KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Bellwood 301 a zacinanie się płyt CD 5
Andronus01

Od pewnego czasu dziecko informowało mnie że " się bajki zacinają".
Pamiętam, że kiedyś nie było tego problemu ale po którejś aktualizacji softu właśnie CD zaczęły się zacinać (nieraz po 30 minutach nieraz po godzinie oglądania). Na pewno nie jest to wina prędkości nagrywania bo dla sprawdzenia nagrałem dwa filmy na CD z predkością x4 i dalej jest to samo. Na płytach DVD-R ten problem nie występuje, ale akurat to mnie nie dziwi.
Podejrzewam raczej na 100% że to wina softu, ale cofnąłem się o dwie wersje sotu wstecz i dalej jest to samo.

Może ktoś miał ten sam problem i sobie poradził ???
Może jest jakaś wcześniejsza wersja softu na której nie ma przycinek ?

Gwoli jasności wyjaśniam, że ta sama przypadłość tyczy się 2 różnych egzemplarzy Bellka (w tym jeden z pierwszej dostawy z marca 2004 – sprzęt jeszcze z serii bez modułu). Niestety trudno mi jest ocenić od której wersji dzieją się takie hocki klocki, bo od dłuższego czasu nagrywam tylko na DVD-R, a na CD tylko bajki dla dzieci i wszelkie sugestie moich córek o zacinaniu się przyjmowałem z przymróżeniem oka.

Z góry dzięki za sugestie

Może ktoś ze starych bywalców forum się odezwie ….

PS. Straszne tu pustki nic się nie dzieje na tym forum (w przeciwieństwie do poprzedniego na napisach…. ale cóż…..).

lukasz

Witam. Niestety w moim Bellwoodzie występują dokładnie takie same objawy. Na ogół przy drugiej płycie z filmem zaczynają się problemy i im dłużej się ogląda tym występują one częściej. Objawia się to nagłą stop klatką, następnie czarnym ekranem, po czym wylatuje kawałek filmu (od kilku sekund po parę minut) i idzie dalej. Podobnie po dłuższym zapauzowaniu – wycina kawałek filmu. W sklepie patrza na mnie dziwnie bo "u nich nic takiego się nie dzieje". I fakt, że jak włączą to nic się nie dzieje "na zwołanie". Żeby wogóle zaczęło się łaskawie ciąć, to musi dobrą chwilę pochodzić. Nośnik nie a w tym przypadku żadnego znaczenia – tnie się xvid, divix, CD-RW, CD-R, przegrywane DVD…. Nie tną się jedynie oryginalne DVD, ale jeśli tak ma to chodzić to taniej mnie wyjdzie najprostsza Manta… Zauważyłem że jak odłączy się Bellwooda od prądu (ale nie przez przycisk zasilania, tylko ordynarnie wtyczkę z kontaktu) i sobie chwilę odpocznie, to problemy czasowo znikają.
Wymieniłem już 3 egzemplarz odtwarzacza i we wszytkich było to samo. Soft to firmowo wgrany A156.
Równeż będę wdzieczny za wszelkie opinie

vater

Niektórzy na poprzednim forum doszli do wniosku,
że to wina złego chłodzenia – Bell się po pewnym czasie przegrzewa,
i zaczyna fiksować. Może i coś w tym jest.
Najlepiej nie stawiać w szafkach i pod innym sprzętem, żeby miał
dobrą wentylację. Sprawdź – może pomoże.
Jakby był po gwarancji to bym wywiercił parę dodatkowych
otworków wentylacyjnych z boku lub na górze obudowy.
Ale najpierw sprawdź ręką, czy ci się grzeje,
bo niektórzy narzekali na to !

Andronus01

Z tym przegrzewaniem to raczej nie masz racji .
Przecież napisałem,że zaczęło się tak dziać od którejś wersji softu.
Wcześniej tego nie miałem.
A tak w ogóle to gdyby się przegrzewał to najlepiej może zdjąć obudowę ?? ;(
Niech se stoi wybebeszony ;(

Do lukasza: jeśli nawet na nośnikach DVD Ci się tnie to sprzęt do wymiany !!!!

lukasz

Mam już trzeci egzemplarz z wymiany i we wszytkich jest identyczny defekt. Też nie sądzę że to soft, a co do przegrzewania – u mnie stoi na odkrytej szafce i ma prawie po metrze wolnej przestrzeni z każdej strony. Skoro został tak skonstruowany że się przegrzewa, to chyba kwalifikuje sie to na reklamację i zwot kasy…

scorpion_s

> lukasz o 2006-03-23 15:09:29 napisał:
>
> Mam już trzeci egzemplarz z wymiany i we wszytkich jest identyczny defekt. Też
> nie sądzę że to soft, a co do przegrzewania – u mnie stoi na odkrytej szafce
> i ma prawie po metrze wolnej przestrzeni z każdej strony. Skoro został tak
> skonstruowany że się przegrzewa, to chyba kwalifikuje sie to na reklamację i
> zwot kasy…

Piszce jaki macie soft to może coś wspólnie coś wymyslimy. Ja mam podobny problem co dziwne też po zmianie softu i może tu jest diabeł pogrzebany.Bede próbował nowego softu .Efekty przedstawie pożniej.A same problemy moje opisałem tu
http://imdb.pl/forum/pokazTemat.php?tematId=f264

I macie tam już wyniki mojej wojny ze sprzętem.Potwierdza sie że soft może powoli psuć działanie odtwarzacza.

Proszę czekać…