KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Nowa wiwa 238U USB ;] 52
Neo10

ma juz ktoś ten sprzet ;] rozni sie ona czyms wiecej niz tym wejsciem usb i wieksza obudowa od wiwy 128? jak sie podlaczy np dysk to normalnie odczytuje na ekranie tak jak plyty cd i dvd?

chrisu1982

Witam
poki co jade na KORR-ku ale dosc mocno zaciekawila mnie ta nowa WIWA i tutaj kilka pytan do posiadaczy.
z gory dzieki za odpowiedzi
1. czy dekoduje DTS po analogu? (to mnie najbardziej boli w KORRku)
2. czy ten mocniejszy ESS to ten sam co ma 128?
3. czy dziala zapamietywanie w dvd a takze w divx/xvid?
4. jak wyglada sprawa z napisami, bo wiem, ze czyta kazdy format ale czy poradzi sobie z inna nazwa badz w momencie kiedy jest kilka roznych napisow
4a. czy jest mozliwosc wybierania z ktorego pliku maja byc wyswietlane napisy?

tomek_w

> chrisu1982 o 2006-06-24 17:03:14 napisał:
>
> Witam

Cześć!

> poki co jade na KORR-ku ale dosc mocno zaciekawila mnie ta nowa WIWA i tutaj
> kilka pytan do posiadaczy.
> z gory dzieki za odpowiedzi
> 1. czy dekoduje DTS po analogu? (to mnie najbardziej boli w KORRku)

Tego nie wiem ale podobno działa…. (u mnie leci na optyku)

> 2. czy ten mocniejszy ESS to ten sam co ma 128?

Nie wiem….

> 3. czy dziala zapamietywanie w dvd a takze w divx/xvid?

TAK :-)))) i to jest piękne

> 4. jak wyglada sprawa z napisami, bo wiem, ze czyta kazdy format ale czy poradzi
> sobie z inna nazwa badz w momencie kiedy jest kilka roznych napisow
> 4a. czy jest mozliwosc wybierania z ktorego pliku maja byc wyswietlane napisy?

Można wybierać napisy ręcznie – w menu jest nawet opcja – napisy auto lub ręcznie

Poza tym, w menu płyty widać pliki z napisami (w odróżnieniu od Manty :-)

Pozdrawiam,

Tomek

chrisu1982

dzieki za odpowiedzi
jakbys mial chwilke czasu i sprawdzilbys czy DTS smiga po analogu bede wdzieczny po wieki

elmo

gdyby wprowadzili jeszcze dekodowanie obrazu w H.264 to odtwarzacz bylby idealny :D (bo o ogm,ogg,aac,mkv,rvmb,wmv niesnie to nierealne w przeciwienstwie do h.264)

tomek_w

> chrisu1982 o 2006-06-24 19:47:36 napisał:
>
> dzieki za odpowiedzi
> jakbys mial chwilke czasu i sprawdzilbys czy DTS smiga po analogu bede wdzieczny po wieki

Ufff już po meczu :-))))

Sprawdzone przez złącze EURO i tu SZOK – DZIAŁA!!!!!!!! WIWA MA DEKODER DTS!!!!!!

Pozdrawiam,

Tomek

czysty_harry

Mam pytanie : a jak przejście do trybu 16:9 w tej wiwie dla telewizorów panaoramicznych?
Dużym mankamentem (dla mnie) było w Wiwa 238B niedorobienie tej funkcji – po prostu nie działała , pomimo
poprawnych ustawień w setupe urządzenia.

Pozdrawiam Czysty_Harry

chrisu1982

szok to moze nie jest bo nawet pierwsza hd228 miala DTS po analogu, ale sprawdzic musialem bo pozniej roznie to bywalo niby w softach dodawali ale bywaly problemy
ps. dzieki za odpowiedzi
ps2. kurde praktycznie na dzien dzisiejszy brak wad :D zapamietywanie smiga, DTS jest nic tylko brac
ciekawe czego tam brakuje, moze regulacji napisow w pionie w czasie rzeczywistym?

tomek_w

> chrisu1982 o 2006-06-25 19:17:25 napisał:
>
> szok to moze nie jest bo nawet pierwsza hd228 miala DTS po analogu, ale
> sprawdzic musialem bo pozniej roznie to bywalo niby w softach dodawali ale
> bywaly problemy

Dla mnie to nowość bo w Emperorze nie było i wg Manty nie będzie po podobno za dekoder trzeba płacić… Ale i tak u mnie idzie po optycznym…..

> ps. dzieki za odpowiedzi
> ps2. kurde praktycznie na dzien dzisiejszy brak wad :D zapamietywanie smiga, DTS
> jest nic tylko brac

O tak :-))))

> ciekawe czego tam brakuje, moze regulacji napisow w pionie w czasie rzeczywistym?

działa, działa :-))))) sprawdzałem :-)))))

Pozdrawiam,

Tomek

Anglik

> Grzegorz Derebecki o 2006-06-23 11:37:07 napisał:
>
> Mnie dysk 2,5’’ wykryło bez problemu tylko zamiast plików pokazało pusty
> katalog ale to ze względu na system plików – miałęm tam NTFS. Na FAT
> powinno smigać bezproblemowo :)

Czyli jeśli mam dysk HDD 2.5" sformatowany jako NTFS, to ta WIWA mi go nie rozpozna? Muszę najpierw przeformatować dysk na FAT32? No to średnio… Bo FAT to przeżytek, prawie wszystkie dyski twarde i partycje na nich mam sformatowane jako NTFS :(

Grzegorz_Derebecki

> Anglik o 2006-06-26 00:24:02 napisał:
>
> Czyli jeśli mam dysk HDD 2.5" sformatowany jako NTFS, to ta WIWA mi go nie
> rozpozna? Muszę najpierw przeformatować dysk na FAT32? No to średnio… Bo
> FAT to przeżytek, prawie wszystkie dyski twarde i partycje na nich mam
> sformatowane jako NTFS :(

Czy fat to przeżytek? Nie sądzę – wszystkie karty pamięci go raczej używają.
NTFS jest microsoftu i zapewne nie jest otwartym formatem (nawet na linuxie sa problemy z zapisem w systemie NTFS)

Pozdrawia ;-)

Darek_12

A ja z pytam się ze swej stron czy ta WIWA też się grzeje tak jak 128 chyba się na nią zdecyduje

jurekiteresa

Ciekawie się robi, mam w tej chwili Korra ale jeśli ta wiwa będzie czytała różne kiepskie płytki jak Korr i będzie można odtwarzać bez problemu divxy z usb z napisami to coś mi się wydaję że się na nią przesiąde.
Tylko czy na szerokość jest taka sama jak korr? Bo by mi psaowała do zestawu :)
Jeśli jakość obrazu i dźwięku byłaby taka sama lub lepsza od Korra to hmm.
A jak z głośnością podczas odczytu dvd/divx/cd?
A jeśli by można byłoby odtwarzać mp3 bez włączania tv to byłby odlot.

Co ciekawe jest jakaś koreańska stronka z tą wiwą:
http://www.wiwakorea.co.kr/product2.htm

Polecam do tłumaczenia:
http://babelfish.altavista.com

Stronka lepsza niż Proabitu :(((

Jurek

Anglik

Hm, piszą tam, że maks. rozdzielczość tej WIWY to 800×600, więc nadal nie pozwala to oglądać filmów DivX/XViD zakodowanych w rozdzielczości HD (960×528, 960×544 – np. odcinków "My Name Is Earl")…

chrisu1982

masz racje co do tego, ze jest to problem (choc jak dla mnie bardzo maly), niestety wina lezy po stronie p. Billa bo jego NTFS i poki nie sprzeda sytuacja ma sie tak a nie inaczej

Anglik

> jurekiteresa o 2006-06-26 09:07:12 napisał:

> Polecam do tłumaczenia:
> http://babelfish.altavista.com

Babelfish nie działa z tymi stronami – podejrzewam, że wynika to z graficznego osadzenia wszystkich koreańskich ideogramów w obrazkach na stronach.

Neo10

ale ciekawe ma wyjscie tamta wiwa vga out ;] zamiast euro ;] ciekawe czy da sie podlaczyc normalny monitor komputerowy czy poprostu japonce zamiast euro maja gniazdka jak w kompie ;]

a stronka to i tak jakis odlam proabitu bo link na dole w quick odnosi sie do polskiej strony wiwy ;]

Waldek1962

Mam pytanie do posiadaczy odtwarzacza. Czy Wiwy sprzedawane w polsce mają wyjście przez Euro złacze czy VGA tak jak widać na koreańskiej stronie, a może jedno i drugie?

Neo10

ma normalne euro tylko ;]

mensir67pl

Interesuje mnie

wersja UBS 1.1 czy 2.0 ?

bo nie sadze ze na 1.1 z HDD bedzie to smigac no ale moze sie myle :)

chrisu1982

w opisie jest:
Wyjścia wizji: Video, S-Video i EURO (posiada RBG)
wiec wydaje mi sie, ze nie masz sie czego obawiac

Waldek1962

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy w nowej Wiwie jest przesuwanie napisów tak jak w Bellwoodzie płynne czy skokowe tak jak np Korze?

mensir67pl

> mensir67pl o 2006-06-27 23:09:53 napisał:
>
> Interesuje mnie
> wersja UBS 1.1 czy 2.0 ?
> bo nie sadze ze na 1.1 z HDD bedzie to smigac no ale moze sie myle :)

i co napislaem do Panow z sevisu i tez cisza nikt nic nie wie >?

wersja UBS 1.1 czy 2.0 ?

Grzegorz_Derebecki

O ile mi wiadomo to jest to 2.0 :)

asd11

Mam wiwe 238USB od paru dni, oto moje spostrzezrenia:

Czyta filmy lepiej niz Manta Emperor III (soft bardziej dopracowany) choc znalazl sie film ktory sie rozsynchronizowal;( Zdaza jej się przeskoczyć fragment filmu:( Oglądając film Startrek 8 z AC3 po podlaczeniu po przez kabel optyczny do mojego amplitunera czasaami zdazalo się ze na chwile zanikal glos – nie wiem czego to przyczyna na mantcie EIII Bylo OK:(
Usb współpracuje z moim czytnikiem kart Kingstona (seriale blade i the 4400 chodzą prawie idealnie – 2 przyciecia na kazdym filimie)
Usb wspołpracuje takze z moim aparatem cyfrowym.
Z moim dyskiem 3,5 cala w szufladzie na usb chodzi ok, jest dostep do kilku partycji jesli sa w Fat 32 – problemem jest tp, ze jak ja podlacze pojawia się sniezenie w formie poziomych pasow – podejrzewam ze to wina kiepskiego zasilacza do mojej obudowy usb:(

Ogolnie jestem zadowolony, choc rozwalil mnie blad w menu – Anglish:( W poprzedniej mojej Wiiwie 238 tez byl na poczatku podobny blad literowy – ale w OSD o ile dobrze pamietam

Ogolnie jednak mimo kilku wad polecam, napewno to bedzie lepszy wybor niz EIII USB (sa z nim pewne problemy – poczytajcie forum Manty) – mam zwyklego E III, wyszlo juz do niego tyle softow i nie wszystko dziala a Wiwie dziala wszystko duzo lepiej.
Odtwarazacz nie jest idalem ale mam nadzieje ze aktualizacje softu poprawia bledy:)

Fidma

> Grzegorz Derebecki o 2006-07-06 14:39:12 napisał:
>
> O ile mi wiadomo to jest to 2.0 :)

Z specyfikacji chipsetu wynika ze obsluguje tylko 1.1

cristal69

Ja odebrałem go dzisiaj i na starcie walniety pilot

asd11

Testujac wiwe 238usb z dyskiem ide w kieszeni usb zauwazylem ze jezeli zaczne przewijac film na podgladze w tyl lub do przodu to wiekszosci wypadkow wiwa sie zawiesza:( Na pendrive i czytniku kart przewijanie jest ok.:)

jolsz

hmmm moj pilot tez wydaje sie byc walniety; myslalem ze baterie slabe ale wymienilem i to samo; pilot dziala tylko z bardzo bliskiej odleglosci ;(

kubanczyk

> asd11 o 2006-07-07 16:13:01 napisał:
>
>a Wiwie dziala wszystko duzo lepiej.

Bzdury, nie dziala odtwarzanie dvd-video z popularna kompresja mpeg1 audio layer 2 (mp2), pozatym sa problemy zniektorymi xvidami, szarpie filmy co jakis czas, do tego czasem sie wiesza podczas wybierania filmow z plyty. Rowniez podczas odtwarzania mp3 wywalilo mi 2 razy obraz ale dzwiek szedl nadal (tylko jak teraz sterowac?)

NIE POLECAM tego złomu, oddalem go i kupuje cos w podobnej cenie ale znanej firmy, w ktorej przynajmniej servis bedzie reagowal na moje pytania bo w WIWIe po 10 dniach nadal nikt z servisu nie odeslal nawet potwierdzeniarpzeczytania maila a telefony milcza, Skandal poprostu jak na dzisiejsze czasy.

I NIE ŁADUJCIE ludzi w balona bo wszystkie nowe modele tych pseudo dvd jak wiwa, korr, bellwod maja te same oprogramowanie i ten sam chipset, roznia sie tylko obudowa, poprostu zenada

szwajcar

> kubanczyk o 2006-07-09 18:18:17 napisał:
>
>>a Wiwie dziala wszystko duzo lepiej.
> Bzdury, nie dziala odtwarzanie dvd-video z popularna kompresja mpeg1 audio layer
> 2 (mp2).
Tak się zainteresowałem o co ten krzyk. ]:-}
No i okazuje się, że w przypadku braku tej kompersji jest problem z odtworzeniem płyt nagrywanych w większości stacjonarnych nagrywarek DVD.

chrisu1982

> kubanczyk o 2006-07-09 18:18:17 napisał:
>
>>a Wiwie dziala wszystko duzo lepiej.
> Bzdury, nie dziala odtwarzanie dvd-video z popularna kompresja mpeg1 audio layer
> 2 (mp2), pozatym sa problemy zniektorymi xvidami, szarpie filmy co jakis czas,
> do tego czasem sie wiesza podczas wybierania filmow z plyty. Rowniez podczas
> odtwarzania mp3 wywalilo mi 2 razy obraz ale dzwiek szedl nadal (tylko jak
> teraz sterowac?)
> NIE POLECAM tego złomu, oddalem go i kupuje cos w podobnej cenie ale znanej
> firmy, w ktorej przynajmniej servis bedzie reagowal na moje pytania bo w WIWIe
> po 10 dniach nadal nikt z servisu nie odeslal nawet potwierdzeniarpzeczytania
> maila a telefony milcza, Skandal poprostu jak na dzisiejsze czasy.
> I NIE ŁADUJCIE ludzi w balona bo wszystkie nowe modele tych pseudo dvd jak
> wiwa, korr, bellwod maja te same oprogramowanie i ten sam chipset, roznia sie
> tylko obudowa, poprostu zenada

jak juz tak jedziesz z krytyka to staraj sie nie zaginac faktow, wiwa i bellwood to faktycznie ten sam chipset ale korr to zupelnie inna bajka bo oparty jest na najnowszym mtk-u
rozumiem twoje wkur…. ale musisz przyznac, ze wiele osob sobie chwali te low-endowe dvd
ja np. mialem wiwe 228 i poza brakiem obslugi GMC i QPEL bylo super, zmienilem na KORR i sobie chwale, brak DTS po analogu mnie denerwowal do czasu zakupu amplitunera teraz problem juz nie istnieje i na dvd nie narzekam
kupilem ojcu 238usb i powiem Ci, ze jak dla mnie bajka, DTS po analogu (malo ktore dvd firmowe to potrafi) napisy kazdej masci i bez problemu z inna nazwa, poki co filmy na dvd smigaja (pewnie jeszcze nie trafilem na mp2) a i pilot dziala rewelacyjnie

asd11

> kubanczyk o 2006-07-09 18:18:17 napisał:
>

> Bzdury, nie dziala odtwarzanie dvd-video z popularna kompresja mpeg1 audio layer
> 2 (mp2),

Nie odwarazam na mojej Wiwie takich plyt mam do tego nagrywarke DVD

> pozatym sa problemy zniektorymi xvidami, szarpie filmy co jakis czas
Mi nie szarpie tylko jak napisalem czasami przeskoczy z sekunde do przodu

> do tego czasem sie wiesza podczas wybierania filmow z plyty.
Nie wiesza się u mnie

> Rowniez podczas
> odtwarzania mp3 wywalilo mi 2 razy obraz ale dzwiek szedl nadal (tylko jak
> teraz sterowac?)

Do odtwarzania Mp3 nie uzywam wiwy to nie wiem

> NIE POLECAM tego złomu, oddalem go i kupuje cos w podobnej cenie ale znanej
> firmy, w ktorej przynajmniej servis bedzie reagowal na moje pytania bo w WIWIe
> po 10 dniach nadal nikt z servisu nie odeslal nawet potwierdzeniarpzeczytania
> maila a telefony milcza,

Prosze podaj jaka to super firma? juz nie mogę się doczekać!:)

> Skandal poprostu jak na dzisiejsze czasy.
> I NIE ŁADUJCIE ludzi w balona bo wszystkie nowe modele tych pseudo dvd jak
> wiwa, korr, bellwod maja te same oprogramowanie i ten sam chipset, roznia sie
> tylko obudowa, poprostu zenada

Oj tutaj to nie wie Pan Kubanczyk o czym mowi, wiec na przyszlosc troszeczke Pan powinien poczytać na stronie producenta.

Korr i Wiwa maja rozne chipy – nie wiem jak z tymi nowymi "malymi" Korrami.

Ogolnie Panie Kubanczyk sprzet jest dla mnie ok – ogladam divx i plyty DVD z wypożyczalni. Mp3 i inne poboczne rzeczy mnie nie obchodzą – mam do nich inny sprzet.

Obiekywnie tak jak pisalem wiwa ma pewne bledy ale naprawde mniej niz manta EIII – wiwa ma przynajmniej wiekszy flash nie tak jak EIII, w ktorym pewne rzeczy nie moga się zmiścic:( Mowię to jako posiadacz EIII, ktory się na nim trochę zawoiódł:(

kubanczyk

> asd11 o 2006-07-10 14:29:39 napisał:
>
> Nie odwarazam na mojej Wiwie takich plyt mam do tego nagrywarke DVD

powiedz mi ilu ludzi kupujacych nagrywarki dvd kupuje tanie wiwy, bellowdy, i kory? chyba jak ktos kupuje taki tani sprzet o ktorym pisza "ze wszystko lapie" poto zeby nie kupowac kolejnego do tego rodzaju plyty, kolejnego do innego rodzaju plyty i kolejnego do mp3?

zaczyna sie obrona ludzi/fanow swoich pseudo marek :D, nie podam ci zadnej marki innej ktora wybieram zeby nie byc posadzonym o to samo o co ciebie posadzam. Dodam tylko ze wszystkie nowe odtwarzacze tych firm z usb maja ten sam identyczny soft :] wiec nei bede gustowal w zadnej z tych pseudo-marek, zawiodlem sie i tyle. Wielokrotnie zamieszczany byl ten link tutaj… ukazujacy screeny z tv jak wygladaja te niby rozne odtwarzacze z tym samym softem :D poprostu polewka :D

Szkoda tylko ze nie odniosles sie jeszcze co do servisu iobslugi tych firm? skoro taki zaznajomiony jestes z tematem :D dlaczego nikt nie odbiera telefonow i emaili kiedy sa jakies problemy? :D oj czyby support padal? Dla wielu ludzi support firmy jest rownie wazny jak sam sprzet

tomek_w

Witajcie!

No cóż, Kubańczyk…. Wysłałem kilka maili na support i na serwis Wiwy… i o dziwo! dostałem odpowiedź w ciągu dwóch dni!!!!. Może na nich nawrzeszczałeś????- a tego nikt nie lubi i nie rozmawia z klientami "awanturującymi się". – taka pozostałość z czasów Misia :-)

Ja zgłosiłem parę błędów, i miałem kilka pytań i było OK…

A co do innych, nazwanych przez Ciebie PSEUDOMAREK…. Taki sprzę kupują ludzie, którzy lubią kombinować przy sprzęcie… Sam przeszedłem Samsunga (odpadł), Sony (denerwował mnie), Pioneer (dobry, ale miał parę "ale" – chociaż można zdobyć w sieci inny soft do niego)

Jestem też człowiekiem który ma nagrywarkę, Amplituner Yamahy i …. WIWĘ – dlaczego? bo lubię i ogólnie mi pasi do reszty, no i w porównaniu do innych dvd, poprostu większość plików czyta bez zająknięcia.

A co do wieszania sie… wiesza się podobobnie jak inne markowe i niemarkowe sprzęty…. Wszystko zależy jak szybko nagrasz DVD – wiesz jaka jest najlepsza prędkość zapisu???? X2 i X1!!!!!!! (jestem fotografem i kilka serwisów do których sprzedaję zdjęcia ŻĄDA aby płyty były nagrywane MAX x2!!!!) Jeżeli palisz DVD x8, x16 to BYE!!!! Ja do WIWY płytki nagrywam x4 i używam tylko Sony, TDK i czasami Verbatimy.

Xvid się tnie…. no cóż… znowu zależy od jakości…. porównaj z MARKOWYMI! – gwarantuję dobrą zabawę…

A co do kompresji w dźwięku w MPG2… problem jest prawie na każdym stacjonarnym DVD… Wrzuć materiał do jakiegokolwiek programu do authoringu DVD (nawet Tmpg DVD Author) i zagra…. WSZYSTKO!

Wszystko zależy od tego czego się chce… dzisiejszy sprzęt to sztuka kompromisu… Troche podobnie jak z lustrzankami… Masz jedno super body, ale całą szafę obiektywów, bo nie ma na świecie jadnego cudu z zakresem np 10-600mm….

I na koniec…. nie bronię zaciekle WIWY… poprostu bardziej ją lubię od firm markowych (narazie) i od innej niemarkowej firmy na M :-)

To tyle narazie…

Tomek

asd11

> kubanczyk o 2006-07-10 21:31:39 napisał:
>
> powiedz mi ilu ludzi kupujacych nagrywarki dvd kupuje tanie wiwy, bellowdy, i
> kory?

A co to ma do tematu naszej rozmowy? A skad wiesz, ze nie kupuja?

> chyba jak ktos kupuje taki tani sprzet o ktorym pisza "ze wszystko lapie"
> poto zeby nie kupowac kolejnego do tego rodzaju plyty, kolejnego do innego
> rodzaju plyty i kolejnego do mp3?

Według mnie wiwa to odtwarzacz Divx/Dvd a inne rzeczy są poboczne, wiekszosc ludzi i tak by kupila dtwarzacz DVD / DivX nawet jak by nie mial Mp3 i innych bajerów. Wiwa ma bledy – kazdy odtwarzacz ma – nikt temu nie zaprzecza – ale naprawde nie jest taka tragiczna, jak ją opisujesz.

> zaczyna sie obrona ludzi/fanow swoich pseudo marek :D, nie podam ci zadnej marki
> innej ktora wybieram zeby nie byc posadzonym o to samo o co ciebie posadzam.

Poprostu cos sciemniasz, jezeli ja bronie Wiwy to pokaz mi , ze jest lepszy, markowy sprzet. Podaj tego cudownego producenta.

> Dodam tylko ze wszystkie nowe odtwarzacze tych firm z usb maja ten sam
> identyczny soft :]

No i co z tego? A nagrywarki DVD do kompa tez sa produkowane przez jedna firmę sprzedawane pod wieloma markami i maja praktycznie tez ten sam soft? To ci nie przeszkadza? Nie wazne, ze maja ten sam soft.

> wiec nei bede gustowal w zadnej z tych pseudo-marek,

Ciągle czekam na tego cudownego producent… LOL

> zawiodlem sie i tyle. Wielokrotnie zamieszczany byl ten link tutaj… ukazujacy
> screeny z tv jak wygladaja te niby rozne odtwarzacze z tym samym softem :D
> poprostu polewka :D
> Szkoda tylko ze nie odniosles sie jeszcze co do servisu iobslugi tych firm?
> skoro taki zaznajomiony jestes z tematem :D dlaczego nikt nie odbiera telefonow
> i emaili kiedy sa jakies problemy? :D oj czyby support padal? Dla wielu ludzi
> support firmy jest rownie wazny jak sam sprzet

Kiedy wyslalem maila odpowiedz byla po paru dniach, jak wyslalem wiwe do serwisu tez nie bylo problemu z jej naprawa.
Kubanczyk, jestes jak widze osoba przewrażliwioną i masz klapki na oczach z napisem "Wiwa to szajs!" Ale to tylko twoje zdanie – wedlug mnie, wiwa ma zalety i wady ale zalet jest wiecej niz wad:)

kubanczyk

> asd11 o 2006-07-11 10:39:27 napisał:
>
> Kubanczyk, jestes jak widze osoba przewrażliwioną i masz klapki na oczach z
> napisem "Wiwa to szajs!" Ale to tylko twoje zdanie – wedlug mnie, wiwa ma
> zalety i wady ale zalet jest wiecej niz wad:)
lol juz teraz wiem ze jestes z proabitu :D kazdy zkim rozmawialem wczesniej potwierdzal ze nitk nie odpowiada w servisie bo nato zlewaja, tak wiec jestes jedyna osoba ktorej chyba odpowiedzieli :D po znajomosci?

Mam prawo mowic ze to zlom bo mialme ten zlom w domu i tyle. od urzadzenia ktore reklamuje sie ze odtwarza to, to to i to mam prawo oczekiwac ze to bedzie odtwarzac bez problemow. niestety jak sam przyznales w tej pseudo marce nie wszystko dziala jak nalezy, wlasciwie powinno sie zastanowic co dziala jak nalezy? hahah
Zeby to jeszcze byl problem jednego modelu ale to sie powtarza na wszystkich neizaleznych forach, te same bledy te same problemy…

Dlaczego sie tak angazuje w to? bo mam dosc nabijania ludzi w butelke, łaza takie forumowe trole po innych i reklamuja swoj sprzet ze cacy ze najlepszy i wogole, przecietny czlowiek sie sugeruje ich opiniami, kupuje i co? i lipa

Fidma

> asd11 o 2006-07-11 10:39:27 napisał:
> Poprostu cos sciemniasz, jezeli ja bronie Wiwy to pokaz mi , ze jest lepszy,
> markowy sprzet. Podaj tego cudownego producenta.

> Ciągle czekam na tego cudownego producent… LOL

OK, co prawda ja nie Kubanczyk ale podam :P PIONEER z softem Gufiaka przebija cala ta tania tandete. Owszem nie czyta egoztycznych QPEL, GMC (jesli chodzi o tansze modele) ale to zaden argument bo ja na kolekcje filmow, ktora liczy moze z 400 tytulow, mam ze 2 kodowane tym procesem wiec tragedia zadna.

Wole wydac te 100zl wiecej i nie miec problemow z odsylaniem, z padaniem napedow czy nawet pilotow. Jak ktos ma nerwy to moze sie w takie rzeczy bawic ale nikomu nie polecam ;)

asd11

> kubanczyk o 2006-07-11 11:13:48 napisał:
>
> lol juz teraz wiem ze jestes z proabitu :D

No coz slaby z ciebie jasnowidz i tu cie zadziwie, nie jestem z Ptroabitu.
> kazdy zkim rozmawialem wczesniej
> potwierdzal ze nitk nie odpowiada w servisie bo nato zlewaja, tak wiec jestes
> jedyna osoba ktorej chyba odpowiedzieli :D po znajomosci?

Tutaj fantazjujesz, nie jestem zwiazany z Proabitem w zaden sposob. A moze ty jestes zwiazany z jakas firma – tez moge sobie pogdybac LOL

> Mam prawo mowic ze to zlom bo mialme ten zlom w domu i tyle. od urzadzenia ktore
> reklamuje sie ze odtwarza to, to to i to mam prawo oczekiwac ze to bedzie
> odtwarzac bez problemow. niestety jak sam przyznales w tej pseudo marce nie
> wszystko dziala jak nalezy, wlasciwie powinno sie zastanowic co dziala jak
> nalezy? hahah

Tu grubo pesadzasz – ja mam ten niby zlom w wersji usb? on jest dla mnie ok, Twoje zdanie jest inne lecz masz do tego prawo.
Wiec moze wymienisz co wedlug ciebie powinno byc poprawione?

> Zeby to jeszcze byl problem jednego modelu ale to sie powtarza na wszystkich
> neizaleznych forach, te same bledy te same problemy…
> Dlaczego sie tak angazuje w to? bo mam dosc nabijania ludzi w butelke, łaza
> takie forumowe trole po innych i reklamuja swoj sprzet ze cacy ze najlepszy i
> wogole, przecietny czlowiek sie sugeruje ich opiniami, kupuje i co? i lipa

Czyli wnioskuje, ze uwazasz mnie za osobe, ktora namawia do kupna wiwy. jakbys poczytal moje wczesniejsze posty to byc wiedzial, ze przedstawialem tez wady. Nie laze po innych forach, nie przedstawiam zalet wiwy! Ale za to ty tylko piszesz a wadach. Wiec powiedz jaki odtwarzacz spelnil by twoje oczekiwania.

asd11

> Fidma o 2006-07-11 12:05:09 napisał:
>
> OK, co prawda ja nie Kubanczyk ale podam :P PIONEER z softem Gufiaka przebija
> cala ta tania tandete. Owszem nie czyta egoztycznych QPEL, GMC (jesli chodzi o
> tansze modele) ale to zaden argument bo ja na kolekcje filmow, ktora liczy moze
> z 400 tytulow, mam ze 2 kodowane tym procesem wiec tragedia zadna.
> Wole wydac te 100zl wiecej i nie miec problemow z odsylaniem, z padaniem napedow
> czy nawet pilotow. Jak ktos ma nerwy to moze sie w takie rzeczy bawic ale nikomu
> nie polecam ;)

Tak pionier to firma z wyzszej polki lecz powiedz ale tak naprawde skad wiesz jak sie zachowuje inny sprzet. miales go? Ja mialem – moge powiedziec ze moja stara wiwa 238 tez mi odczytywala wszystkie filmy bez qpel i gmc. nie mialem z nia zadnych problemow (poza brakiem mocy jak mial film rozdzielczosc pelna telewizyjna przy dynamicznych scenach – glownie seriale). Wysylalem ja w koncu do naprawy bo miala wade zasilacza i sie sama wlaczala z trybu oczekiwania. No coz zdaz sie. Ale jako odtwarzacz mnie niezawiodl. teraz mam 238usb z ktorej tez jestem zadowolony.

Mam tez EIII, ktory ma kiepski soft niestety – na ostanim nie mozna odtwarzac cd audio po zlaczu cyfrowym i jakos trzeba z tym zyc.

Sprawa jest taka, ze kazdy sprzet moze sie trafic wadliwy, moze i wiwie toche czesciej (przeciez to tani sprzet) ale masz bezplatnego kuriera, wysylasz i ci naprawia.

Nie ma idealnych odtwarzaczy. Wiec pozwol ze nic nie napisze o odtwarzaczach firmy pionner bo ich na oczy nie widzialem. Widzialem wiwy wiec o nich pisze.

kubanczyk

miekniesz misiu, miekniesz :D
Nie podam ci innej marki gdybys byl sprytny to bys wyczytal czym jestem zainteresowany :] wady wiwy wyeminialem nie tylko ja wielokrotnie, wogole wady tych odtwarzaczy ktore pewnie kosztuja w prdukcji tyle ze oplaca sie robic 1 sprawny + 3 wadliwe do zwrotu a moze ktos nei zwroci to jeszcze extra bonus kasa ;]

Juz ja akurat sie znam na takich produktach co w hurtowniach jak w np bedzienie leca za taka kase ze jakby sie detaliczny klient dowiedzial szlak by go trafil

Mozesz sobie wychwalac i bronic tych pseudo marek, bo masz do tego prawo :] tak samo jak ja, problem w tym ze ty zaczales atakowac kogos kto ma inne zdanie niz poasowaloby do tego forum. Dziwie sie osobiscie dlaczego napisy.org daly sie wciagnac na wykozystanie ich do promocji tych produktow czy oni wogoel testowali te produkty? bo chyba nie, nigdy bym nei zaryzykowal tak bardzo swojej marki

> asd11 o 2006-07-11 13:32:07 napisał:
>
> No
> coz zdaz sie.

Problem w tym ze cos w tych produktach zawsze sie zdaza :D raz to raz to raz to itd nie ma jednego sprawnego :D

I koniec dyskusji zemna :] nie mam zamiaru cie przekonywac bo i tak bedzie to niemozliwe, wiec dalsza wymiana zdan tylko zasmieci watek :] ja powiedzialem co chcialem, chesz miec ostatnie zdanie prosze cie bardzo :]

asd11

> kubanczyk o 2006-07-11 13:33:31 napisał:
>
> miekniesz misiu, miekniesz :D

A czy my sie znamy? zebys mnie misiem nazywal – moze troche kultury? Przezwiska to poziom przedszkola…

> Nie podam ci innej marki gdybys byl sprytny to bys wyczytal czym jestem
> zainteresowany :]

Nie jestem sprytny wiec podaja anie owijaj w bawelne…

> wady wiwy wyeminialem nie tylko ja wielokrotnie, wogole wady
> tych odtwarzaczy ktore pewnie kosztuja w prdukcji tyle ze oplaca sie robic 1
> sprawny + 3 wadliwe do zwrotu a moze ktos nei zwroci to jeszcze extra bonus
> kasa ;]

A co tobie do tego ile kosztuja? Jak sie producentowi placa produkowac duzy odsetek brakow to jego sprawa. Ty i tak w ramach gwarancji mozesz go wymienic.

> Juz ja akurat sie znam na takich produktach co w hurtowniach jak w np bedzienie
> leca za taka kase ze jakby sie detaliczny klient dowiedzial szlak by go trafil
> Mozesz sobie wychwalac i bronic tych pseudo marek, bo masz do tego prawo :] tak
> samo jak ja, problem w tym ze ty zaczales atakowac kogos kto ma inne zdanie niz
> poasowaloby do tego forum.

Mi sie wydaje, ze agresywniejszy w naszej dyskusji to jestes ty.

> Dziwie sie osobiscie dlaczego napisy.org daly sie
> wciagnac na wykozystanie ich do promocji tych produktow czy oni wogoel
> testowali te produkty? bo chyba nie, nigdy bym nei zaryzykowal tak bardzo
> swojej marki

Nic nam do tego – nie ma co gdybac.

> Problem w tym ze cos w tych produktach zawsze sie zdaza :D raz to raz to raz to
> itd nie ma jednego sprawnego :D

Fascynujace:)

> I koniec dyskusji zemna :] nie mam zamiaru cie przekonywac bo i tak bedzie to
> niemozliwe, wiec dalsza wymiana zdan tylko zasmieci watek :] ja powiedzialem co
> chcialem, chesz miec ostatnie zdanie prosze cie bardzo :]

Oczywiscie moje ostatnie zdanie jest takie, ze nie obrazaj ludzi jesli dyskutujesz z nimi, "TYGRYSKU"

End of story;]

Fidma

> asd11 o 2006-07-11 13:32:07 napisał:
>
> Tak pionier to firma z wyzszej polki lecz powiedz ale tak naprawde skad wiesz
> jak sie zachowuje inny sprzet. miales go?
Mialem E, Nowego Korra testowalem w sklepie a mialem jeszcze LG. Moze jestem esteta ale lubie jak cos jest wykonane solidnie bez niedorobek. Kolega mial starego Korra i mu zaczal rdzewiec a w akwarium go nie trzymal ;)

chrisu1982

drugi dzien testow nowej wiwki za mna, wrazenia?
bardzo pozytywne
1. zapamietywanie divx/dvd dziala znakomicie
2. omijanie reklam/menu (autostart filmu) takze na PLUS
3. DTS po analogu bez najmniejszych problemow
4. czcionki wyraznie a takze zero problemow z formatami i nazwa plikow
5. usb :D piekna sprawa, mp3 player samsunga badz pendrive kingstona smiga az milo
jednym slowem zmiana korr-a na wiwe bardzo mi sie podoba
pozdrawiam i polecam sprzecik bo naprawde warto, za male pieniadze rewelka

jurekiteresa

Zapomniałeś dodać -FATALNY CZYTNIK- dvd -dużo płytek dvd-rw, i dvd-r można wyrzucić.
Reszta – respekt.
Zmieńcie czytnik a będzie pieknie, najlepiej z Korra :)))
Ja z ew. zamianom czekam.

Jurek

chrisu1982

i w takich chwilach wychodzi na plus moje podejscie do nagrywania
nagrywam tylko na verbatim/tdk i max x4
zaczelo sie od nagrywania na PS2 tam dobra plytka plus nagrywanie max x4 to podstawa, stwierdzilem, ze warto nagrywac tak wszystkie plyty, teraz siedze i testuje i zero problemow
ps. co do czytnika to chyba taki najgorszy nie jest bo mam takze Esperanze DVDrw, ktora ma ponad 2 lata i jest mega porysowana, problemy ma nawet przy kasowaniu (bardzo czesto nero wywala sie na 84%) dzisiaj nagralem kilka odcinkow lost-a i wiwa bez problemu plyte odczytala, wybor plikow dziala a takze przewijanie, wiec watpie aby byl problem z ta plyta
ps2. jesli nie ma problemu z ta rw to watpie ze beda z innymi

Widmo

Witam.
Wtrącę się do dyskusji bo zakupiłem też Wiwę HD-238 USB. Amatorsko nagrywam filmy (okolicznościowe) i tworzę z nich płyty DVD programem Magix Movie Edit Pro 10. Kupiłem ten odtwarzacz właśnnie po to aby te robione przeze mnie płytki spokojnie oglądać. No i cóż. Nic z tego. Albo obraz z głosem się nie pokrywają albo tak szarpie że nie poogląda. Sprawdzałem te moje płyty na kilku innych odtwarzaczch dvd (m.in. na Wiwa HD-228) i niegdzie nie bylo takich problemów. Napisałem do serwisu i nie mogę się doczekać odpowiedzi a dni mijają. Takie są moje spostrzeżenia.
A teraz prośba: co zrobić aby ustąpiły te dolegliwości? Jest na to jakiś sposób? Czy niestety wybrałem nie ten sprzęt.

tomek_w

Witam!

Z tego co wiem, to jest problem nie tyle odtwarzacza ale procesora ESS – Ja również zgłosiłem to do sewisu i dostałem odpowiedź że będzie to poprawione…

Ja radzę sobie tak, że przygotowuję sobie plik mpg2 spełniający standard DVD (w Sony Vegas, Adobe Premiere, albo poprostu w MainConcept Eve) a potem authoring DVD w jakimkolwiek programie, który z dźwięku mpg zrobi AC3 (wystarczy dwu-kanałowy) – np. TMPG DVD Author w najnowszej wersji – chyba najprostszy i robi to "w locie"

Pozdrawiam,

Tomek

Widmo

Witam .
A ja znalazłem coś takiego: zamiast na płycie dvd konwertować dźwięk do formatu mpeg, konwertuje do PCM. Wtedy ładnie dźwięk pokrywa się z obrazem. Jedyny mankament to to, że zwiększa się wielkość plików. No cóż, sztuka kompromisu.

murzyn

Czy mozna podlaczyc glosniki 4.0 do 238U? Dwa przednie od wzmacniacza a dwa pozostale to głosniki komputerowe (wbudowany wzmacniacz). Na kompie z SbLive takie cos działa.

kenorb

Mam Kingstona 16GB i go wkladam to katalogi mi sie przewijaja same w nieskonczonosc, nie moge nic zrobic.
Ktos mial taki problem?
Co moze byc nie tak?

Proszę czekać…