KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Tacka się nie wysuwa 12
whesker

Witam
Mam Bellwooda od ok 1,5 roku
Dotychczas spisywał sie nieźle, ale wczoraj wystąpił duży problem:
Tacka nie chce się wysunąć! O co chodzi?
Próbowałem wyłączać odtwarzacz z prądu, wciskałem eject zarówno z pilota jak i bezpośrednio z odtwarzacza, zero reakcji.
Co można poradzić??

mastaJ

serwis

Proszę poprawić następujące błędy:

• Treść jest zbyt krótka, mimimalna liczba znaków to 30

bahama

Można spróbować "na siłe wysunąć tackę". Taen sposób uratował już kilka Bellwoodów. Podważ klapkę u góry tak by się otworzyła np. agrafką zagiętą. Zobaczysz białą zębatkę – , gdy nią zakręcisz tacka powiina się wysunąć. ( cyba że coś ją zablokowało ) Kilku z napisó tak ożywiło swój odtwarzacz. Powodzenia !

denis

sądzę że trzeba poczekać na nowy sprzęt BELLWOOD ze wszystkimi dodatkami TO BY BYŁO SUPER ,,bo przecie wiadomo że jakośc obrazu jest genialna !!! w porówaniu do innych odtwarzaczy!

whesker

czy kręcić zębatką mam przy włącząnym zasilaniu – podejrzewam że tak gdyz samo kręcenie zębatką ma tylko pomóc "zatrybić napędowi" czyli nie dosć ze włączone zasilanie to chyba również wciśnięty "eject" – czyli zainicjowanie wysuwania?
czy dobrze kombinuje?
pozdro
whesker

bahama

własnie że bez napięcia , on ma dopiero potem po włączeniu wsunąć tackę i dojść do siebie

whesker

WIELKIE DZIĘKI BAHAMA! POSKUTKOWAŁO!
Ciekawe tylko jak długo będzie ok, i co może być tego przyczyną!?

bahama

ciesze sie bardzo , tak jak pisalem wczesniej takie wskrzeszenia byly juz dosyc częste

scorpion_s

whesker powiedz a jaką masz ver.softu.Ja miałem podobne objawy ale po kilku miesiącach takich tymczasowych zawieszek zawieszał sie bardziej i wysuniecie juz nie pomagało.Drogą Adama Słodowego rozkreciłem pokrywe i zauważyłem że płyta wcale nie próbuje sie obracać.Wiec ja popchnełem palcem i startował bez problemu.Ale takie zawieszki zaczeły sie powtarzac coraz częściej a ilość popchnieć sie zwiekszała.Tak sie zastanawiam czy to nie wina upraidu 8024 z DTS. Na ver 8000 nie miałem żadnych problemów ale diabełmnie pokatrupił by wgrać tą amatorską wersje, bo wszyscy zachwalali że lepiej chodzi od 824.v5 orginału z tej strony.I tak zaczeły sie moje kłopoty.Teraz doszedłem do takiego etapu że jak mi płyta zaskoczy to jestem w niebie.ale juz wyczytałem że na stronie Belka jest versja 8156.Jak mi załapie to bede eksperymentował dalej.Tak sie właczyłem jakby wiecej było z takimi problemami.Wyniki moich wypocin przedstawie.

scorpion_s

Ludzka ciekawośc nie zna granic.A moja doprowadziła do naprawy sprzetu.Jednak soft 8165 ze strony Belka postawił mi odtwarzacz na nogi.Mimo że wszyscy znajomi zapewniali mnie że to wina sprzętowa okazało sie że nie mieli racji.Dziwiło mnie czemu płyta nie prubuje się obracać.Dobrze że za którymś razem popychania płyty palcem widział obraz softu.Ale co dziwne pierwsze wgranie nic nie dało.Zakończył upraid jak zawsze przejsciem w stan czuwania.I nic dalej były kłopoty chociaż firmware pokazywał na ekranie już nowe.Więc poszedłem w zaparte i dalej drugi upraid.I tu sie przetraszyłem bo zobaczyłem na ekranie przewijający sie wiersz poleceń i dalej odbywało sie wszystko inaczej niż zwykle.Zakończył komendą done a na wyświetlaczu wyswietliło hasło open.Ale tacki nie wysunął.Myślać że już całkiem go rozprogramowałem. bo już nic nie łapał.Nawet lasera nie było słychać za bardzo na płytach z divixami.Co dziwne widział za to plik z upraidem ale po kilku oczywiście popchnięciach płyty.Więc nie szczedząć czasu właczyłem 3 raz firmware.Tak samo ruszył jak przedtem przewijając przez cały ekran wierszem poleceń.Zakończył napisem Done……..i tu aż krzyknołem zzachwytu, na wyświetlaczu close i tacka sie otworzyła.Władam 1 lepszą płyte i co? i rusza z kopyta bez problemów.wkładam inne i tak samo.Okazało sie że nawet nie zacina tych co przedtem miał kłopty z odczytem i sie zacinały.Teraz drugi dzień dzieciak oglada non stop bajki bez żadnych problemów.I w ten o to sposób mam nowego Belka.:)))) I niech mnie ręka boska broni jak będę uprajdował na jakiś eksperymentalnych firmwarach.Na 8000 był spokój i teraz też widać że bedzie.Jednak Ci z strony Belka mają racje by nie wgrywac czego popadnie.Acha i moze cos o nowym 8156.Wreszcie nie ma tych już przebrzydłych ikonek windowsowskich na poczatku tytułów nagrań.Aż miło popatrzeć.I co jeszcze na szybko zauważyłem, w czasie przechodzenia z jednego filmu na drugi nie przeżuca od razu tylko na chwilkę pokazuje sie plansza z tapetą.Myśle że to specjalnie dla swobodniejszego przejścia przez co nie bedzie sie zacinał .Firmware naprawde polecenia.Jeśli ktoś jedzie na poprzednich 8135 to niech zmienia czym prędzej.Nie bedzie już żadnych problemów miał ze sprzetem. Mój Belek jest tego dowodem, jesli soft go wyleczył.Pozdrawiam

bahama

u mnie dzialal bez zarzutu po kolei : na 8024 DTS , 8135 DTS i teraz 8156 DTS , więc pewnie albo Bellwoody róznią się minimalnie wnetrznościami, albo tym paluchem tak bujałes tackę , że się rozruszała :-) i rzeczywiście 8156 jako pierwszy inaczej zachowuje się przy upgradzie, kumpel się wystraszył wyłączył i już nie włączył… wiadomo trzeba poczekać do końca!

scorpion_s

> bahama o 2006-04-02 20:56:19 napisał:
>
> u mnie dzialal bez zarzutu po kolei : na 8024 DTS , 8135 DTS i teraz 8156 DTS ,
> więc pewnie albo Bellwoody róznią się minimalnie wnetrznościami, albo tym
> paluchem tak bujałes tackę , że się rozruszała :-) i rzeczywiście 8156
> jako pierwszy inaczej zachowuje się przy upgradzie, kumpel się wystraszył
> wyłączył i już nie włączył… wiadomo trzeba poczekać do końca!

No własnie bahama a dlaczego nie uprzedzili o tym fakcie w instrukcji wgrywania softu na tej stronie.Ja też sie wystraszyłem jak pisałem ale byłem cierpliwszy:))i zaoszczędziłem pieniązki a serwis stracił;))

robin01

Ja mialem ten sam problem i rozwiazalem go w ten sposob, ze wystarzylo wcisnac i przytrzymac dluzej przycisk otwierania szuflady cd i tyle. Przytrzymajcie na jakies 3 sekundy i powinno pomoc :)

Proszę czekać…