KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Znalazlem rozwiazanie na zawieszanie sie plyt 7
Znakomity

Caly problem tkwi w przegrzewaniu sie odtwarzacza. Glowny chip, procesor zabardzo sie nagrzewa i staje sie nie stabilny. Przed zalozeniem chlodzenia mialem zwisy, bledy na wyswietlaczu, problemu z plytami.

Trzeba zrobic 3 rzeczy:
-schłodzic glowny uklad (radiatorem lub wentylatorem)
-odtwarzać filmy tylko w trybie PAL (u mnie na NTSC byly zwisy, zmienilem na PAL i nie ma)
-wgrac najnowszy soft

Jak to wyglada u mnie + jak podlaczyc wentylator. Na zdjeciu pokazany rozklad napiec na wyjsciu zasilacza. Nie przekraczac 150mA przy wiatraczku (jego pobor pradu) bo spalimy zasilacz !!! (na wiatraczku z tylu pisze np 0.15A, co oznacza pobor 150mA) przy napieciu jakie ma podane np. 12V

podpinamy "+" (czerwony kabel) wiatraczka do 5V lub 12V
podpinamy "-" (czarny kabel) do jednej z mas
na wysjcia zasilacza opisanych na fotce ponizej. Kabelki wkladamy do zlacza (prowizorka), warto przylepic np tasma aby zabezpieczyc przed ich wypadnieciem.

]
[url]http://img125.imageshack.us/img125/9864/dsc01460he2.jpg[/url]

Wentylek zalozyc tak aby nie uderzal o kondensatory, najlepiej przylepic tasma dwustronna.

Oczywisicie otwierajac sprzet tracimy gwarancje, ale zyskujemy dzialajacy odtwarzacz.
Wszystko robisz na wlasna odpowiedzialność, nie pomosze odp za twoje modyfikacje wdl mojej instrukcji.

rutra

jeszcze prościej jest dokleić do procesora taśmą dwustronną – RADIATORA, jak największy jaki nam wejdzie. Wiadomo wiatraczek lepszy, ale jak ktoś nie jest pewny co i jak podłączyć, może poradzi sobie tylko z radiatorem

Neo10

ja z ciekawostek dodam że u mnie wieszają się tańsze płyty a np platinum nawet na mocno przegrzanej wiwie chodzą bez problemu ;]

a apropo tracenia gwarancji… przecież w wiwach bez żadnego problemu da się odkleić plombe i rozkrecic sprzet bez tracenia gwarancji ;]

Znakomity

> rutra o 2007-04-27 05:21:19 napisał:
>
> jeszcze prościej jest dokleić do procesora taśmą dwustronną – RADIATORA,
> jak największy jaki nam wejdzie. Wiadomo wiatraczek lepszy, ale jak ktoś nie
> jest pewny co i jak podłączyć, może poradzi sobie tylko z radiatorem

Przyklejanie radiotora na zlej tasmie zadziala jak izolacja i moze nawet spalic procesor. Lepiej na pascie termo przewodzacej lub kleju termoprzewodzacym.

>a apropo tracenia gwarancji… przecież w wiwach bez żadnego problemu da się odkleić plombe i rozkrecic sprzet bez tracenia gwarancji ;]

Ja napisalem ze formalnie tracisz, a co nieoficjalnie to juz kazdy wie.

rutra

> Neo10 o 2007-04-27 08:58:29 napisał:
>
> ja z ciekawostek dodam że u mnie wieszają się tańsze płyty a np platinum
> nawet na mocno przegrzanej wiwie chodzą bez problemu ;]
> a apropo tracenia gwarancji… przecież w wiwach bez żadnego problemu da się
> odkleić plombe i rozkrecic sprzet bez tracenia gwarancji ;]

jak odklejasz plombe od wiwy zostaja czarne literki na obudowie i kiedy doklejasz pasek z powrotem bardzo to widać, że literki z hologramu są nie takie jakie powinny

Pawel

> Neo10 o 2007-04-27 08:58:29 napisał:
>
> ja z ciekawostek dodam że u mnie wieszają się tańsze płyty a np platinum
> nawet na mocno przegrzanej wiwie chodzą bez problemu ;]
> a apropo tracenia gwarancji… przecież w wiwach bez żadnego problemu da się
> odkleić plombe i rozkrecic sprzet bez tracenia gwarancji ;]
A moja Wiwa HD 128A zupełnie nie trawi płyt Platinum.

elektron1709

Witam!
Ja miałem problem ze swoją wiwą juz po nie całym miesiącu użytkowania, postanowiłem nie odsyłać do serwisu gdyż będzie to trwało tygodnie a ja jestem niecierpliwy. Więc pierwszym razem wiwa zaczęła mi sie zawieszać podczas odczytu tak od nieczego więc poczytałem na forum ,że trapia wstrząsowa pomaga i rzeczywiście pomagała ale na bardzo krótko aż wkońcu przestała działać więc postanowiłem zajrzec do środka. Włożyłem płyte wiwa nie mogła jej odczytać laser przesuwał sie w małym zakresie i nic i wtedy ruszyłem taśmę łączącą laser z płytą proesora i o dziwo płyta została odczytana praktyczne od razu, powtórzyłem to na innych płytach i zostały odczytane. Wyciągnąłem taśme i delikatnie przeczysciłem styki na obu końcach taśmy( jeden zn ich wyglądał jakby był przybrudzony jakimis maleńkimi opiłkami metalu),podłączają tasmę spowrotem odwróciłem ją. Następnie profilaktycznie przelutowałem zasilacz bo wydawało mi sie że to lutowanie nie jest najlepszej jakości. Od tej pory wiwka HD128U śmiga nawet mam wrażenie że lepiej niż jak ją kupiłem i mniej się grzeje(mimo to mysle o patencie kolegi aby ochłodzić bardziej procesor). A i wrzuciłem jeszcze nowe oprogramowanie ze stronki Wiwy. U mnie pomagała terapia wstrząsowa więc stwierdziłem że coś tam musi nie stykać bo wstrząs sam z siebie nic nie naprawi jeżeli nie ma żadnych niedociągnięć takich jak np zimne luty czy źle osadzona taśma czy cokolwiek podobnego.Jeżeli macie podobne problemy spróbujcie zrobić którąs z rzeczy które opisałem, mam nadzieje że pomoże.
pozdrawiam elektron1709

MDW

Używam Wiwa 238B od prawie dwóch lat i Wiwa 238U od prawie półtora roku. Nigdy nie miałem zawieszenia się płyty na żadnym z tych odtwarzaczy. Nie spotkałem się z tym żeby odtwarzacz nie kumał jakiejś płyty. Coś spakowane jakimś nietypowym kodekiem co nie chce się to odtwarzać czasem znajdę ale płytę każdą zawsze odczytuje. Naprawdę czuję się jak szczęśliwiec czytając posty opisujące tego typu problemy.

Proszę czekać…