Rome

Serial
Opowieść o życiu zarówno wybitnych jak i zwyczajnych rzymian rozgrywająca się w ostatnich dniach istnienia Rzymskiej Republiki.
8,1
183
oceny
oceń
film
28 lubi
9 obejrzy
183 obejrzały

Gdzie obejrzeć

  • 2 sezony
Sezony 2 dodaj
Odcinki 22 zobacz wszystkie
Po bitwie pod Akcjum, Marek Antoniusz powraca do Aleksandrii, gdzie wraz z Kleopatrą (Lyndsey Marshal) pogrąża się w świecie dekadencji. W tym samym czasie Oktawian wykorzystuje Pullo, by przekonać Vorenusa do oddania pałacu Kleopatry bez krwawej walki. Vorenus odrzuca ofertę, ale Kleopatra jest gotowa porzucić kochanka, aby uratować życie i swój honor. Armia Oktawiana stoi u bram jej pałacu. Vorenus ucieka z niego z Cezarionem, synem Kleopatry i Cezara, który może rościć prawo do rzymskiego tronu. Żołnierz opuszcza z chłopcem miasto, a Pullo zostaje wysłany przez Oktawiana z rozkazem wytropienia uciekinierów. Wszyscy z nich kierują się w stronę Rzymu, gdzie spotykają się na terenie Collegium - dokładnie w chwili, w której zostaje ogłoszone z pompą słodko-gorzkie zwycięstwo Oktawiana.
W Rzymie zaczyna brakować zboża, co zmusza Oktawiana do ponownego podjęcia negocjacji z Markiem Antoniuszem w sprawie nowych dostaw żywności z Egiptu. Marek Antoniusz odrzuca ofertę Oktawiana, który proponuje mu pieniądze oraz ziemię. Powołuje się przy tym na zadawniony konflikt pomiędzy niedawnymi sojusznikami oraz prawdopodobne rozbieżności pomiędzy Vorenusem i Pullo. Nie mając nic do stracenia, Oktawian wysyła Atię i Oktawię do Aleksandrii, wiedząc, iż obie kobiety zostaną tam chłodno przyjęte. Pullo racjonuje zboże w Collegium, rozdzielając je pomiędzy coraz bardziej zdesperowanych Rzymian. Gaja ratuje swojego pana przed bestią, która ucieka z klatki i cierpi na tym sama. Po ucieczce z Egiptu, w którym sytuacja się pogarsza, Posca radzi Oktawianowi, co należy zrobić. Musi nastawić lud Rzymu przeciw Markowi Antoniuszowi, aby wprawić machinę wojenną w ruch.
Zwiastuny 2
Obsada dodaj zobacz obsadę
Ray Stevenson
jako Titus Pullo / Tytus Pullo
Kevin McKidd
jako Lucius Vorenus / Lucjusz Vorenus
Polly Walker
jako Atia
Kerry Condon
jako Octavia / Oktawia
James Purefoy
jako Marek Antoniusz / Mark Antony
Ian McNeice
jako Obwoływacz
Coral Amiga
jako Vorena Starsza / Worena Starsza
Lindsay Duncan
jako Servilia
Lidia Biondi
jako Merula
Tobias Menzies
jako Marcus Junius Brutus / Marek Juniusz Brutus
Nicholas Woodeson
jako Posca
Indira Varma
jako Niobe

Fabuła

Opisy 2 dodaj

Rok 52 p.n.e. Czterysta lat po powstaniu Republiki, Rzym staje się najbogatszym miastem świata – kosmopolityczną metropolią liczącą milion mieszkańców, centralnym ośrodkiem prężnie rozwijającego się imperium. System polityczny Republiki opiera się na zasadzie współwładzy oraz ostrej personalnej rywalizacji między konsulami, co uniemożliwia jednej osobie przejęcie absolutnej kontroli nad państwem. Naruszone przez korupcję oraz nadużycia władzy fundamenty ustroju zaczynają się kruszyć. Klasa rządząca pławi się w luksusie, odrzuciwszy stare wartości oparte na spartańskiej dyscyplinie i jedności społeczeństwa. Podziały klasowe stają się rażąco widoczne. Po osłabieniu władzy sądowniczej i politycznej, wojsko zdobywa znaczną kontrolę nad państwem. opis dystrybutora

Zobacz także
Szczegóły
dodaj
Premiera
2006-03-03 (kino), 2005-08-28 (świat), 2006-09-08 (dvd)
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
odc.: 52 minut
Wiadomości 9 zobacz więcej
Recenzje 0 dodaj
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i dodaj recenzję.
Czy wiesz, że?
dodaj
Ciekawostka
Ciaran Hinds, Tobias Menzies i Indira Varma zagrali razem w serialu Gra o tron. zobacz więcej
Wpadka
W rzeczywistości Liwia była trzecią żoną Oktawiana. zobacz więcej

Komentarze do filmu

11
10

świetna fabuła, wyraziste postacie, rewelacyjne kostiumy i scenografia.jeden z najlepszych seriali ever

8

bardzo dobrze nakręcony serial postarali się polecam

8

S1-8,5 S2-7,5 Rżną się biją i chodzą nago.Oby tak dalej. Napatrzeć się nie mogę na Polly Walker.Piękna kobieta wtedy podchodząca pod czterdziestkę.

9

Znakomity. Widzimy klasę polityczną światowego imperium. Walka o władzę za pomocą wszelkich środków. A po drugiej stronie niewolnicy, rzeczy z którym można zrobić wszystko! Taki był Rzym zbudowany na przemocy i gwałcie. Brawo dla twórców filmu.

9

Jeden z ostatnich (oprócz Dynastii Tudorów) bardzo dobrych seriali historycznych. Jeden z najlepszych jeśli chodzi o starożytny Rzym.

Współtworzą dodaj zobacz wszystkich
1
arksi
413 pkt.
2
roksana_goly
260 pkt.
3
Sweet_Foxy
252 pkt.
4
Targaryen
212 pkt.
5
fredaser
182 pkt.
7
Khaleesi
44 pkt.
8
piotrek681
26 pkt.
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie