmodeusz

moge ci polecic trohe sf klasy b, wielkiego aktorstwa i spektakularnych efektów nie ma ale dla koneserów jak ja miło się ogląda:
Nemesis 1,2
Project Shadowchaser- widziałem tylko 2 i 3 te polecam
T Force
Futurekick
Dark Breed
Project Metalbeast
Hell.Comes.To.Frogtown
Metamorphosis są dwa filmy z tym tytułem z 1990 oba fajne
Genesis II
Planet of Dinosaurs
The Shape of Things to Come
Przenicowany Świat 2
to co pamietam są całkiem fajne jak chcesz coś więcej to wejdz na mój profil i poszukaj w ulubionych i oglądanych bo tam jest większośc z sf, fantasy i horroru

Ronaldinho

Tak bez zagłębiania się w pamięć, a nie wymienione wcześniej, to polecam:
- Sygnał ostrzegawczy
- Uprowadzenie
- Oni żyją
- Testament
- Nazajutrz
- Cudowna mila

Proszę czekać…