To historia rycerza żyjącego w futurystyczno-średniowiecznym świecie, który zostaje wrobiony w przestępstwo, jakiego nie popełnił. Jedyną osobą zdolną pomóc mu odzyskać dobre imię będzie szelmowska nastolatka Nimona, a przy okazji zmiennokształtny potwór, którego poprzysiągł zniszczyć. opis dystrybutora
Tylko żebyś sobie po moim komciu zbytnio oczekiwań nie wywindował, bo to często skutkuje rozczarowaniem. Zerknij na podlinkowaną wyżej reckę Piotra Kamińskiego, bo jemu w sumie film też się podobał, ale nie aż tak bardzo. I rzetelnie omawia wady, których ja albo nie zauważyłem (jakość animacji) albo mi nie przeszkadzały (schematyczność fabuły).
@Chemas A to śmieszna sprawa jest, bo ja też nic nie wiedziałem. Wchodzę sobie w Sylwka na stronę "Obejrzyj online", żeby wybrać coś na wieczór filmowy, zaznaczam, żeby pokazało tylko filmy, które mam na liście "Do obejrzenia" i znajduję "Nimonę". Nie mam najmniejszego pojęcia, jakim cudem ten film się tam znalazł. Nie pamiętam, żebym czytał lub oglądał jego reckę, nie pamiętam, żeby ktoś mi go polecał. A to raczej jedyne możliwości, żebym coś tam dodał. Raczej nie oglądam filmów w ciemno, a już na pewno nie dodaję ich w ciemno na tę listę. :-)
Pozostałe
Znakomita animacja familijna [9/10] |||
Akcja pędzi do przodu bez wytchnienia, intryga jest inteligentna i zręcznie poprowadzona. Miejscami film jest wzruszający, miejscami szaleńczo śmieszny. Znajoma 14-letnia krytyczka filmowa była zachwycona.
Uwaga prawiczkowe homofoby – film zawiera gejowski pocałunek, więc po jego obejrzeniu możecie wylądować w męskiej toalecie próbując wykonywać homopropagandę na nieznajomych mężczyznach.