KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Nowy soft z 20.10.2006 do modeli: 128, 128u, 238u juz dostepne ;) 66
Neo10

na stronie wiwy dostepne sa juz nowe wersje z softu z dnia dzisiejszego 20.10.2006

linki:

128
http://www.wiwa.info.pl/new/files/WIWA%20HD128A%20ver.210.rar

128u
http://www.wiwa.info.pl/new/files/WIWA%20HD128U%20ver.210.rar

238u
http://www.wiwa.info.pl/new/files/WIWA%20HD238U%20ver.210.rar

jak narazie nie widze zadnej roznicy do wersja beta ;]

marekwk

W ustawieniach pojawił się>DZWONEK<. "Dzwoni" przy wysuwaniu talerza (po aktywacji)

idarek

> kaeres o 2006-10-23 14:12:20 napisał:
>
> Jedna i podstawowa prawda. Jezeli cos dziala w 100% to sie tego nie zastepuje.

Typowe podejście z czasów komuny. To ze nie zawsze nowsze jest lepsze to ok, ale jeżeli chodzi o firmware który jest wydany oficjalnie to tej zasady sie nie stosuje.

Lepiej przemyśl postępowanie, bo to tak samo jak z komputerami. Masz windows 98 który działa, wiec poco aktualizować na XP… to samo!

rox1

no 238U i po wgraniu nowego softu NO DISK wracam więc na stary,

może mi to kotś wyjaśnić dlaczego tak sie dzieje?

acha z jakiego softu na jaki aktualizowaliście ? jak z tego który udostępniony był na stronie idarka.

rostek2

Czesc,

jeszcze nie przeprowadzilem upgrade software’u i nie robilem testow – ale jak tylko zrobie zaraz napisze.

Najwazniejsze dla mnie jest aby podczas odtwarzania roznych formatow video (pliki o roznych rozszerzeniach np. WMV, AVI, MPG, MPEG itp. ) – gdy napotka na nierozpoznawalny format ma przechodzic do nastepnego pliku a nie tak jak jest w tej chwili – zatrzymuje sie na blednym pliku i trzeba recznie od nowa odpalac.

pzdr

Rostek

idarek

> rox1 o 2006-10-25 22:06:36 napisał:
>
> no 238U i po wgraniu nowego softu NO DISK wracam więc na stary,
> może mi to kotś wyjaśnić dlaczego tak sie dzieje?
> acha z jakiego softu na jaki aktualizowaliście ? jak z tego który
> udostępniony był na stronie idarka.

Ja zaktualizowałem z USB (u kumpla, nie wróviło do mnie jeszcze moje) i wszystko działa normalnie, bez problemów.

rox1

@idarek,

a jaki był dotychczas zainstalowany soft na tej maszynie ?

idarek

> rox1 o 2006-10-26 09:15:18 napisał:
>
> @idarek,
> a jaki był dotychczas zainstalowany soft na tej maszynie ?

najpierw orogynalny, potem ten co miałem na swojej stronie a teraz ten najnowszy.

rox1

hmm to może przez to miałem kłopoty po upgradzie, że użyłem do aktualizacji USB, a zalecane w instrukcji jest z cd ?

abis24

> rox1 o 2006-10-27 07:17:57 napisał:
>
> hmm to może przez to miałem kłopoty po upgradzie, że użyłem do
> aktualizacji USB, a zalecane w instrukcji jest z cd ?

czy robisz upgrade przez usb czy plytke to nie ma roznicy…

rox1

> abis24 o 2006-10-27 08:34:10 napisał:
>
> czy robisz upgrade przez usb czy plytke to nie ma roznicy…

taaak ,to jest logiczne, ale w tamik razie dlaczego po aktualizacji preawia na każdym dysku NO DISK i tylko VCD odtwarza ?

w serwisie powiedzieli, że wiedzą że są kłopoty, ale czy coś na to poradzą, czy będzie poprawka tego nie wiadomo, a jeżeli tak to też nie wiadomo kiedy.

może w środku bebechy są jakieś inne, ale starając się logicznie podejść to jeszcze nasuwa się pytanie kiedy wasze maszyny zostały kupione, bo z tego co wiem tutaj na forum ktoś jeszcze miał problemy po upgradzie. Ja kupiłem z początkiem października tego roku.

dziekan

> rox1 o 2006-10-27 08:45:19 napisał:
>
> taaak ,to jest logiczne, ale w tamik razie dlaczego po aktualizacji preawia na
> każdym dysku NO DISK i tylko VCD odtwarza ?
> w serwisie powiedzieli, że wiedzą że są kłopoty, ale czy coś na to
> poradzą, czy będzie poprawka tego nie wiadomo, a jeżeli tak to też nie
> wiadomo kiedy.
> może w środku bebechy są jakieś inne, ale starając się logicznie podejść
> to jeszcze nasuwa się pytanie kiedy wasze maszyny zostały kupione, bo z tego
> co wiem tutaj na forum ktoś jeszcze miał problemy po upgradzie. Ja kupiłem z
> początkiem października tego roku.

Witam

Ten sam problem NO DISC. WIWA kupiona ok 15 października.

abis24

Ja wiwke kupilem pod koniec sierpnia, zgadzam sie moze mamy inne "bebechy" bo co seria producent moze montowac np inne kosci.

abis24

> rox1 o 2006-10-27 08:45:19 napisał:
>
> taaak ,to jest logiczne, ale w tamik razie dlaczego po aktualizacji preawia na
> każdym dysku NO DISK i tylko VCD odtwarza ?
> w serwisie powiedzieli, że wiedzą że są kłopoty, ale czy coś na to
> poradzą, czy będzie poprawka tego nie wiadomo, a jeżeli tak to też nie
> wiadomo kiedy.
> może w środku bebechy są jakieś inne, ale starając się logicznie podejść
> to jeszcze nasuwa się pytanie kiedy wasze maszyny zostały kupione, bo z tego
> co wiem tutaj na forum ktoś jeszcze miał problemy po upgradzie. Ja kupiłem z
> początkiem października tego roku.

Jesli chodza tylko orginalne vcd to moze byc problem z czytnikiem plyt, jesli jest problem z divxsami postaraj sie wgrac starszy soft, lub wgrac najnowszy jeszcze raz. Niezle problemy mialem przy sofcie ver.206; ciagle zwiechy … dopiero soft v.210 zaradzil.

rox1

no to teraz sprawa dla mnie raczej jasna:
p tym co napisał @dziekan

w sprzęcie kupionym w październiku tego roku wystepuje problem przy upgradzie do wersji softu 210.

trochę za mała próbka, ale jeżeli ktoś posiada wiwę kupioną w tym czasie i robił upgrade to niech się wypowie

abis24

Nad czym dyskusja… poprostu mamy sprzet z ktorym sa jako takie problemy, jest Proabit musimy pisac maile dzwonic by w koncu wydali soft dzieki ktoremu bedzie mozna robic z tym sprzetem to do czego jest przeznaczony. Moj brat ma wiwke 228 juz prawie 2 lata na poczatku tez dziwnie chodzila ale po zmianie softu chodzi znakomicie fakt moze nie ma qpel ale odtwarzacz chodzi ciszej i jakby lepiej optyka sobie radzi z plytami niz w modelu wiwki238u gdzie wydobywa sie
halas. Fakt moze starsze modele maja lepsza optyke, bo przy dzisiejszych cenach producenci instaluja coraz tansze uklady by cena byla konkurencyjna. Ja tylko czekam abym mogl na mojej wiwce dostosowac szerokosc pionowa filmu do szerkokosci ekranu znajoma ma lg vxd9800 i robi sie to za pomoca strzalek na pilocie gora, dol.

rostek2

A ja zauwazylem dziwna nieprawidlowosc.

Otoz po wejsciu na strone WIWY: http://www.wiwa.info.pl/
i przejsciu do zakladki oprogramowanie – jesli ktos chce sciagnac najnowsze oprogramowanie do WIWA 128 – wiec klika link a tu zonk – otwiera sie okienko do zapisu pliku – ale plik do zapisu ma nazwe:
WIWA HD128A ver.210.rar (patrz ponizszy obrazek):

http://img137.imageshack.us/my.php?image=wiwahd128lu8.png

- SKAD TAM TA LITERKA "A" – i dlaczego w linku jej nie ma a w nazwie pliku jest?

Czy ktos wgrywal ten soft do WIWY 128? (bez "A") – czy to mozna spokojnie wgrac?

Z gory dzieki za info.

Pzdr

Rostek

rox1

ja napisze tak, że te dyskusje tutaj nie wnoszą nic ponieważ sprzeŧ jest tak marny, że jednym działa a jednym nie. Dobry sprzęt po prostu działa. Co do oprogramowania to myslę że część tych softów jest pisana pod kilka modeli i przez to te problemy. Jeżeli nie po wydaniu nowego firmwara są problemy to powinna czem prędzej wyjść poprawka.

Jeżeli by można samemu edytować plik firmware to zapewne uzytkownicy zrobiliby lepszy soft niż firma, a tak to jest po prostu do kitu.

Nawet wychodzi na to że nie można porównać tych samych modeli do siebie.
Poza tym Ci którzy teraz nie mieli problemów być może będą je mieli przy okazji następnej aktualizacji.
Acha i jeszcze jedno firma wiec ze są problemy po zaktualizowaniu 238U do wer. 210, ale mimo to nie udostępnia poprzedniej wersji firmware, żeby ewentualnie powrócić.

Może to taka taktyka – każdy musi z czegoś żyć, no nie ?

natomiast tłumaczenie że są odtwarzacze jeszcze gorsze – to jest niestety żadne wytłumaczenie dla mnie .

rostek2

Nie zgodze sie z Toba.

Sprzet wcale nei jest do kitu. Na rynku zaden z odtwarzaczy DivX nie dorownuje WIWIE czy BELLWOODOWI.

Zaden nie ma tak ladnej i duzej czcionki z mozliwoscia przesuwania jej po ekranie i z tyloma kolorami.

Jedyna wada WIWY w tej chwili jest to, ze zawiesza sie na plikach typu WMA i WMV – reszta jest super.

Jednak w dalszym ciagu nie wiem, dlaczego soft do WIWY 128 ma w nazwie literke "A".

Jesli ktos wie – prosze o odpowiedz.

pzdr

Rostek

idarek

> rostek2 o 2006-10-29 23:42:13 napisał:
>
> Nie zgodze sie z Toba.
> Sprzet wcale nei jest do kitu. Na rynku zaden z odtwarzaczy DivX nie dorownuje
> WIWIE czy BELLWOODOWI.
> Zaden nie ma tak ladnej i duzej czcionki z mozliwoscia przesuwania jej po
> ekranie i z tyloma kolorami.
> Jedyna wada WIWY w tej chwili jest to, ze zawiesza sie na plikach typu WMA i WMV

Jeżeli chodzi o WMV to oficjalnie wiwa nie wspiera tego formatu, więc ma prawo się wieszać :)

> – reszta jest super.
> Jednak w dalszym ciagu nie wiem, dlaczego soft do WIWY 128 ma w nazwie literke "A".
> Jesli ktos wie – prosze o odpowiedz.

poprostu tak wprowadzili w oprogramowanie pierwotne ze z pliku o takiej nazwie ma sie aktualizować i nie zmienili w trakcie rozwoju, a jak już poszło do ludzi to nie będą mieszac bo wyjdzie tak jak kiedys było z wcześniejszym odtwarzaczem bodajże 138 ale nie jestem pewien gdzie ludzie jak aktualizowali na bierząco to było ok, bo w pewnej wersji przestawili się na inne nazewnictwo, jednakże jak przszła kolej aktualizacji tych ludzi którzy nigdy tego nie robili to zaczęły się schody bo musieli kombinować z nazewnictwem żeby dtwarzacz zobaczył wogóle firmware. Moje osobiste zdanie, może ktoś sie z tym nie zgadzać, ale to są moje przemyślenia i wnioski.

> pzdr
> Rostek

idarek

> rox1 o 2006-10-29 17:51:46 napisał:
>

> Jeżeli by można samemu edytować plik firmware to zapewne uzytkownicy
> zrobiliby lepszy soft niż firma, a tak to jest po prostu do kitu.

Zapewne, tylko byłby on nielegalny, bo ludzie nawrzucali by tam nowych rzeczy co sprawiło by że odtwarzacz był by dużo lepszy, tylko wystąpił by problem z realizacją gwarancji, aspektami prawnymi do "main firmware" firmy produkującej chip ESS itp.

Jak już ktoś z proabitu dobrze powiedział "że jeżeli firma … prześle im najnowsze kodeki działające na 238 (chyba ta wersja była wspomniana) to zaktualizują firmware". Czyli proabit jak i inni producenci uzależnieni są od firm, na których chipach opiera się odtwarzacz, stąd też jak firma ESS wypuści nowszą wersję chipa to stare żadko są wspierane i każą ludzią przejść na nowszy, stąd wychoą nowe modele odtwarzaczy oparte na nowym chipie z nowymi kodekami itp.

> Poza tym Ci którzy teraz nie mieli problemów być może będą je mieli przy
> okazji następnej aktualizacji.

Niekoniecznie :)

> Acha i jeszcze jedno firma wiec ze są problemy po zaktualizowaniu 238U do wer.
> 210, ale mimo to nie udostępnia poprzedniej wersji firmware, żeby ewentualnie
> powrócić.
> Może to taka taktyka – każdy musi z czegoś żyć, no nie ?

niestety nie wszystkie odtwarzacze są dobrze zrobione, z tego co zauważyłem ludzią przestajej poprawnie działać wiwa po aktualizacji jeżeli chodzi o modele kupione już w październiku tego roku. Ja mam wcześniejszy (pierwszy wypust) i wszystko jest ok. Pewnie popełnili jakiś problem przy produkcji – chińczycy czy tam tajwańczycy – i teraz jest problem.

> natomiast tłumaczenie że są odtwarzacze jeszcze gorsze – to jest niestety
> żadne wytłumaczenie dla mnie .

W porównaniu ceny do wiwy … to są już tylko gorsze na rynku :) AKIRA … ble

wajs

> rostek2 o 2006-10-29 23:42:13 napisał:
>
> …Na rynku zaden z odtwarzaczy DivX nie dorownuje
> WIWIE czy BELLWOODOWI….
>

Chyba coś cię zaślepiło, śledzę to forum na bieżąco i aż się płakać chce, jak co chwila czytam o kolejnych nowych niedociągnięciach wiwy, w 100% zgadzam się z ”rox1”

- trafić na dobrze działającą wiwe to jak wygrać w totka,
- usb, do którego można podłączyć twardziela i niejednokrotnie jeszcze trzeba kombinować z zasilaniem, a filmy i tak się tną (mała przepustowość) jak dla mnie, to zbędny gadżet, chyba że doczekamy się pełnego usb2.0, ale oczywiste jest, że lepiej mieć, niż nie mieć, przez to usb można też mieć nerwicę
- problemy z audio jest jak jest w vbr
- brak swobody poruszania się katalogach podczas odtwarzania mp3
oraz wiele innych, o których można poczytać na tym forum

Ja nadal jestem użytkownikiem 9907, kiedyś mnie też coś zaślepiło, aby zmienić sprzęt, pojechałem do kumpla, który ma 238u, zabrałem ze sobą kilkanaście płyt z filmami, na dwóch wyszło „no disc” dwa filmy się cięły, i trzy wcale nie odpaliły, korkociąg nie maiał z tymi płytami problemów, wiec dałem sobie spokój z wiwami i kupiłem bez testów E4, nie będę pisał co było nie tak, ale już ktoś inny jest drugim właścicielem tego odtwarzacza.

Wkurza mnie takie pisanie „Na rynku zaden z odtwarzaczy DivX nie dorownuje WIWIE czy BELLWOODOWI” a za argument podaje: ładną i dużą czcionkę z możliwością przesuwania, każdy odtwarzacz ma swoje wady i zalety, dla jednych te wady bardzo przeszkadzają, a dla drugich mniej, a jeszcze dla innych, to co my uważamy za wady, to dla nich są zalety.
Może by tak troszkę spuścić z tonu, że jest się posiadaczem „najwspanialszego” sprzętu na świecie.

privmw

W pełni zgadzam się z kolegą Wajsem :-) a co do czcionki to w 9907 sam sobie wrzucam MTKReMaker-em jaka mi się podoba… teraz jadę na Arial Narrow bo mieści mi sie więcej znaków w linii… wielkość też dobieram sobie jaką chce :-) i to jest to co mi najbardziej w 9907 odpowiada… a tak poza tym jeszcze nie miałem filmu (nawet bardzo stare na starych płytach) który by mi nie poszedł na korrku…

Pozdrawiam

rostek2

Witam,

ciekawa dyskusja sie nam wytworzyla.

Jesli chodzi o WMV – OK – niech sobie nie wspiera – ma prawo – ale nie ma prawa sie wieszac. Bellwood np. tez nie wspiera WMV ale sie nie wiesza – tylko przechodzi do kolejnego pliku – i o to mi chodzilo. WIWA nie powinna sie wieszac.

A teraz do kolegi WAJS – oczywiscie moga Cie wkurzac twierdzenia typu "Na rynku zaden z odtwarzaczy DivX nie dorownuje WIWIE czy BELLWOODOWI" – powinienem napisac przed tym – "moim skromnym zdaniem" – wtedy wszystko bedzie ok.

Jesli chodzi o mnie – czyli moim skromnym zdaniem – w dalszym ciagu uwazam,z e w tej chiwli zaden z odtwarzaczy na rynku nie dorownuje BELLWOODOWI czy WIWIE jesli chodzi o czcionke w filmach DIVX. Przetestowalem wiele odtwarzaczy jak rowniez nagrywarek i nie znalazlem w zadnym tak duzej, wyraznej i ladnej czcionki jak w WIWIE czy BELLWODZIE.

W tej chwili jedyna wada WIWY (BELLWOOD jest bez wad – moim skromnym zdaniem jest najlepszy) jest to, ze jesli napotka nie supportowany typ pliku, zamiast przejsc dalej – zawiesza sie.

Pzdr

Rostek

P.S
czy kolega, ktory pisal o MTK cos tam… napisac cos wiecej. Kilka zdan. Mozna samemu modyfikowac czionke? (rozumiem, ze modyfikujesz software). Napisz co i jak – albo gdzie znajde wiecej info na ten temat – bo to co piszesz jest bardzo ciekawe. Ten 9907 to Korr?

AMIGAnTOMEK

> wajs o 2006-10-30 10:06:26 napisał:

> – usb, do którego można podłączyć twardziela i niejednokrotnie jeszcze
> trzeba kombinować z zasilaniem, a filmy i tak się tną (mała
> przepustowość) jak dla mnie, to zbędny gadżet, chyba że doczekamy się
> pełnego usb2.0, ale oczywiste jest, że lepiej mieć, niż nie mieć, przez to
> usb można też mieć nerwicę
Wystarczyłoby dobrze działające USB 1.1. Wystarczy na kompie puścić coś sobie pzrez USB 1.1 i nie ma problemów. Przecież transfer jest na poziomie 900 kilobajtów/s czyli powiedzmy 600 MB to 700 s a 1,4 GB okolo 1800 a o ile dobrze liczę to jest max 30 minut przyjmując że film ma 2x po 700 MB i trwa okolo 1h40 minut to mamy dużą nadwyżke transferu.

privmw

tak 9907 to Korr… co do przerabiania czcionek własnoręcznie zerknij tutaj
http://korr.ovh.org/viewtopic.php?t=11

rostek2

Ale jazda. Kiedys bawilem sie z nowymi tapetami i ikonkami, ale czcionek jeszcze nie przerabialem.

nie wiem tylko czy przy pomocy MTK mozna przerabiac soft dla procesora ESS.

pzdr

Rostek

abis24

> rostek2 o 2006-10-30 15:03:01 napisał:
>
> Ale jazda. Kiedys bawilem sie z nowymi tapetami i ikonkami, ale czcionek jeszcze
> nie przerabialem.
> nie wiem tylko czy przy pomocy MTK mozna przerabiac soft dla procesora ESS.
> pzdr
> Rostek

tym programem nie da rady, ciekawe czy sa jakies programy adresowane do wiwki

pozdro

AMIGAnTOMEK

http://bellwood.olek.waw.pl/text/zmiana_tapety.html możesz spróbować według tej instrukcji, co prawda jest napisana dla Bella, ale Bell też jest na ESS

idarek

> wajs o 2006-10-30 10:06:26 napisał:
>
> Chyba coś cię zaślepiło, śledzę to forum na bieżąco i aż się płakać
> chce, jak co chwila czytam o kolejnych nowych niedociągnięciach wiwy, w 100%
> zgadzam się z ”rox1”

Nie mówie że nie, ale jak za tą cenę…

> – trafić na dobrze działającą wiwe to jak wygrać w totka,

Też fakt, od momentu wypuszczenia 2giej tury po 1 października niestety czarne chmury nawiało nad pojęcie Wiwa Odtwarzacz DVD.

> – usb, do którego można podłączyć twardziela i niejednokrotnie jeszcze
> trzeba kombinować z zasilaniem, a filmy i tak się tną (mała
> przepustowość) jak dla mnie, to zbędny gadżet, chyba że doczekamy się
> pełnego usb2.0, ale oczywiste jest, że lepiej mieć, niż nie mieć, przez to
> usb można też mieć nerwicę

No tak, bynajmniej alternatywa do wgrywania firmware ;]

> – problemy z audio jest jak jest w vbr

Tego jeszcze ani razu nie zaobserwowałem, a z vbr mam naaaprawde dużo filmów.

> – brak swobody poruszania się katalogach podczas odtwarzania mp3
> oraz wiele innych

Duży minus, niestety :/ podobnie się ma do zdjęć… niektóre foldery nie działają.

o których można poczytać na tym forum
> Ja nadal jestem użytkownikiem 9907, kiedyś mnie też coś zaślepiło, aby
> zmienić sprzęt, pojechałem do kumpla, który ma 238u, zabrałem ze sobą
> kilkanaście płyt z filmami, na dwóch wyszło „no disc” dwa filmy się
> cięły, i trzy wcale nie odpaliły, korkociąg nie maiał z tymi płytami
> problemów, wiec dałem sobie spokój z wiwami i kupiłem bez testów E4, nie
> będę pisał co było nie tak, ale już ktoś inny jest drugim właścicielem
> tego odtwarzacza.
> Wkurza mnie takie pisanie „Na rynku zaden z odtwarzaczy DivX nie dorownuje
> WIWIE czy BELLWOODOWI” a za argument podaje:

No, to nie moje wypociny ;]

>ładną i dużą czcionkę z możliwością przesuwania, każdy odtwarzacz ma swoje wady i zalety, dla
> jednych te wady bardzo przeszkadzają, a dla drugich mniej, a jeszcze dla
> innych, to co my uważamy za wady, to dla nich są zalety.
> Może by tak troszkę spuścić z tonu, że jest się posiadaczem
> „najwspanialszego” sprzętu na świecie.

Fakt, nie ma rzeczy idealnych ;]

idarek

> rostek2 o 2006-10-30 13:20:56 napisał:
>
> Witam,
> ciekawa dyskusja sie nam wytworzyla.
> Jesli chodzi o WMV – OK – niech sobie nie wspiera – ma prawo – ale nie ma prawa
> sie wieszac. Bellwood np. tez nie wspiera WMV ale sie nie wiesza – tylko
> przechodzi do kolejnego pliku – i o to mi chodzilo. WIWA nie powinna sie
> wieszac.

No wiesz, ale ja mam kilka plików WMV które mimo to wiwa odtworzyła więc wole zeby sie zawiesiła próbując odpalić plik (bo może sie uda) niż wogule żeby go omijała.

rostek2

A to ciekawostka z tymi plikami WMV.

Nie no – masz racje – jesli moze odtworzyc – niech odtworzy a jesli nie da rady, niech przejdzie dalej – a nie wiesza sie i wczytuje cala plyte od nowa.

pzdr

Rostek

idarek

> rostek2 o 2006-10-30 22:14:43 napisał:
>
> A to ciekawostka z tymi plikami WMV.
> Nie no – masz racje – jesli moze odtworzyc – niech odtworzy a jesli nie da rady,
> niech przejdzie dalej – a nie wiesza sie i wczytuje cala plyte od nowa.
> pzdr
> Rostek

no to jest problem.

Ostatnio fajną rzecz odkryłem. Kolega podłączył za pomocą USB Nokie 6280 i… wiwa ruszyła i zaczęła przeglądać karte, można było się poruszać… CUD.. bez sterowników… ale długo to nie trwało, już po odłączeniu i ponownej próbie wiwa się wieszała ;] hehe.

marpel

> dziekan o 2006-10-27 13:51:31 napisał:
>
> Witam
> Ten sam problem NO DISC. WIWA kupiona ok 15 października.

Posiadam Bellwood 301 U i po update do 210 również NO DISK. Wróciłem wiec do softu 206. Bell kupiony we wrześniu. Podejrzewam że ma te same wnętrzności co WIWA

misiaty

plik z linku powyżej, rozpakowalem nagrałem (jak zawsze to robiłem) i odpalilem w wiwie – wyswietliło NOT EMULATOR, reading, i CHECKSUM ERROR-sciągnąłem na pewno dobrą wersje- do 238U…

o co w tym chodzi?

furektm

> misiaty o 2006-10-31 23:43:08 napisał:
>
> plik z linku powyżej, rozpakowalem nagrałem (jak zawsze to robiłem) i
> odpalilem w wiwie – wyswietliło NOT EMULATOR, reading, i CHECKSUM
> ERROR-sciągnąłem na pewno dobrą wersje- do 238U…
> o co w tym chodzi?

MAM TO SAMO o co Chodzi???

idarek

> furektm o 2006-11-01 12:00:01 napisał:
>
> MAM TO SAMO o co Chodzi???

spróbujcie sciągnąć jeszcze raz firmware, rozpakujcie i wrzuccie na pendrive i przez niego aktualizujcie.

idarek

> marpel o 2006-10-31 17:57:07 napisał:
>
> Posiadam Bellwood 301 U i po update do 210 również NO DISK. Wróciłem wiec do
> softu 206. Bell kupiony we wrześniu. Podejrzewam że ma te same wnętrzności
> co WIWA

a aktualizowałeś z CD czy USB, bo jeżeli z CD to spróbuj z USB, bo ja tak zaktualizowąłem 2 sztuki 238U i wszystkie działają, no ale kupiłem je w okresie do sierpnia 2006

rox1

Tam jest napisane:
Oprogramowanie do odtwarzacza WIWA HD-238U wersja 210
(20.10.2006r.) – oficjalne rekomendowane

he he śmiechu warte, skoro na rekomendowanym nie wszystkim chodzi :)

furektm

Poszlo przez USB poszlo a przez plyte nie chcialo zrobilem wszystko jak bylo napisane w instukcji w ich firmowej stronie i na plycie nie dalo sie a z USB ruszylo

i Jak to skomentowac?

idarek

widocznie bubel, w związku z tym zalecam wszystkim aktualizowanie wiwy poprzez USB dla zaoszczędzenia problemów ;]

pozdr.

misiaty

no poszlo przez usb,ale i tak lipa…TDK jak się cięły tak się tną dalej czyli wielkie g… mi to dało…

kaeres

> idarek o 2006-10-24 22:53:52 napisał:
>
> Typowe podejście z czasów komuny. To ze nie zawsze nowsze jest lepsze to ok,
> ale jeżeli chodzi o firmware który jest wydany oficjalnie to tej zasady sie
> nie stosuje.
> Lepiej przemyśl postępowanie, bo to tak samo jak z komputerami. Masz windows
> 98 który działa, wiec poco aktualizować na XP… to samo!

Dlatego, ze wiele gier na nim nie pojdzie ?

misiaty

skończyły mi sie koncepcje… nie wiem-zaktualizowalem bios i dalej tnie…a na 128,138 itp jest ok…

opisałem wyczerpująco i Opekiem dziś ją posłałem…

za 3 tyg napisze co mi tam wymodzili… :/

idarek

> kaeres o 2006-11-02 16:51:27 napisał:
>
> Dlatego, ze wiele gier na nim nie pojdzie ?

nieprawda

kaeres

> idarek o 2006-11-04 00:16:35 napisał:
>
> nieprawda

Prawda
XChris

Czy nowy soft w wersji 210 w Wiwie 128 obsługuje wielosesyjne płyty DVD+-R ??
Wcześniej był z tym problem, tzn. Wiwa widziała pierwszą sesję nagraną na DVD-R czy DVD+R ale plików dogranych na płytkę później – nastęnych sesjach – już nie widzi. (nie chodzi mi o płyty DVD+-RW wielokrotnego zapisu tylko o DVD+-R)
Jeśłi ktoś testował to byłbym wdzięczny za informacje.

rostek2

Dobre pytanie – trzeba bedzie przetestowac :-) – co rownie dobrze mozesz zrobic samemu.

pzdr

Rostek

damagemax

Argh, czytam i czytam i juz skreslilem nowe korry z listy zakuów i zdecydowalem sie na wiwe (na belwoda nie mam kasy). To ma byc prezent dla rodziców – sa oni lekko atechnicznie i maja tylko wkladac plytki do napedów – czy do tego wiwa sie nada?

Kupować będe w proabicie w warszawie na Miedzianej, chyba zmusze ich do aktualizacji softu w sklepie…;]

Edit. Proabit NIE ma juz wiwy 128 usb hehe, co za dystrybutor. Ostały im sie resztki wiwy 238 usb. Udało mi sie upolować w carrefourze 6 zł taniej niz u dystrybutora. Dziwnosci.

margro2370

Witam mam pytanie czy oprogramowanie z poździernika ver.210 można wgrać do modelu HD 128 ver.206?
Jak ktoś może mi poradzić z góry dziękuję.Szczęśliwego nowego roku 2007 dla wszystkich.

Zawodowiec

Tak można. Właśnie do tego to służy. :)

Proszę czekać…