Kryminał 2005

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 54 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Kryminał z 2005 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Specjalna jednostka FBI pracuje nad sprawami seryjnych morderców.


Medium

7,4
MEDIUM to nowy serial, którego inspiracją jest prawdziwa historia Allison Dubois. W roli żony i matki trójki małych dzieci, która usiłuje zrozumieć swoje naturalne zdolności w intuicyjnym porozumiewaniu się z ludźmi, także z tymi już dawno nieżyjącymi, występuje Patricia Arquette. Jej mąż Joe (Jake Weber) to naukowiec, który musi poradzić sobie z sytuacją, w której jego żoną ma zdolności, których nie da się naukowo wytłumaczyć. Prokurator (Miguel Sandoval), który zatrudnił Allison jako stażystkę w swoim wydziale, sceptycznie odnosi się do jej “specjalnych mocy”.
Serial jest dramatem prawniczym, obalającym mit o tym, że ciche i spokojne dzielnice miast są całkowicie bezpieczne. W rzeczywistości bywają one niemymi świadkami najczarniejszych nawet zbrodni. Annabeth jest młodą energiczną kobietą, prokuratorem z imponującym wynikiem wygranych spraw sądowych. Z urlopu macierzyńskiego wróciła właśnie do pracy i podejmuje się rozwiązania najtrudniejszych przypadków zbrodni, popełnionych w dzielnicy, w której mieszka. Zapału dodatkowo dodaje jej świadomość, że jednocześnie chroni własną rodzinę i sąsiadów.

Kości

7,4
Serial zainspirowany życiem sądowej antropolog i pisarki Kathy Reichs. Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest genialną, ale samotną antropolog, która pracuje w Jeffersonian Institution. Wraz ze swoją ekipą współpracuje z agentem FBI Seely Booth (David Boreanaz), pomagając mu zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są bezużyteczne.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.

Trawka

7,8
Mąż Nancy Botwin umiera na zawał. W związku z tym, że był on jedyną osobą utrzymującą dom, a Nancy pozostała do utrzymania jeszcze dwójka dzieci, kobieta decyduje się na niecodzinny interes - zostaje dilerem narkotykowym. Niestety jak się okazuje nie jest to prosta sprawa. Nancy ma sąsiadkę - Celię Hodes, której również nie opuszczają problemy. Kobieta nie ma kontroli na swoimi córkami, zdradza ją również mąż, a to dopiero początek problemów.
Świeżo upieczona agentka FBI - Rebecca Locke, dołącza do VCU ("Violent Crimes Unit") - Jednostki Przęstępstw Brutalnych. Zastępuje tam zmarłego członka wydziału. Okazuje się być genialną śledczą. Posiada jednak pewien sekret, który zna tylko dowódca jednostki Webster: Rebecca, gdy miała 10 lat, została porwana i była więziona przez 18 miesięcy. Nikt jej nie uratował. Wydostała się sama. Webster wykorzystuje jej przeżycia by znaleźć brutalnych przestępców.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…