FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Nowy wygląd strony głównej 28
Grzegorz_Derebecki

Pracuje od jakiegoś czasu na aktualizacją strony głownej. Chciałbym by znajdowało się tam więcej ciekawych i przydatnych informacji i by prezentowała się bardziej lekko. Dodatkowo kwestie techniczne mają tez znaczenie.

Nie mam jeszcze skończonej wersji a tylko work in progress ale postanowiłem podzielić się z wami byście mogli zobaczyć jaka zmiana nas czeka i nie być zaskoczonym.

https://fdb.xan.pl

Duży nacisk położony został na działanie strony na telefonie. Zachęcam więc sprawdzenie jej również i na tym medium.

Główne funkcjonalności:

- wyróżnione elementy (mogą to być nie tylko wiadomości ale też recenzje, quizy itp)

- recenzje nie bedą już pojawiały sie jako wiadomości a będą tylko dodawane do filmu dzięki temu recenzje każdego użytkownika będą mogły zostać wyróżnione na samej górze strony.

- Obejrzyj online ta sekcja przedstawiać będzie ostatnio dodane pozycje z serwisów streamingowych takich jak netflix czy hbogo, nowe serwisy sa w planach. Nie jestem pewny czy zdarzę z tą funkcjonalnością więc może jej nie być w początkowej wersji strony.

- wiadomość tutaj standardowo newsy będą się pojawiały tak jak do tej pory na dotychczasowej stronie.

- dziś w kinie to filmy które możemy zobaczyć w kinie.

- recenzje filmowe to ostatnio dodane recenzje do portalu przez was

- publicystyka tutaj beda dłuższe teksty, chcemy by nie znikały tak szybko z strony głównej bo one czesto nie dezaktualizują się tak szybko jak wiadomości.

- zwiastuny ostatnio dodane

- Ostatnie dyskuje tutaj prezentowane będą ostatnio komentowane filmy i osoby przy czym poprawiamy od dawna występujący blad, że wystarczyło zagłosować na komentarz a on odrazu był podbijany.

- na forum – czyli co dzieje się na forum skromnie ale treściwie.

- quizy – najnowsze quizy dla was

- Dziś urodziny obchodzą – jak sama nazwa wskazuje urodziny aktorów/rezyserów tych najbardziej znanych.

To oczywiście nie wszystkie elementy które pojawią się na stronie głównej. Mamy jeszcze ostatnie galertie filmowe, ostatnio dodane ciekawistki/wpadki, może jakaś forma rankingu dodających itp.

Dajcie znać co o tym sądzicie każda uwaga jest cenna :)

fredaser

@Grzegorz_Derebecki Na kwestiach technicznych się za bardzo nie znam, więc wypowiem się tylko o wyglądzie, który według mnie prezentuje się naprawdę ładnie oraz co ważniejsze, przejrzyście.

Jankes

@Grzegorz_Derebecki dla mnie bardzo przejrzyście i ładnie :)

Bluejohn_26

@Grzegorz_Derebecki Wygląda całkiem dobrze. Czy będzie na plus czy na minus, będzie można ocenić chyba dopiero w momencie przejścia ze starej na nową.

Movieman

Ja również jestem jak najbardziej za ;) Wygląda bardzo ładnie.

Sweet_Foxy

@Grzegorz_Derebecki Podoba mi się. FDB na telefonie działa tak znakomicie, że nie jest potrzebna oddzielna aplikacja. :-)

Redox

@Grzegorz_Derebecki dla mnie również na plus, najbardziej podoba mi się rozdzielenie sekcji newsów na recencje+publicystykę.

Grzegorz_Derebecki

@Redox recenzje już więcej nie bedą się pojawiały w newsach. Od teraz będzie się je tylko za pomocą panelu dodawania treści dodawało do samego filmu.

Anonimowy

@Grzegorz_Derebecki Całkiem fajnie. Nie jest już tak przytłaczająca jak obecna strona główna. Wygląd jest dobry. Jak dla mnie jest ok.

LakiLou

@Grzegorz_Derebecki Prezentuje się całkiem fajnie.

Siwy1984

@Grzegorz_Derebecki

Całkiem fajnie to wygląda, mnie się podoba.

als

@Grzegorz_Derebecki Zauważyłam pewną zależność – jeżeli pomiędzy newsami, posterami nie było przerw – pojawiły się, natomiast gdy były -zanikły :)
Przejrzyściej jest z odstępami :)

ar23s

@Grzegorz_Derebecki
Skoro strona główna jest tworzona z przytupem i planujecie aż takie nowości to dajcie chociaż jaki odcień szarości, zamiast tej wszędobylskiej bieli. Jak takową ustawisz sam zobaczysz, że wyjdzie to na plus i zauważysz kontrast. Skoro każda uwaga jest cenna to nie pogardziłbym również kilkoma oficjalnymi motywami kolorystycznymi do wyboru. Szare tło byłoby domyślne rzecz jasna.

Kolejność poszczególnych elementów wg mnie wyglądałaby najlepiej tak:
- newsy
- wiadomości
- ostatnie dyskusje / na forum
- dziś w kinie
- zwiastuny
- publicystyka
- recenzje
- quizy
- dziś urodziny obchodzą…

►►►

"To oczywiście nie wszystkie elementy które pojawią się na stronie głównej. Mamy jeszcze ostatnie galertie filmowe, ostatnio dodane ciekawistki/wpadki, może jakaś forma rankingu dodających itp."

Galerię dałbym pod "urodzinami", potem "ciekawostki/wpadki", a na samym końcu ranking użytkowników.

Siwy1984

@ar23s
O tak..Tej bieli jest tu faktycznie wszędzie trochę za dużo..
Dobrze że używam Stylusa z ciemnym (czarnym) tłem bo inaczej bym chyba zwariował, ale w telefonie np. już tego luksusu nie mam..
Faktycznie przydałoby się tu trochę przyciemnić tą biel, nie mówię może zaraz o czarnym tle (choć nie ukrywam że ja jestem fanem takiego tła wszędzie) ale o wspomnianej szarości i to nie tylko na stronie głównej ale ogólnie na całym portalu bo ta biel naprawdę bije po oczach jak mam być szczery..

Reszta natomiast jeśli chodzi o stronę główną jak już wyżej wspomniałem mi się osobiście podoba i nie mam specjalnie jakiś zastrzeżeń.
Pozdrawiam : )

Grzegorz_Derebecki

@ar23s Niestety na razie nie planujemy zmiany kolorów (ja akurat jestem zwolennikiem bieli). Skórki to tez problem bo trzeba je utrzymywać a nie mamy obecnie takich mocy.

Nie mówie, że kiedyś nie powstanie ciemna skórka ale zobaczcie nawet na google nie ma tam ciemnej skórki :)

Nevarius

@Grzegorz_Derebecki na Google nie ma ciemnej skórki, bo Google działa niczym hub lotniczy. Stamtąd przechodzimy na inne strony. Wpisujemy hasło, cyk, jesteśmy już na interesującej nas stronie. Z kolei fdb to strona o filmach, wchodzimy tu po informacje, poczytać komentarze, czy wziąć udział w ciekawej dyskusji. Więc spędzamy tu o wiele więcej czasu niż na Google, a to przekłada się na wzmożone wymagania co do preferencji wyglądu strony.
Pozdrawiam

Grzegorz_Derebecki

@Nevarius ok a facebook, twitter ma ciemną skórkę? :)

Stronę mamy już prawie gotową można ją zobaczyć tutaj
https://fdb.xan.pl

Camizi

@Grzegorz_Derebecki
Z Ćwierkaczem spudłowałeś:

Różnica między starą wersją a nową jest dla mnie kosmetyczna. W zasadzie wolę starszą, bo nie muszę scrollować do ostatnich komentarzy.

O tym, że jest tu za biało, pisałem już nie raz (i nie tylko ja), ale Grzegorz jest w tej kwestii nieustępliwy. Jak dla mnie design fdb jest po prostu nudny. Wchodzisz przypadkiem z google na stronę jak ta, myślisz "meh, kolejny onet" i już tu nie wracasz.

Grzegorz_Derebecki

@Camizi Z tym niewracaniem widać, że Ciebie to nie dotyczy :D Z ciemnym kolorem pomyślmimy jeszcze jako opcje ale nie wiem kiedy :((widać, że jest na to zapotrzebowanie).

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Grzegorz_Derebecki "Obejrzyj online" – to by się przydało – szczególnie jeśli chodzi o platformy streamingowe

Siwy1984

@Grzegorz_Derebecki

Jeśli chodzi o ten ciemny kolor jako opcję to tylko dodam że kiedyś ZSGifMan natrafił na pewną stronę która posiada dość ciekawy "pstryczek" po prawej stronie i każdy użytkownik może sobie nim pstryknąć na ciemne tło lub pozostać przy jasnym..
Zresztą pozwolę sobie wrzucić jeszcze raz link do tej strony który zapodał tu kiedyś pod innym tematem ZSGifMan :

https://www.outsideonline.com/2133391/inside-alex-honnolds-tricked-out-new-adventure-van

Taki "pstryczek" to moim zdaniem genialna rzecz, aczkolwiek nie wiem na ile wprowadzenie takiego czegoś jest realne od strony technicznej bo aż tak się na tym nie znam, ale swoją drogą jest to ciekawy wynalazek.

ZSGifMan

@Siwy1984

Dzięki Siwy – jesteś niezwykle uczciwy, że mnie wspomniałeś, a to strasznie rzadka cecha ostatnimi czasy i bardzo ją doceniam! Jest w sieci kilka równie honorowych osób, bo reszta zupełnie… nie przejmuje się takimi duperelami, żeby nie nic więcej i nic brzydkiego ;)

Ja jak coś piszę i jest to coś z netu, to uznaję to za "open source" i każdy może pisać co ja wpisałem, bo ja przecież też pisze po kimś. Jednak bardzo miłe jak się wspomni, kto był wcześniej :)




@Grzegorz_Derebecki

Na stronę główną wszedłem słownie kilka razy, bo mam tak rozpracowaną strategię, że mam odnośniki do konkretnych podstron i raczej nigdy nie błądzę po stronach. Dlatego nie wypowiem się jak wyglądała strona główna, bo jej zupełnie nie pamiętam, ale ta obecna – zerknąłem na nią specjalnie – i nie jest zła, jest czytelna. Poczytałem o planowanych zmianach, szczególnie oddzielenie wiadomości (njusy filmowe) od recenzji do mnie przemawiają, to będzie dobre posunięcie!

A korzystając z okazji chciałem zapytać o coś co od samego początku (mojego tutaj) niezmiernie mnie nurtuje: kto lub co jest "online"??
Chodzi mi o stopkę praktycznie każdej strony na FDB, tam jest napisane: "Status: online". Czy to strona/serwer jest "online", czy kto lub co, bo jak się wchodzi bez zalogowania, też jest "online", jak przez tryb prywatny… to samo. Niezła zagadka to jest dla mnie? ;)

A w temacie "online", to chciałem jeszcze zapytać, bo kwadratowe i prostokątne awatary nie miały żadnej dekoracji, natomiast okrągłe mają takie półspinnery pomarańczowe i sugerują mi one ciągle, że dany użytkownik jest właśnie na FDB (taka analogia z innego portalu), ale tak nie jest, bo wyświetla się to wszystkim z góry na dół. Czy nie lepiej byłoby wykrywać jaki user jest aktualnie na naszej stronce i wtedy jego awka tak udekorować, tak by reszta będąca "offline" miała "gołe" obrazki?
     

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan ten kolor to raczej kolor fdb po prostu. Możliwe, że kiedyś wprowadzimy oznaczanie ludzi online jednak zadanie wymaga przemyślenia bo wiekszość informacji na stronie jest cachowana by zwiekszyć wydajność. Można by to dodac do suggestii by nie zgineło :)

Ten Status: online to taka moja mała tajemnica :)

Chemas

@ar23s

Mi biel pasuje i to bardzo, ale to oczywiście tylko kwestia gustu.

EDIT:
Przy okazji mam do Grzegorza pytanie.
Przy uzupełnianiu zawodów, takich jak charakteryzator osobisty czy kaskader dublujący, mamy możliwość po dwukropku dopisać nazwisko aktora. Bardzo fajnie. Jednak jest jeden problem, że jak się wybierze z listy dajmy na to charakteryzator osobisty, to już nic nie można zrobić. Trzeba po prostu całą frazę wpisać samemu, włącznie z tym dwukropkiem i aktorem.

Mam więc prośbę, czy można coś z tym zrobić ? Jak nie, to trudno, ale byłoby myślę duże ułatwienie.

Zadałem to pytanie w tym poście, nie chciałem dla takiej dupereli zakładać osobnego ;)

als

@Grzegorz_Derebecki Niestety, ale wyróżnione to duble poniższych paneli tematycznych. Albo więcej artykułów, aby te wyróżnione nie pojawiały się w 99% na stronie głównej paneli, albo bez wyróżnionych…. ale to tylko moje zdanie…

Grzegorz_Derebecki

@als zmieniłem to, teraz jak wiadomość jest wyróżniona to znika z zakładki wiadomości. Quizy i Recenzje zostały jak były.

als

@Grzegorz_Derebecki Klasa! Dzięki :)

Proszę czekać…