FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Poszukuje dramatów które pamięta sie długo po oglądnieciu ,,... 35
SYN

film który wywarł jakiś wpływ po oglądnieciu nie tylko to tylko film ale taki który coś wnosi

Hsi_Nao

"Przełamując fale". Zdecydowanie. I generalnie wszystkie filmy Larsa von Triera.
Do tego "Lilja 4-ever", "Księga Diny" i "Gia".

radosiewka

"Między piekłem a niebem" i "Podaj dalej". Nad innymi filmami musiałabym się zastanowić

Ronaldinho

"Miasto gniewu"

Alpinus

"Podaj Dalej", dosc stary film, ale naprawde swietny.

majron

eyes wide shut, full metal jacket, mechaniczna pomarancza, paths of glory – ogolnie wszystko kubricka :P
moze to nie sa dramaty ale warte uwagi i przemyslen:
before sunrise
before sunset
american beauty
angels in america
closer
broker flowers
le temps qui reste
dzien swira

malenstwo000

Ostanio oglądałam "Gdyby nie było jutra", polecam :)

Ronaldinho

Przypomniał mi się jeden wspaniały dramat: "American History X".

raven6

The Jacket

leprechan

fanatyk
plac zbawiciela
volver
tajemnica brokeback mountain

toudi2

The Virgin Suicides

Spinnaker

Zostań
Cienka czerwona linia

Hsi_Nao

Dzieci niebios

MadMax

Nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale jeśli naprawdę chcesz, aby po obejrzeniu, film zostawiał cię z egzystencjalnym pytaniem skierowanym także do ciebie, to polecam kino polskich reżyserów jak Krzysztof Kieślowski,
Krzysztof Zanussi, Janusz Kijowski – "Indeks"(1977) i "Kung-fu" (1979), Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Krzysztof Krauze, Feliks Falk, Ryszard Bugajski – "Przesłuchanie" (1982). Odwiedź stronę IMDB.com wpisz nazwisko jakiegoś z wymienionych reżyserów i wybieraj najwyżej oceniane filmy. Polecałbym jednak oglądanie ich po osiągnięciu 18 roku życia, gdyż tematy tam ptrzedstawiane można lepiej zrozumieć, im jest się starszym i bardziej doświadczonym przez życie. Ponieważ większość z tych filmów mówi o PRL-u, ważne jest też w niektórych filmach rozumienie realiów tamtego okresu historycznego i kontekstów społecznych w tamtych czasach. Pomimo tego gorąco zachęcam do zapoznania się
z tymi polskimi geniuszami kinematografii polskiej i postawami prezentowanymi przez głównych bohaterów ich dramatów.

szymon

obejrzyj sobie "życie za życie" z kate winslet. na dlugo pozostaje w pamieci …

Asia

Jak wcześniej napisał Ronaldinho "Amerikan History X", ostatnio podobął mi się film oparty na prawdziwej historii "Freedom writers"( coś w stylu "Młodzi gniewni").

waclaw00

Donnie Darko

toudi2

Fajne dramaty uff trochę tego było. Pisałem już o "Przekleństwach niewinnosci". Polecam jeszcze:
Lilja 4-ever
Fucking Amal
Thirteen
2:37
New Best Friend *- to nie dramat, ale fajny jest ten film
*Christiane F. My Dzieci Z Dworca ZOO
– Stary ale świetny. Ten film wbija w fotel.
American girl AKA Lifer’s Picnic
Leaving Las Vegas

American Gun (2005)
My Life Without Me – Trochę naiwny, ale fajny
Donnie Darko
Loving Anabelle
Leon
Forrest Gump
Elephant
Citizen X
The Rules Of Attraction
8 Milimetrów
(1 nie 2) to też nie dramat, ale jest OK
Hard Candy to też nie dramat ale fajny
Life As A House
Dangerous Lives Of Altar Boys
The United States Of Leland
Road To Guantanamo
Runing With Scissors
Foxfire

Mam nadzieje, że się przyda. Nie wszystkie wymienione filmy przeze mnie to typowe dramaty ale warto je obejrzec.

Napisz posta, który z filmów podobał Ci się najbardziej.

Pozdrawiam wszystkich Fanów Kina. Toudi2

Zapomniałem o takim starym filmie o wojnie atomowej, który nazywa sie
The Day After nie mylić z The Day After Tomorrow.

Pozdrawiam Toudi2

skunksior

"Carrandiru"

Krzysztof_Czerepak

z dramatów:
Zło (2003)
Kraina Tygrysów (2000)
Piękny umysł (2001)
Hitler: Narodziny zła (2003)
Sophie Scholl (2005)
Fabryka zła (2004)
Odkupienie (2004)
Lista Schindlera (1993)
Zaginiony Batalion (2001)
Pluton (1986)
Ojciec chrzestny (1972)
Człowiek w ogniu (2004)

tom11141

"angielski pacjent"

Assiiaa123

Keith jeden z najlepszych dramatów jaki widziałam ;d

Young_Caesar

jeszcze nie było :

-W pogoni za szczęściem
-doskonały świat
-goryle we mgle
-amerykańska zbrodnia
-bez mojej zgody
-choć goni nas czas

Edit:

jak moglem zapomniec o …..

-K-Pax
-Sam
- za wszelką cenę
-Zielona mila
-Wszystko za życie
-Cast Away

miki3475

Gran Torino zdecydowanie

Amicia9

Keith ; Bez mojej zgody ; Wielbicielka ; Oszukana. Polecam.

pillow13

Kolor Purpury

Polly1313

zdecydowanie "Zielona mila","Cena Honoru","Plac Zbawiciela","Skazani na Shawshank","Co gryzie Gilberta Graepa","Marzyciel","Blow","Przerwana lekcja muzyki", "Requiem dla snu","Trudna miłość","Malowany welon","Forrest Gump","siedem dusz","Sciezki Chwaly","Biały Oleander", "Leon Zawodowiec","Zapach Kobiety" jak mi się jeszcze coś przypomni to napisze ale te są świetne jak na mój gust . Polecam.

kika_kika

Większość filmów Francisa Forda Coppoli.
Czytałam, że niedługo ma się ukazać jakiś jego nowy film. Podobno jest świetny.. Ale na premierę w Polsce trzeba będzie pewnie poczekać..

Redox

http://fdb.pl/film/90796-tetro

Ten film to "Tetro" i dystrybutor wypuści go najprawdopodobniej na początku sierpnia br.

awers_2

Tetro w kinach polskich 3 września!

Ale wcześniej będzie można go zobaczyć na festiwalu Era Nowe Horyzonty na koniec, 1 sierpnia w Capitolu:))))))

Wrocław czeka:))

Redox

No będzie się trzeba wybrać :) Miejmy tylko nadzieję, że dziadek Coppola odzyskał formę i nie zafunduje nam drugiej badziewnej "Miłości stulatka" :)

kika_kika

Znalazłam trailer! Zapowiada się nieźle, chyba o formę "dziadka" Coppoli nie musisz się martwić :D

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=66483&klik=powiaz

awers_2

Hehhe no faktycznie :D Jednak trailer mi nie wystarcza, czekam z niecierpliwością na 1 sierpnia między murami cudnego Wrocławia :)

Ale, ale martwcie się, dam znać już po jak było :P A wy sobie czekajcie na 3 września hihihi… :)

zosiaazile

z Larsa von Triera polecam zwlaszcza "dogville" – film inny niz wszystkie, jak obejrzysz to bedziesz wiedzial dlaczego… raczej trudno go zapomniec…

Proszę czekać…