FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zmiany na stronie filmowej 49
Grzegorz_Derebecki

1. Strone współtworzą
2. Nowe treści

Przykład: http://imdb.pl/f111

:) Pozdrawiam.

Aseq

No i pieknie jest :) Szkoda tylko, ze nadal nie mozna zobaczyc ile ma sie punktow. W kazdym profilu powinno byc rowniez zaznaczone "punktow" i "punktow w miesiacu" tak mi sie wydaje :) Pozdrawiam

Arteq

Hmmm, a dlaczego jak wejdzie się w "to co jest przed zweryfikowaniem" (że to tak nazwę) to pisze kto dodał informacje? Może się przez to znów zacząć sprawa tego typu, ze jedni będą oskarżać drugich o to, że nie zaliczyli im wiadomości tylko dlatego, że ich nie lubią itp. Trzeba to zmienić żeby nie było takich akcji :)
Poza tym czekam na kolejne NOWOŚCI. Ale oczywiście cierpliwie, bo wiem, że jesteście ludźmi i się rozdwoić nie możecie.
Widzę też, że jakiś nabór na weryfikatorów był ostatnio :) Ilu was teraz jest?

zark

Przydalby sie katalog alfabetyczny filmow z mozliwoscia definiowania roznych warunkow wyswietlania (rok, kraj…)

Grzegorz_Derebecki

Wszystko z czasem prosimy o cierpliwość:)

Ronaldinho

zark, a ty przypadkiem nie jest Paweł (Xzar) z filmweb??

zark

pewnie ze jestem, dzialam na dwa fronty

Ronaldinho

Poznałem cie po foto, a ten "xzar" albo "zark" to jakaś postać z filmu?

zark

tak kolego jest to postac z
"Zalogi G" a Ronaldinho tez z filmu? ;)

Aseq

Dubel!
https://imdb.pl/szukaj.php?s=Mr.%26Mrs.+Smith
Bledna jest ta werja 2004

Ronaldinho

Ronaldinho to najlepszy piłkarz świata

Aseq

Mam pytanko do autorow strony (Grzegorza, Krzysztofa, Anity) czy bedzie mozna wkrotce dodawac rowniez do filmow zwiastuny??

Grzegorz_Derebecki

> Aseq o 2006-04-20 12:29:30 napisał:
>
> Mam pytanko do autorow strony (Grzegorza, Krzysztofa, Anity) czy bedzie mozna
> wkrotce dodawac rowniez do filmow zwiastuny??

Mysle, że ze względu na prawo autorskie zwiastuny dodawać będzie wyłącznie redakcja.

Aseq

… bo przeciez redakcja zapewne bedzie zamieszczac i tak te same zwiastuny. Zreszta zapewne macie te same prawa co Filmweb na ktorym jeszcze do konca 2004 roku mozna bylo dodawac zwiastuny samemu.

Aseq

http://imdb.pl/szukaj.php?s=Prognoza+na+%C5%BCycie
Dubel, wersja bez THE jest bledna

Grzegorz_Derebecki

> Aseq o 2006-04-21 00:42:41 napisał:
>
> http://imdb.pl/szukaj.php?s=Prognoza+na+%C5%BCycie
> Dubel, wersja bez THE jest bledna

Usunięta wersja NOWSZA (tak będzie zawsze!) wersja starsza czyli ta bez The już poprawiony tytuł ma.

Zawinił tym razem weryfikator: yakuz…. :P
https://imdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=4006

Powinnien odrzucić treść bez The :P aż dziwne bo w źródle była.

Aseq

Dubel kolejny!
http://imdb.pl/f640
W panstwach jest dwa razy USA

I jeszcze jedno – w moim profilu nie moge zobaczyc ostatnich trzech zweryfikowanych materialow. Nie wywietlaja sie tytuly, pisze tylko ze nie zaakceptowany a ja nawet nie wiem co.

ajsmen91

To ja też informuję, że znalazłem dubla: http://imdb.pl/f103. W Gatunkach pojawia się dwa razy horror i thriller, a w krajach dwa razy Wielka Brytania.

A oto kilka pytań ode mnie:
1. Czy będzie możliwość dodawania języka w jakim jest film?
2. Kto może korygować błędy takie jak ten powyższy? Redakcja? Weryfikatorzy?
3. Czy macie zamiar powiększyć ilość zawodów przy dodawaniu obsasy (przydały się animator, osoba do efektów specjalnych, dźwiękowiec, kierownik obsady, wydział charakteryzatorski, organizacja produkcji, i wiele innych)

Pozrawiam

opatrznik

Zaraz po uruchomieniu takiej opcji byłoby trzeba wypisać angielskie odpowiedniki zawodów żeby nie miałby problemów z przepisywaniem lub żęby tego nie robiły błędnie..

Grzegorz_Derebecki

> Aseq napisał:

> Dubel kolejny!
> http://imdb.pl/f640
> W panstwach jest dwa razy USA

Poprawione. Niedługo wdroże jakieś procedury zapobiegające dublom chodź nie wydaje mi się żeby całkowicie udało się je wyelinować

> I jeszcze jedno – w moim profilu nie moge zobaczyc ostatnich trzech
> zweryfikowanych materialow. Nie wywietlaja sie tytuly, pisze tylko ze nie
> zaakceptowany a ja nawet nie wiem co.

To są treści do filmu The Weather Man który został usunięty, a ja je odrzuciłem bo były dodane do dubla a nie do filmu prawidłowego. Poprawie to też niedługo..

> ajsmen91 o 2006-04-21 07:37:56 napisał:
>
> To ja też informuję, że znalazłem dubla: http://imdb.pl/f103. W Gatunkach
> pojawia się dwa razy horror i thriller, a w krajach dwa razy Wielka Brytania.

Dzięki, poprawione.

> A oto kilka pytań ode mnie:
> 1. Czy będzie możliwość dodawania języka w jakim jest film?

Możemy taką opcję zrobić.. pomyslę, narazie jednak nie jest to moim
priorytetem, są blogi do zrobienia, punktacja, jakis system antydublujacy czy chodzby możliwość dodawania informacji o aktorach itp.

> 2. Kto może korygować błędy takie jak ten powyższy? Redakcja? Weryfikatorzy?

Tylko redakcja, ze względu na to, że usuwać można praktycznie wszystko raczej dostęp do tego typu opcji pozostanie wyłącznie w rękach redakcji. Napewno zostanie utworzone miejsce gdzie będzie można zgłaszać treści do usunięcia.

> 3. Czy macie zamiar powiększyć ilość zawodów przy dodawaniu obsasy
> (przydały się animator, osoba do efektów specjalnych, dźwiękowiec,
> kierownik obsady, wydział charakteryzatorski, organizacja produkcji, i wiele
> innych)

Trzeba by na ten temat przeprowadzić jakąś publiczną dyskusję obecne zawody to taki minimum jesteśmy otwarci na możliwość ich rozszeżania, ale nic na siłe :)

Aseq

Wedlug mnie najwazniejsze to wprowadzic licznik punktow bo nawet sie nie wie ile ich sie w sumie ma.
Aha no i zdeka niedopracowane to jest bo jak sie dodaje obsade wchodzi max 49 (nie 50 tylko 49) a tutaj jest inaczej bo przy nieparzystej liczbie jest zaokraglenie w dol czyli liczy jak za 48 :| Dlatego polecam zrobic albo zaokraglenie do gory albo 50 luk (dodac ta jedna).
Brakuje jeszcze jakiegos FAQ albo rozkladu za co ile punktow.
Aha no i rzecz jasna uaktywnienie stron z ludzmi filmu.
Pozdrawiam

Spinnaker

Aloha, jestem użytkownikiem dopiero od 19 godzin, ale mi się tutaj podoba… :) dręczy mnie właśnie pytanie o rozkład punktów za co i za ile :P, bo np takie małe pytanko: jakbym dodał do filmu dwa gatunki, to czy bym dostał tyle samo punktów jak w przypadku jednego gatunku….? to tak na marginesie, pozdro dla redakcji :0)

opatrznik

Ten oto film : http://imdb.pl/f1363

To ten film .. http://www.imdb.com/title/tt0435217/

Błędy?

Aseq

> Spinnaker o 2006-04-21 14:27:36 napisał:
>
> Aloha, jestem użytkownikiem dopiero od 19 godzin, ale mi się tutaj podoba…
> :) dręczy mnie właśnie pytanie o rozkład punktów za co i za ile :P, bo np
> takie małe pytanko: jakbym dodał do filmu dwa gatunki, to czy bym dostał
> tyle samo punktów jak w przypadku jednego gatunku….? to tak na marginesie,
> pozdro dla redakcji :0)

Nie, za kazdy gatunek masz jeden punkt, czyli jak dodasz ich 4 to masz 4 punkty, tak samo jest z krajami. Rola – 0,5 punkta, tyle ze tu jest przy nieparzystej liczbie zaokraglenie W DOL a nie w gore. opis – 4 pkt (a nie 6), plakat, za kazdy po 2 pkt. pozostale luki na temat dat itd… 1 pkt bez wzgledu na to ile wypelnisz. Dodanie filmu – 1 pkt.

opatrznik

http://imdb.pl/f567

W tym filmie podane jest 2x Gatunek i 2x Kraj.

Dodatkowo dodałem pełną obsade, oczywiście osobno aktorów i ekipe, razem by sie nie zmieścili a tak jest przynajmniej wygodnie. ;]

Janeq

Ja proponuje nie wprowadzac "rankingu dodajacych". ;) Bo z tego co widze, bede na dnie :D Ludzie, czy wy caly dzien spedzacie na dodawaniu filmow? :D

A teraz juz na powaznie, chcialbym spytac, czy planujecie w przyszlosci nawiazac jakas wspolprace np. z dystrybutorami filmowymi czy innymi firmami? Dzieki temu moglibyscie moze uzyskiwac np. jakies ekskluzywne niusy czy nagrody do konkursow…

Gdzies przeczytalem tez zyczenie, zeby nie zamieszczac zbyt wielu reklam. Ja tam nie mam nic przeciwko nim. Wiadomo ze z czegos trzeba oplacic serwer i domene, przeciez tworcy strony nie beda siegac do wlasnej kieszeni ;)

PS: Wydaje mi sie ze z kazdym dniem przybywa aktywnych uzytkownikow. Mam nadzieje, ze kiedys bedzie ich tylu, co na filmwebie ;)

EDIT:
Jeszcze jedno. Przydalaby sie mozliwosc zrezygnowania gdzies w opcjach z maili, przychodzacych kazdorazowo po zatwierdzeniu jakichs danych…

Aseq

Jezus maria zalogowalem sie na poczte a tam dwiescie-cos wiadomosci od was a kazda ze poprostu albo cos odrzucone albo przyjete, moglibyscie mnie laskawie tym nie spamowac? :P przeciez ja to samo widze w swoim profilu!!

Ronaldinho

Prawidłowy film http://imdb.pl/f224

Dubel, który trzeba usunąć http://imdb.pl/f2531

POZDRAWIAM

Arteq

Ciągle piszecie o tych 50 osobach w obsadzie, które chcecie dodawać. Błagam zlitujcie się! Apeluję! Dodawajcie po 10 nazwisk max, bo takie wielkie tasiemce strasznie ciezko sie sprawdza i wątpię żeby ktokolwiek miał na to ochotę. Ja nie mam. Jak się to podzieli na części, leci to znacznie sprawniej. Panowie weryfikatorzy, co o tym myślicie?

Krzysztof_Czerepak

weryfikatorzy to nie sami panowie :)

wygodniej mi się dodawało 50 osób obsady… w sprawdzaniu tego też nie widzę większej różnicy… czy 10 czy 50 – tak czy siak, trzeba sprawdzić…

Arteq

O przepraszam, to było strasznie seksistowskie :) Przepraszam drogie panie :)

opatrznik

Ja dodaje pełne listy obsad.. Jak jest tego dużo to osobno aktorów i ekipe.. Jeśli serwis ma być profesjonalny wypada podawać pełne dane o filmie..Takie jest moje zdanie i bede starał sie tego trzymać.

Grzegorz_Derebecki

> opatrznik o 2006-04-21 22:40:42 napisał:
>
> Ja dodaje pełne listy obsad.. Jak jest tego dużo to osobno aktorów i ekipe..
> Jeśli serwis ma być profesjonalny wypada podawać pełne dane o filmie..Takie
> jest moje zdanie i bede starał sie tego trzymać.

Ale nikt tego nie neguje jedynie sugeruje się by zgłaszać to np w 2-3 partiach jedna po drugiej. Zgłaszanie tak dużej ilości na raz zwiększa prawdopodobieństwo błędu i może dojść do odrzucenia całej treści :)

opatrznik

Nie wiem jak inni ale ja sie na tyle kontroluje przy dodawaniu, że błędy to mogą wystąpić może w pierwszych moich dodaniach w póżniejszych raczej nie..

Zresztą jak dochodzi do odrzucenia to można w swoim profilu dana liste poprawić i zgłosić do ponownego rozpatrzenia?

Arteq

No właśnie. Ja wolę na raty :) Wtedy łatwiej mi się sprawdza i jest mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

BigGiantHead

Chciałbym zgłosić dwa niewielkie błędy, które mogą niekiedy utrudnić dodawanie:

1) Przy dodawaniu obsad, po kliknięciu przycisku "sprawdź" znika wpisane źródło (trzeba je dodać tuż przed wysłaniem)

2) Także przy dodawaniu obsad, gdy sprawdzimy obsadę i system znajdzie danego aktora w bazie, to nie ma już możliwości usunięcia go (moim zdaniem po daniu posady na "-" powinno go wywalić)

I jeszcze taka mała sugestia odnośnie przekierowywania – po edycji treści mogłoby przekierowywać na stronę danego filmu, a nie na główną :P

Aseq

> BigGiantHead o 2006-04-23 12:25:05 napisał:
>
> Chciałbym zgłosić dwa niewielkie błędy, które mogą niekiedy utrudnić dodawanie:
> 1) Przy dodawaniu obsad, po kliknięciu przycisku "sprawdź" znika wpisane
> źródło (trzeba je dodać tuż przed wysłaniem)
> 2) Także przy dodawaniu obsad, gdy sprawdzimy obsadę i system znajdzie danego
> aktora w bazie, to nie ma już możliwości usunięcia go (moim zdaniem po
> daniu posady na "-" powinno go wywalić)
> I jeszcze taka mała sugestia odnośnie przekierowywania – po edycji treści
> mogłoby przekierowywać na stronę danego filmu, a nie na główną :P

No jezeli stwierdzisz, ze zrobiles blad, to robisz stronke wstecz i juz, ale zreszta i tak jakim cudem zarzylo by Ci sie, ze strona wykryla danego aktora a Ty zaskakujesz ze on nie gra w tym filmie – troche naciagane… No chyba ze pomyliles obsade z innym filmem. Wiec lepiej uwazaj. A co do zrodla to fakt znika, ale nie jestem pewien czy mimo to nie jest automatycznie zarejestrowany. A co do przekirowan to musi Ci juz wytlumaczyc Grzegorz, bo na tej stronce ciagle sie cos zmienia wiec niewykluczony ze wejdzie i taka opcja
pozdrawiam

Aseq

A do Grzegorza mam pytanko male, ktore juz zadawalem ale zostalo ominiete:
Kiedy pojawi sie w profilach jakis licznik punktow w sumie, w miesiacu itd… bo nawet nie mozna sie dowiedziec ile ich sie w sumie ma :((

Grzegorz_Derebecki

> Aseq o 2006-04-23 20:59:23 napisał:
>
> A do Grzegorza mam pytanko male, ktore juz zadawalem ale zostalo ominiete:
> Kiedy pojawi sie w profilach jakis licznik punktow w sumie, w miesiacu itd… bo
> nawet nie mozna sie dowiedziec ile ich sie w sumie ma :((

Może jeszcze w tym miesiącu :)

BigGiantHead

> Aseq o 2006-04-23 20:57:21 napisał:
>
> No jezeli stwierdzisz, ze zrobiles blad, to robisz stronke wstecz i juz, ale
> zreszta i tak jakim cudem zarzylo by Ci sie, ze strona wykryla danego aktora a
> Ty zaskakujesz ze on nie gra w tym filmie – troche naciagane… No chyba ze
> pomyliles obsade z innym filmem. Wiec lepiej uwazaj.

Ale co naciągane? Czy ja tu dorabiam jakąś ideologię? Zgłaszam pewien problem, który może utrudniać pracę i mocno irytować, jeśli ktoś nie jest cierpliwy ;). Błędy się zdarzają, mogą być dziesiątki powodów. A co, jeśli ktoś zauważy błąd już po dodaniu / zamknięciu przeglądarki? Musi wywalić całą kontrybucję, często kilkadziesiąt osób i dodać od nowa. W którymś tam temacie było o dublach, żeby ktoś poprawił obsadę, bo już dana osoba jest w obsadzie – nie zrobi tego bez dodania od nowa danych.

> A co do zrodla to fakt
> znika, ale nie jestem pewien czy mimo to nie jest automatycznie zarejestrowany.

Sprawdziłem, nie zapamiętuje. Co prawda wyskakuje informacja o pustym źródle i nie da się bez niego dodać, ale myślę, że to nie problem zrobić, żeby zapamiętywało to.

Aseq

Mi tego nie mow!
Po pierwsze: ja za to odpowiedzialny nie jestem i nie mam na to najmniejszego wplywu – jestem tu takim samym uzytkownikiem jak i Ty
Po drugie: uwazam, ze to jest zbedne bo jest bardzo male prawdopodobienstwo na popelnienie takiego bledu
Po tzrecie: jesli chcialbys tak bardzo to zmienic pisz na info@imdb.pl lub skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta… znaczy sie z Grzegorzem lub Krzysztofem :P
Pozdrawiam-

BigGiantHead

> Aseq o 2006-04-23 23:01:38 napisał:
>
> Mi tego nie mow!
> Po pierwsze: ja za to odpowiedzialny nie jestem i nie mam na to najmniejszego
> wplywu – jestem tu takim samym uzytkownikiem jak i Ty

Wiem. Ale to Ty potraktowałeś mój post jako czepianie się (wybacz, ale tak to odebrałem), dlatego musiałem się bronić :P.

> Po drugie: uwazam, ze to jest zbedne bo jest bardzo male prawdopodobienstwo na
> popelnienie takiego bledu
> Po tzrecie: jesli chcialbys tak bardzo to zmienic pisz na info@imdb.pl lub
> skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta… znaczy sie z Grzegorzem lub
> Krzysztofem :P

Jestem pewien, że napisanie tutaj jest tak samo dobrym sposobem na dotarcie do nich z tą informacją ;). Nie jest to jakaś hiper ważna sprawa, ale z drugiej strony jej poprawienie nie zajmie dużo czasu. Z mojej strony to chyba tyle, bo powoli schodzimy z tematu :]. Pozdrawiam również.

Aseq

Uwaga uwaga!!! Droga redakcjo!!! w dodawaniu krajow brakuje Kambodży!!!To nie zart!!! dodawalem do jednego filmu panstwa… Japonia, Niemcy, USA, Wielka Brytania no i Kambodża, patrze a tu nie ma :o.o:o

Spinnaker

> Aseq o 2006-04-24 12:25:13 napisał:
>
> Uwaga uwaga!!! Droga redakcjo!!! w dodawaniu krajow brakuje Kambodży!!!To nie
> zart!!! dodawalem do jednego filmu panstwa… Japonia, Niemcy, USA, Wielka
> Brytania no i Kambodża, patrze a tu nie ma :o.o:o

Hehe, a ciekawe jaki to film zrobiła ta Kambodża… ;) hihi, żarcik taki… ;P ja ubolewam że nie ma Abudabi… :( hehe pozdro

Aseq

A wiesz zdziwisz sie jaki: http://tomb.raider.filmweb.pl/
no i kto jest madrzejszy _:D:D

Grzegorz_Derebecki

Kambodża dodana do listy krajów

kampai

to ze na filmwebie jest kambodza o niczym nie swiadczy, na imdb nie ma kambodzy wiec watpie by byli producentami, wczoraj znalalem na filwmebie 2 aktorow ktory nie istnieja w swiecie realnym wiec ta kambodza to tez pewnie kolejna wpadka filmwebu;)

Cenobite

A moze dodac do gatunkow filmowych opcje MYSTERY w wielu filmach sie pojawia oto ten gatunek

Pozdrawiam Cenobite

BigGiantHead

Mam propozycję, która myślę, że wielu osobom się spodoba – żeby treści zweryfikowane były sortowane po dacie zweryfikowania, a nie po dacie dodania. Łatwiej wtedy kontrolować, co ostatnio zostało zweryfikowane, sprawdzać komentarze weryfikatorów (o ile są) i co ważniejsze się do nich stosować ;).

Spinnaker

> Aseq o 2006-04-24 15:25:42 napisał:
>
> A wiesz zdziwisz sie jaki: http://tomb.raider.filmweb.pl/
> no i kto jest madrzejszy _:D:D

Aseq, to pytanie o film produkcji Kambodży to był żart, a nic nie było o wymądrzaniu… :/ A jak już, to znajdż mi film produkcji Togo… ;) hehe, zdrówka… :D

Proszę czekać…