Oparta na faktach historia ucieczki grupy więźniów z najlepiej strzeżonego stalagu dla alianckich jeńców wojennych. Klasyczny film akcji ze znakomitą obsadą aktorską: Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, James Garner, Richard Attenborough, Donald Pleasence.
Oparta na faktach historia ucieczki grupy więźniów z najlepiej strzeżonego stalagu dla alianckich jeńców wojennych. Klasyczny film akcji ze znakomitą obsadą aktorską: Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, James Garner, Richard Attenborough, Donald Pleasence. Anonimowy
Richard Attenborough, podobnie jak postać, w którą się wciela, był w czasie II wojny światowej pilotem RAF-u. zobacz więcej
tv, powtórka. Druga wojna światowa. Kino przygodowe w hołdzie ludziom, którzy walczyli w ostatni sposób który im pozostał.
Świetna kino tamtych lat, ale trochę przesada z robieniem na siłę tego pozytywnego, przygodowego klimatu.
Klasyka – Jeden z klasycznych filmów wojennych w znakomitej obsadzie. Ogląda się go świetnie. Nie czuje się, że ma on prawie trzy godziny. Po prostu świetne wojenne kino akcji.
Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji
o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:
Pozostałe
Proszę czekać…
Jeden z najlepszych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek widziałem. Steve McQueen jest niekwestionowaną legendą aktorstwa, co udowodnił właśnie tutaj. James Coburn, James Garner i Richard Attenborough też wypadli wspaniale. Wcale nie czułem, że trwa blisko trzy godziny, bo akcja i napięcie towarzyszą widzowi od pierwszych chwil. Co ciekawe, akcja tego filmu dzieje się w polskim Żaganiu. To idealnie pokazuje, jak II wojna światowa sprawiła, że świat dosłownie zmalał. Pozytywny i przygodowy klimat jak najbardziej na plus, co sprawia że nawet człowiek nielubiący tematyki wojennej w kinie odnajdzie się jak najbardziej w tym prawdziwym dziele. Moja pierwsza dziesiątka filmów tego typu. Jestem pod wrażeniem, jak z niesamowitą pieczołowitością oddano realia przełomu lat trzydziestych i czterdziestych. Chylę czoła, panie Johnie Sturges.