KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 228usb a plyty DVD RW 14
lb2

Witam
Dostalem 2 odtwarzacz od Firmy Proabit (Wiwa 228usb pierwszy byl reklamowany na to samo )ale niestety zaden nie radzi sobie z plytami DVD rw Niewazne czy plyta jest + czy – .Plyty dvd wielokrotnego zapisu nie sa odtwarzane Sprawdzilem 20 sztuk roznych plyt od tdk ,verbatimy ,po jakies no name .Pierwszy odtwarzacz nie potrafil z tej 20 przeczytac zadnej sztuki .Drugi jaki dostalem z tej 20 czyta 2 TDK -Rw x2 i jakas no name.Ale plyty potrafia sie zatrzymac.W domu mam dwa inne tanie odtwarzacze mante i hyunday czytaja wszystkie 20 plyt bez problemu.Sprawdzilem plyty pod wzgledem poprawnosci nagrania programem DVD Info Pro nie pokazuje zadnych bledow.Plyty specjalnie nagrane w jednej sesji(gdzies czytalem ze wiwa nie radzi sobie z plytami wielosesyjnymi).Zeby byc wiarygodnym plyty nagrywalem u siebie na nagrywarce Samsung i LG oraz u znajomych na Liteonie ,LG,samsungu.bez zadnej roznicy dalej ich nie czyta.
A teraz po tej przydlugiej przemowie pytanie czy Ktos ma podobne problemy z tymi Wiwami?
Soft jest najnowszy 210 a obydwa odtwarzacze maja plombe z Proabitu z grudnia.Chinska plomba z 09 2006.
Prosze o odpowiedz bo nie wiem co dalej robic obawiam sie ze wymiana na ten sam model nic nie da.

Pozdrawiam:
lb2

Marcinek_D

czesc ja mam ten sam problem jeszcze nie reklamowalem,ale zamowilem drugie dvd wiwe 228usb i czyta plytki dvd rw,a jak dlugo czekales na to zeby naprawili ?

Neo10

miałem już pare wiw i nie spotkałem się z nie czytaniem tylko plyt cd-rw hmm ale spotkalem sie czesto ze nic nie chcialo dzialac a po porzadnym wytrzachaniu wiwy laser sie jakby przestawial i poprawial ;] choc teraz ten sposób może nie zadziałać :( ale warto spróbować ;D

lb2

Czesc
Do Marcinek D

Ja odeslalem po 4 dniach od przyslania wiec nie czekalem na naprawe tylko wymienili na nowy egzemplarz trwalo to lacznie 6 dni .Ale jutro lub pojutrze wysle ten 2 egzemplarz Sprawdzalem u znajomego ktory kupil Wiwe w grudniu w hipermarkecie .Niestety tez ma problemy z dvd rw. Cos mi sie wydaje ze czytniki w Wiwie maja powazne problemy z dvd rw!!!!

LB2

lb2

Czesc

Do NEo10

Nie chodzi mi o plyty cd-rw tak jak napisales .Plyty cd rw czyta bez problemu .Prpblemy sa tylko i wylacznie z PLYTAMI DVD WIELOKROTNEGO ZAPISU !!!.
Probowalem tz wytrzachania juz wczesniej nie pomaga

Lb2

bethlehem

wysylalem wiwe do naprawy do proabitu (inna usterka), po odzyskaniu wiwy, usterka zostala naprawiona, ale wiwa przestala czytac dvd-/+rw (kiedy wczesniej czytala bez problemu). w karcie napraw napisano ze wymieniono optyke. wniosek stad taki ze te optyki co wstawiano niedawno sa slabe jakosciowo i nie radza sobie z plytami RW.
teraz wysyalem ponownie do serwisu, niech oni sie o to martwia, jak nie to sprawa zakonczy sie inaczej…..

Neo10

widać faktycznie do modeli z usb wrzucili jakieś słabsze lasery :( osobiscie mam zwykłą 128 i wszystkie dvd-rw itp… działają od początku bez najmniejszych problemów, tzn na początku po kupnie to nic nie działało ale po wytrzachaniu zaczęło ;D

pawoj

Mam HD128U. Na początku nie czytał mi płyt DVD-RW (albo czytał bardzo mozolnie), ale pokilkunastu próbach zaczął je czytać w miarę poprawnie. Warunek: płyty powinny być nagrywane możliwie najwolniej jak się da (x4 powinno być OK), nagrywane jako jednosesyjne z zamknięciem płyty.

Niestety u mnie występuje problem z zacinaniem się płyt (w zasadzie wszystkich jakie mam) i wydaje mi się, że jest to związane z przegrzewanie się Wiwy. Dodam, że te samy płyty czytają się bez problemu na Mancie Prince 2.

Pozdrawiam, Pawoj.

coala

Witam też mam problem z płytami DVD RW. Dodam że moja Wiwa jest nowa i mogę ją w każdej chwili wymienić. Wolałbym jednak sam rozwiązać problem. Czy kolega wymieniał może soft na najnowszy? Ja nie chcę próbować bo może się okazać że po wymianie softu nie będą chcieli mi wymienić. Dodam jeszcze że poza DVD RW czyta wszystki rodzaje płyt bez problemu. Pozdrawiam.

kaeres

Musi czytac plyty DVD-RW. Zrozumiale jezeli nie czyta jakiegos producenta ale zgdy probowales wszystkie no to ewidentna wada odtwarzacza.
Co do wielosesyjnosci to juz bylo raz i dobitnie wytlumaczone.
ZADEN ODTWARZACZ NIE CZYTA WIELU SESJI !!!

rutra

> coala o 2007-02-21 14:05:34 napisał:
>
> Witam też mam problem z płytami DVD RW. Dodam że moja Wiwa jest nowa i mogę
> ją w każdej chwili wymienić. Wolałbym jednak sam rozwiązać problem. Czy
> kolega wymieniał może soft na najnowszy? Ja nie chcę próbować bo może się
> okazać że po wymianie softu nie będą chcieli mi wymienić. Dodam jeszcze że
> poza DVD RW czyta wszystki rodzaje płyt bez problemu. Pozdrawiam.

wymieniłem soft i nic się nie zmieniło, niektórym pomogło tak przynajmniej się tu chwalili, jeśli wgrasz soft, nie utracisz żadnej gwarancji, chyba że zrobisz to dupnie i nic nie będzie chodzić, wtedy zapylisz 90 zł (40 zł koszty przesyłki i 50 zł wgranie softu przez serwis), jeśli się boisz to poprostu zareklamuj, sami ci coś z tym zrobią, jak nie pomoże będziesz reklamował dalej, masz 2 lata

coala

Witam ponownie. Bałem się wymieniać sofware nie ze względu na gwarancję, lecz możliwość wymiany (gwarancja jeszcze nie podbita). Teraz moja WIWA po wymianie na inny egzemplarz czyta już wszystkie formaty płyt. Pozdrawiam.

damagemax

klasycznie partia grudniowa to syf, i wieksza czesc tych odtwarzaczy dziala blednie albo wcale – moja jest wczesniejsza i dziala bez problemu czytajac wszystko z marszu a była brana 1 z brzegu bez magicznego losowania ze stery pudel. Jak dlugo podziala to inna sprawa…

weS

Yo, mam ten sam problem =/. Nie chce mi czytac dvd+/-rw i szczerze mowiac to nie chce mi sie tego odsylac i czekac, wiec najwyzej bede korzystal z dvd-/+r a do ogladniecia na raz zostanie cd-rw…i tak ogladam glownie xvid/divx, a nie pelne DVD, wiec jakos przeboleje, szkoda tylko, ze nie wiedzialem o tych wadach przed zakupem _.

majkipl

witam mam problem z odczytem płyt dvd rw. Koledzy piszą o wytrzachaniu dvd. Mam prośbę czy możecie mi napisać na czym to polega co trzeba zrobić???

Proszę czekać…