9

2009/I
Film
W niedalekiej przyszłości wszystkie maszyny świata, zasilane i kierowane przez Wielką Machinę, zwracają się przeciwko ich użytkownikom i wywołują przewrót, w którego wyniku ludzkość zostaje zdziesiątkowana. W ostatnich dniach przed katastrofą tajemniczy naukowiec powołuje do życia grupę niewielkich szmacianych laleczek,… zobacz więcej
Reżyseria
15 lubi
32 obejrzy
182 obejrzały
Zwiastuny 8 zobacz wszystkie
Zdjęcia 15 dodaj zobacz wszystkie
Obsada dodaj zobacz obsadę
Polski dubbing dodaj zobacz obsadę

Fabuła

Opisy 2 dodaj

W niedalekiej przyszłości wszystkie maszyny świata, zasilane i kierowane przez Wielką Machinę, zwracają się przeciwko ich użytkownikom i wywołują przewrót, w którego wyniku ludzkość zostaje zdziesiątkowana. W ostatnich dniach przed katastrofą tajemniczy naukowiec powołuje do życia grupę niewielkich szmacianych laleczek, które przetrwają apokalipsę. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, przejawia talenty przywódcze, dzięki czemu zbiera wokół siebie grupę kilku innych lalek. Ta nietypowa miniaturowa armia pod wodzą tytułowego bohatera musi wznieść się ponad drobne spory i swoje ograniczenia, aby przechytrzyć i zwyciężyć wszechwładne maszyny, a zwłaszcza potężną bestię, grasującą na zgliszczach metropolii. opis dystrybutora

Zobacz także
Szczegóły
dodaj
Premiera
2009-09-18 (kino), 2009-08-19 (świat), 2010-05-19 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Arc Productions
Focus Features
Starz Animation zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
79 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 9 zobacz więcej
Recenzje 7 dodaj
Łukasz Grudzień użytkownik
9
Szmacianki mają duszę przeczytaj recenzję
Karolina_Szczygiel użytkownik
8
Świat w zgliszczach przeczytaj recenzję
Filip Borkowski użytkownik
7
Pięknie, ale to już było przeczytaj recenzję
antman użytkownik
8
… a imię jego Dziewięć… przeczytaj recenzję
Jan Bliźniak krytyk
5 Życie w Kinie
Pełnometrażowy debiut Shane’a Ackera intrygował od samego początku – tytułem, plakatem, pomysłem. przeczytaj recenzję
Ewa Drab krytyk
7 Esensja
„9” może nie nokautuje, ale na pewno dokłada wartościową cegiełkę do historii animacji. przeczytaj recenzję
Czy wiesz, że?
dodaj
Ciekawostka
Film jest rozwinięciem historii, która została zapoczątkowana przez uhonorowany nominacją do Oscara animację krótkometrażową 9 Shane’a Ackera. zobacz więcej
Pressbook
O produkcji — Powstanie 9 stanowi ukoronowanie niemal dekady prac reżysera Shane’a Ackera nad stworzeniem wyjątkowego wizji przyszłości, która tak zauroczyła widzów jego nominowanej do Oscara etiudy. „Pokochałem tych bohaterów i świat, z którym przyszło im się zmagać. Pragnąłem więc pokazać ich w większym wymiarze i większej ilości widzów”, wyznaje Acker. „Przyszedł mi do głowy... zobacz więcej

Komentarze do filmu

21
9

Wspaniały film! Dawno nie widziałem tak znakomitej animacji. Na upartego można się w nim doszukiwać inspiracji z Terminatora lub choćby z Matrixa, ale klimat, magia i ujęcia tych koncepcji w filmie Shane’go Ackera są niepowtarzalne.

Klimat – to niewątpliwy atut tego obrazu. Reszty nie umiem obiektywnie ocenić, ale sama animacja to rzemiosło dobrej próby.

7

pomocy – mam pytanie ,czy istnieje w ogole wersja tego filmu z polskim duubingiem?
zamierzam obejrzec ten film ,napisy mi nie przeszkadzają tylko jesli jest wersja z polskim dubbingiem napewno lepiej byloby obejrzec taką.

Ciężko będzie z dub. bo film dopiero w USA ma za 11 dni premierę na DVD dokładnie 22.02.2010. Co się wiąże z tym że w Polsce będzie jeszcze później.

7

no ale przeciez polska premiera filmu nie ma nic wspólnego z wydaniem DVD w USA , to sie tyczy tylko DVD z lektorem polskim

pytam czy ten film wszedł do kin z dubbingiem??

Nie był dubbingowany (i to chyba własciwie lepiej dla niego).
Jestem tego pewna na 99.9% ;-)

Film, jako że jest animacją zdecydowanie nie dla dzieci, w polskich kinach był tylko w wersji z napisami.

7

no tak tez podejrzewałem , po zwiastunach idzie wywnioskować, ale wolalem zapytać…

wielkie dzięki:)

5

5/10 – Pomysł z krótkometrażówki rozciągnięty do filmu. I to widać, film który ma niewiele ponad godzinę, a ciągnie się jakby rozmiarami dorównywał Władcy Pierścieni. Ile można zachwycać się stroną wizualną, gdy postacie lalek nie są szmaciane, tylko papierowe…

9

Poszedłem i… – nie zawiodłem się. Animacja jest świetna. Za klimat należy się 9/10. Za ogólne wrażenie daję filmowi 9/10, po głębszych przemyśleniach. fabuła może i prosta ale i tak wciągnąłem się w film niesamowicie. Polecam!

Współtworzą dodaj zobacz wszystkich
1
zgrud
160 pkt.
2
Jankes
104 pkt.
3
Filip_Borkowski
90 pkt.
4
antman
76 pkt.
6
Aladyn
60 pkt.
7
Hsi_Nao
52 pkt.
8
Sweet_Foxy
32 pkt.
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie