Historia siatkarki, Agaty Mróz, która osiągnęła wiele sukcesów w swojej pracy a następnie zmagała się z białaczką.

Bohaterowie

Agata Mróz – młoda dziewczyna o nieodpartym uroku, wulkan energii. Mimo, że od 17. roku życia choruje na ciężką chorobę szpiku kostnego, została sportsmenką i jako siatkarka reprezentacji Polski zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy. Żyje pełną piersią, jakby każdy dzień miał być ostatnim. Odważna, nie boi się walki o to, czego pragnie.

Jacek Olszewski – przystojny 35-letni architekt, introwertyczny. Skupiony jedynie na pracy, jakby jego prawdziwe życie dopiero miało się zacząć. Nie umie konfrontować się ze swoimi emocjami i lękami. Gdy poznaje Agatę, w jego życiu następuje rewolucja – Jacek nauczy się kochać i być szczęśliwym.

Dr Ewa Bielecka – 50-letnia lekarka, elegancka kobieta o silnej osobowości, charyzmatyczna postać. Poświęca się pracy. Żyje sama, prawie nie ma życia prywatnego. Ma córkę, z którą od lat nie utrzymuje kontaktów. Desperacko angażuje się w walkę o życie Agaty i jej dziecka, stając się jej najbliższą sojuszniczką i przyjaciółką.

Trener Ryszard Duda – 50-kilkuletni trener drużyny „Złotek” - narodowej kadry siatkarek. Silny, zdecydowany mężczyzna, jako trener niekonwencjonalny i wymagający, ale traktuje dziewczyny po ojcowsku. Gdy dowiaduje się o stanie zdrowia Agaty wie, że wbrew niej samej musi usunąć ją z drużyny, żeby ratowała swoje życie.

O filmie

Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce - piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko, którego pragnie nad życie. Czy miłość wszystko zniesie? Czy wszystko przetrzyma? Olga Bołądź, Michał Żebrowski, Danuta Stenka i Hanna Konarowska w najpiękniejszym polskim filmie o miłości.

„Nad życie” - od 11 maja w kinach!

Obsada

OLGA BOŁĄDŹ Absolwentka krakowskiej PWST – przebojem zdobyła sympatię polskich widzów. Po rozpoczęciu studiów od razu złożyła podanie o stypendium w Barcelonie. Dopięła swego: przez pół roku uczyła się na Wydziale Ruchu w Institut del Teatro w stolicy Katalonii. Zagrała w przedstawieniu dyplomowym „Dell Arte no es trista”. W renomowanej Stella Adler Academy w Los Angeles uczyła się technik aktorskich jak wcześniej Marlon Brando, Robert De Niro czy Benicio Del Toro, których podziwia. Pierwszą poważną kreację aktorską stworzyła w dramacie Jerzego StuhraKorowód” (2007). W filmie i serialu sensacyjnym pt „Skorumpowani” (2008) wcieliła się w zdeterminowaną siostrę, szukającą zemsty za śmierć brata. W 2009 roku wystąpiła w dobrze przyjętym przez krytyków debiucie Jacka Lusińskiego pt. „Piksele”. Widzów kinowych uwiodła rolą kibica drużyny piłkarskiej w „Skrzydlatych świniach” (2010) Anny Kazejak, gdzie zagrała u boku Pawła Małaszyńskiego i Piotra Roguckiego.

W Starym Teatrze w Krakowie zagrała u czeskiego reżysera Petera Zelenki w sztuce „Oczyszczenie”, a także u Mikołaja Grabowskiego w sztuce „Tartuffe” rolę Marianny.

MICHAŁ ŻEBROWSKI

Michał Żebrowski jest absolwentem warszawskiej PWST. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w „SamowolceFeliksa Falka. Wielką popularność przyniosły mu role w polskich superprodukcjach filmowych z 1999 roku m.in. w „Panu TadeuszuAndrzeja Wajdy i w „Ogniem i mieczemJerzego Hoffmana. Efektem była nagroda czytelników miesięcznika FILM w 2000 roku - Złota Kaczka dla najlepszego aktora - za role Tadeusza Soplicy i Jana Skrzetuskiego oraz nominacja do Orła - Polskiej Nagrody Filmowej za rolę u Hoffmana. W 2001 roku Żebrowski wcielił się w Geralta z Rivii, głównego bohatera „Wiedźmina” w reżyserii Marka Brodzkiego. Rola białowłosego zabójcy potworów umocniła jego wizerunek heroicznego bohatera.

W 2003 roku ponownie wystąpił u Jerzego Hoffmana w epickim fresku „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”. Uznanie przyniosła mu rola w przejmującym filmie Magdaleny PiekorzPręgi”, za rolę Wojtka zdobył kolejną Złotą Kaczkę. Ponadto Żebrowski wystąpił w polsko-chińskiej produkcji Jacka BromskiegoKochankowie roku tygrysa” (2006) oraz debiutanckim filmie Andrzeja SewerynaKto nigdy nie żył…”. Rok później zagrał w rosyjskiej megaproduckji „1612”. W 2008 roku ponownie zagrał w filmie Magdaleny Piekorz pt. „Senność”, rola przyniosła mu kolejną Złotą Kaczkę. Aktor zagrał także w nowej ekranizacji Janosika w reżyserii duetu Holland/Adamik. Wkrótce zobaczymy go w mrocznym thrillerze pt. „Sęp”, gdzie wystąpił z Anną Przybylską, Danielem Olbrychskim i Pawłem Małaszyńskim.

DANUTA STENKA Wybitna aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła Studium Aktorskie w Gdańsku. Zadebiutowała na scenie gdańskiego Teatru Wybrzeże, w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla. Po dyplomie pracowała w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. W 1988 przeniosła się do Teatru Nowego w Poznaniu, a od 1991 jest związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Zyskała niezwykłą popularność dzięki kreacjom w „Bożej podszewce” (1998) i „Ekstradycji III” (1999). Oglądaliśmy ja także w „Cudzie Purymowym" (2000) wyreżyserowanym przez Izabellę Cywińską. W filmie Jerzego Antczaka „Chopin. Pragnienie miłości” (2000) Tę rolę oceniono bardzo wysoko, przyznając aktorce dwie nagrody: Złotą Kaczkę i Orła. Wystąpiła w „Quo vadisJerzego Kawalerowicza (2001). W 2003 r. wcieliła się w postać Judyty w ekranizacji bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi „Nigdy w życiu!”, gdzie partnerował jej Artur Żmijewski. Zagrała w dramacie sensacyjnym „PitBullPatryka Vegi (2004), w dramacie „Kochankowie z MaronyIzabelli Cywińskiej (2000), a także w „Bożej podszewce II” (2005) tej samej reżyserki. Wystąpiła również w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj” (2006). Ostatnio widzieliśmy ją w głośnym kryminale Jacka BromskiegoUwikłanie” (2011) zrealizowanego na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszowskiego. Kilkakrotnie użyczała swego głosu w dubbingowanych wersjach filmów dla najmłodszych, m.in. w „Iniemamocnych” (2004) oraz w „Opowieściach z Narnii” (2005). W 2003 r. aktorka otrzymała Paszport Polityki.

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Proszę czekać…