KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Problem z wiwa 128 (a dokladniej z mp3) 7
bethlehem

Witam wszystkich
mam taki problem z wiwa 128. otoz po wsadzeniu plyty z muzyka w mp3 (obojetnie czy to cd czy dvd) otwarzacz widzi plyte i foldery w niej zawarte, ale na niektorych mp3 nie ma ikony mp3 z boku, tylko taka "chmurka" (takie jak w komiksach) ze znakiem zapytania w srodku. Odtwarzacz wowczs nie chce odtworzyc tego utworu, Czasem jest tak , ze odtwarzacz widzi owa "chmurke" na, przykladowo, 2 z 8 piosenek, czasem na 5 z 8, czasem na wszystkich, a czasem na zadnej i wowczas odtwarza mp3 bezproblemowo. Jednak mp3 zgrane programem CDex ver. 1.51 sprzęt w ogole nie chce ostworzyc i "chmurki" ze znakami zapytania pojawiaja sie na wszystkich utworach ( i wowczas nic nie mozna zrobic ). Mam wgrany najnowszy soft (czy mailem stary czy nowy tez tak jest). Moze ktos tez mial taki problem. Jesli tak to prosze o jakas odpowiedz bo ja nie mam zielonego pojecia co z tym jest. A moza znacie jakis inny dobry program do przerabiania audio na mp3 ? bo przez CDex’a, wiwa nie chce mi otwarzac. Z mp3 zgranymi przez jakies inne programy (nie wiem jakie bo ja tych mp3 nie zgrywalem) wiwa czasem odtworzy a czasem nie, czasem pojawiaja sie te "chmurki". jest to troche dziwne, ale naprawde nie mam pojecia co to moze byc

Prosze o jakas odpowiedz, najlepiej na maila bethlehem@gazeta.pl albo tu na forum

dzieki i pozdrawiam
bethlehem

nok3310

moze przyczyna jest bardzo blacha – sprobuj nagrac te MP3 na inna lepsza jakosciowo plyte (nie na taka z marketu za 50gr) zobaczy czy problem sie powtorzy..
byc moze masz zaznaczona jakas opcje w CDEX’e i konwertujesz jakims dziwnym kodekiem do mp3..
moze to nie MP3 tylko OGG ? :) lub moze uzywasz kodeka MPC.. a tego juz wiwa nie widzi..
osobiscie polecam, jakis dosowy encoder typu LAME3 lub fraunthoffera z nakladka BLIGHT.. wszystko idzie pieknie i sparawnie a jakosciowo.. hmm.. choc jesli zalezy na jakosci dziweku to MPC jest lepszy od MP3.. no ale to juz odsylam na fora audiofilskie.. i konkretnie zwiazane z kodowaniem…

bethlehem

mp3 byly nagrywane na plytach TDK, Sony, Emtec, a takze Memorex (ktore sobie bardzo cenie).
Obojetnie jaki nosnik to przyczyna jest ta sama, raz widzi a raz nie, a te zgrane CDex’em w ogole nie chce czytac. Nie jest to takze OGG, tylko na 100% mp3. Takze naprawde troche to dziwne. Nie chce wysylac wiwy do serwisu bo bedzie to sie ciagnelo tygodniami, moze jednak ktos sie spotkal z czyms takim ?

nok3310

a jak jest w przypadku filmow divx ?
czy tez potrafi czasem "gubic" pliki?
czytac tylko niektore?
bo takie cos swiadczyc moze jedynie o uszkodzeniu czytnika, badz optyka do bani.. moze wlozyli jakis zle wyregulowany naped..
mnie co prawda kiedys przytrafilo sie ze wiwka, "gubila" niektore pliki ale naprawde bylo to spowodowane pewnie slaba jakoscia plyt .. (najtansze supermarketowki ) :)
takze, tutaj jzu nic wiecej nie potrafie pomoc..

bethlehem

tj pojawia sie znaczek zapytania w owej chmurce, ale odtwarzacz wlaczy film bez problemu, raczej sie nie zdaza aby go nie wlaczyl (chociaz wyjatek to nightmare on elm street czesc 4, 5 i 6 z tego co na razie zauwazylem, nie wiem tylko czy np bellwood tez mialby z tym problem). wowczas mimo iz jest chmurka, film nie gra

weasel

To chyba normalne w wiwie 128. Tez czasem tak mam ze wkladam plytke dvd np z serialem i jakis odcinek ma "chmurke" Wtedy otwieram i zamykam tacke i jest ok. Byc moze to wina "tanich plyt" (hawk dvd+r 8x za 1.20 z pudelkiem) Moze sprobuj zmniejszyc predkosc wypalania. Kiedys cos czytalem ze audio powinno sie wypalac 8x a dane 32x na cd-r a na dvd im wolniej tym lepiej.

toms

co do nagrywania płyt to tym mniejsza prędkość tym lepiej (ja nagrywam wszystkie płytki 16x). Lepiej później płytka chodzi przy odczycie danych.

A co do tych chmurek ze znakiem zapytania też mi sie pojawiają ale odpalają sie bez problemowo. Może to coś jest związane z kodowaniem pliku albo od kodeka…

bethlehem

bo jezeli na 10 utworow, chmurki nie ma np tylko w kawalku nr 2 i 8, to po wlaczenia kawalka drugiego i naciskajac przycisk "next" odtwaracz przeskakuje do numeru 8 (tego z logo mp3, bez chmurki). Jezeli chce wlaczyc kawalek z chmurka (przykladowo nr 3) , wowczas musze nacisnac STOP i wybrac kawalek z listy recznie. kawalek sie odpala,. ale naciskajac przycisk "next" otwarzacz dalej przeskakuje do numeru w ktorym nie ma chmurki, czyli do numeru 8 i jezeli chce wybrac inny kawalek niz 8 to musze znowu nacisnac STOP i wybrac recznie z listy. Wybierajac tak recznie kawalki, po wlaczeniu ich, nie ma juz przy nich chmurki i wtedy naciskajac klawisze "next" i "prev" moge skakac po kazdym kawalku. ale to chyba nie tedy droga…..
znacie moze jakies rozwiazanie ? tak tez bylo przed wgraniu softu i po wgraniu tez to samo, takze to nalezy wykluczyc

Proszę czekać…