HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Jakie książki lubicie czytać ? 24
Agnieszka_Chmielewska_Mulka

Może ja zacznę:

1. książki Robin’a Cook’a
2. książki Clive’a Cusslera
3. "Lalka" Prusa
4. biograficzne (władców, królów)

Flames23

Mój zestaw autorów:
1. Stephen King
2. Graham Masterton
3. David Gemmell
4. Robert Lundlum
5. Dan Brown
6. Patricio Sturlese

Elros

Hm, ja ulubione książki rozdzielam sobie pomiędzy gatunkami.
Czyli wiadomo:
horror/thriller, autorzy: Stephen King, Graham Masterton, przede wszystkim zbiory opowiadań.
kryminał i sensacja, autorzy Borys Akunin, Dan Brown
fantasy, autorzy i książki: J.K. Rowling (saga HP), Philip Pullman (trylogia Mroczne Materie), Siergiej Łukjanienko (Straż Nocna, Straż Dzienna, Straż Wieczorna i Ostatnia Straż).

To akurat te, które lubię czytać.
Reszta, pod tą kategorią, które czytam tak szybko jak o nich potem zapominam.

Grzegorz_Derebecki

Ja przyznam się bez bicia prawie nie czytam książek (lektury w szkole omijałem szerokim łukiem)

Wyjątek od tej reguły to pozycje informatyczne :)
ostatnie przeczytane prze zemnie książki to Agile Web Development with Rails, The Rails Way.

Z książek nie informatycznych to udało mi się przeczytać Alchemika i połowę 1 części Harego pottera :P

opatrznik

Książki hm…

Oprócz tych ściśle tematycznych jak wyżej Grzegorz to przeczytałem:

Zwodniczy Punkt
Anioły i Demony
Kod Leonarda da vinci
O psie ktory jezdzil koleja

i to by bylo tyle na ile pamietam..

Hsi_Nao

Wszystko Jeanette Winterson, Olgi Tokarczuk, Jerzego Pilcha i Kingi Dunin.

Poza tym głównie literatura z kręgu queer & gender.

Elros

Nigdy z przyjemności i ciekawości nie sięgnąłem do polskich pisarzy… No z wyjątkiem reportażystów i oczywiście Hłaski, i co prawda – lektur.

Barbarka88Rz

Terry Pratchett "Wiedźmikołaj"- genialna książka:)
oprócz tego mam słabość do "Dziadka do orzechów" Hoffmanna
a i podoba mi się "Potop" Sienkiewicza:-)

oczywiście lubię klasykę- S.Kinga, G.Mastertona.

a nie lubię Harrego Pottera, 1 część zaczełam czytać i nie mogłam skończyć, ale filmy fajnie wyszły

justangel

No ja tez przyznaję że z czytaniem kiepsko. Po skończeniu szkoły nie ma na to czasu, człowiek innym rytmem i innymi sprawami żyje. Ostatnio książki jakie czytałam to te które były mi potrzebne do napisania pracy mgr, ale czytałam je z przyjemnością a nie z konieczności:) Kilka z nich: "Dracula" – Bram Stoker, "Wampir.Biografia symboliczna" – Maria Janion (zresztą w końcu jest drugie wydanie i mam oryginał w domu:) ) "wampiry i wilkołaki" E. Petoia, "Ekran demoniczny" Lotte Eisner, "Kobieta i demony. O widzu horroru filmowego" I. Kolasińska.

justangel

centralny – a co byś mi Lovecrafta polecił?

Czudi

W miarę chronologicznie:

- Juliusz Verne
- Zbigniew Nienacki
- Alistair MacLean
- Henryk Sienkiewicz
- J. R. R. Tolkien
- Kurt Vonnegut jr
- Andrzej Sapkowski
- Joseph Heller – autor mojego ulubionego "Paragrafu 22"

justangel

> centralny o 2008-11-17 23:46 napisał:
> Jeśli chodzi o Lovecrafta to polecam ci jego zbiór opowiadań o tytule "Coś na
> progu"
i "Obserwatorzy spoza czasu" na pewno coś znajdziesz ciekawego dla
> siebie mi się podoba wiele jego opowiadań min. "Sny w domu wiedzmy",
> "Przyczajona groza"… Lovecraft tworzył strasznie klimatyczne opowiastki
> grozy urodził się 1850 zmarł 1937. Zachwycił mnie również jego tzw. "cykl
> Cthulhu"
: ("Zew Cthulhu", "W górach szaleństwa", Koszmar w Dunwich", "Coś na
> progu", Widmo z nad Innsmouth").

Musze po niego sięgnąć. Kurde, jak pomyśle jakie mam zaległości w czytaniu to az mi sie płakać chce bo mi chyba życia nie starczy na przeczytanie tego co bym chciała. O Lovecrafcie słyszałam, że dobry i warto, więc myslę ze uda mi się w najbliższym czasie coś jego poczytac

Czudi

Czytałem ten zbiór opowiadań

http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=40852&id_rec=17473&ocena_rec=0&page=0

Jest powszechnie dostępny, pożyczyłbym z mojej biblioteczki, ale na Śląsk mam daleko;) No i jest kilka ciekawych recenzji. Mi się dobrze czytało, choć trzeba przyznać, że zalatuje myszką (dla mnie na plus).

Maciek_Przybyszewski

Ja też polecę raczej autorami, bo krócej ;)

1. J.R.R. Tolkien
2. G. Masterton
3. D. Koontz
4. Z. Nienacki
5. A. Sapkowski
6. W. Wharton
7. J. Carroll
8. P.K. Dick
9. O.S. Card
10. R.E. Howard
11. R. Ziemkiewicz
12. N. Davies
13. C. Cussler
i jeszcze mogę wymieniać

Ogólnie lubię literaturę s-f, fantasy, historyczną i obyczajową i dobrą sensację, a nawet młodzieżowe książki w stylu Pana Samochodzika ;)

juskowiak

Polecam najnowszą powięśc Pilcha"Marsz Polonia".

justangel

> Czudi o 2008-11-18 00:10 napisał:
> Czytałem ten zbiór opowiadań
>
> http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=40852&id_rec=17473&ocena_rec=0&page=0
>
> Jest powszechnie dostępny, pożyczyłbym z mojej biblioteczki, ale na Śląsk mam
> daleko;) No i jest kilka ciekawych recenzji. Mi się dobrze czytało, choć trzeba
> przyznać, że zalatuje myszką (dla mnie na plus).

No fakt kawałek masz na Śląsk;) Ale nie przejmuj się jakoś sobie poradzę i jak tylko znajdę chwile czasu to porozglądam się po antykwariatach i na pewno te książki dostanę;)

Czudi

> justangel o 2008-11-18 23:01 napisał:
> No fakt kawałek masz na Śląsk;) Ale nie przejmuj się jakoś sobie poradzę i jak
> tylko znajdę chwile czasu to porozglądam się po antykwariatach i na pewno te
> książki dostanę;)

skąd wiesz jak daleko mam na Śląsk?;) a książka ta lub inny zbiór opowiadań powinny być łatwe do znalezienia. Choć jak ostatnio chciałem upolować coś E. A Poe to nic nie znalazłem:/

alienK

Sapkowski
Cussler
Koontz
Pullman
Masterton
Gerritsen
Grange
Ellis

Marcin_Moszyk

Hmmm… u mnie warunkuje to raczej czy mam dostęp do komputera. Jeżeli nie to moge łyknąć wszystko co mam pod ręką :D Ostatnio przeczytałem i gorąco polecam tytuły: "Echo Winy", "Mój własny diabeł", "Marley i Ja" no i oczywiście "Brisingra" (3cz Eragona), który właśnie wyszedł :>

justangel

No Czudi pisałes że masz daleko to Ci na słowo wierzę. Poego jest na allegro zbiór opowiadań i będę licytowała;) Choć myślę tez że w antykwariatach na pewno sie cos jego znajdzie

Trophy

"Lalka" – właśnie czytam, bo teraz zaczynam Pozytywizm i będziemy omawiać, ale powiem, że bardzo mnie wciągnęła. :)

justangel

> Trophy o 2008-11-22 11:54 napisał:
> "Lalka" – właśnie czytam, bo teraz zaczynam Pozytywizm i będziemy omawiać, ale
> powiem, że bardzo mnie wciągnęła. :)

przebrnęłam przez ta książkę z wielkim trudem… całe szczęście teraz czytać niczego nie muszę na siłę;)

Czudi

> justangel o 2008-11-22 17:10 napisał:
> przebrnęłam przez ta książkę z wielkim trudem… całe szczęście teraz czytać
> niczego nie muszę na siłę;)

Lalka to dobra książka i nawet nieźle ją wspominam. Fakt, że w tamtych czasach czytałem bez oporów praktycznie wszystko;) Dopiero Ulisses mnie złamał – zabrakło mi mniej niż 100 stron żeby skończyć:/
Mam pytanie czy czytałaś Kroniki wampirów: przymierzam się do zakupu całej serii i potrzebuję rekomendacji (pewnie i tak kupię;)

justangel

> Czudi o 2008-11-22 19:26 napisał:
> Lalka to dobra książka i nawet nieźle ją wspominam. Fakt, że w tamtych czasach
> czytałem bez oporów praktycznie wszystko;) Dopiero Ulisses mnie złamał -
> zabrakło mi mniej niż 100 stron żeby skończyć:/
> Mam pytanie czy czytałaś Kroniki wampirów: przymierzam się do zakupu całej
> serii i potrzebuję rekomendacji (pewnie i tak kupię;)

Kronik wampirów nie czytałam. I nie wiem czy zamierzam, bo mam mieszane odczucia… generalnie od jakiegoś czasu śledzę tematy na forum m poświęconym wampirom i tam niestety kroniki mają dobre opnie wśród dzieciaków. Osoby które temat tratują poważnie (o ile można tak powiedzieć) i które cenię za rozsądek i wiedzę podchodzą z dużo dystansem. "Bo za dużo w kronikach podobno ludzkiego wymiaru wampira, przez co tracą swą naturę, jak również styl pisania jest trochę jak z romansidła" – tak mogłabym podsumować to co czytałam na ten temat. Jak przeczytasz daj mi znać, ciekawa jestem jak osoba nie nie siedząca w temacie podejdzie do nich:)

Anonimowy

"Cień wiatru" Zafona
Sagę o Ludziach Lodu
I takie inne :)

Proszę czekać…